Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érek semmit?

Miért nem érek semmit?

Figyelt kérdés

Már ezt úgy gyerekkorom óta így érzem magammal kapcsolatban. Általános iskolában, és a gimiben is ki voltam közösítve, én voltam az, akivel senki nem akart barátkozni. Ha mégis akadt úgy, hogy voltak "barátnőim", ők is kibeszéltek a hátam mögött, kipletykáltak. Munkahelyen valahogy szintén ezt éreztették velem, hogy a többiek mennyivel jobbak, mint én.

Volt egy fiú, akibe szerelmes voltam, de ő szintén átvert, és azóta már más nővel van együtt. Valahogy mindig úgy éreztem, hogy nem vagyok olyan, mint a többi ember.

Sokszor magamban azt kívánom, bár a sors visszavágna azoknak, akik belém rúgtak, de ez inkább csak rám igaz, mert én én életemben nincs siker.

Le vagyok maradva a korombeliekhez képest, mások mindent elértek az életben, amit kell, én semmit. Annyira tudom azokat az embereket irigyelni, akik nem a megvetést kapják másoktól, hanem elismerést, és kedvelik is őket.


febr. 6. 20:39
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ha annyira értékes ember lennék, sehol nem lettem volna kiközösítve sem, illetve férfiak sem hagytak volna el.
febr. 6. 20:43
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne érnél? Pont olyan ember vagy mint bárki más, és pontosan annyit is érsz. Nem többet, nem kevesebbet.


Azt sose nézd, hogy mások hová jutottak, vagy mit mutatnak a külvilágnak. Ebből csak irigység, vagy hamis alapokra épülő depresszió lesz. Arra koncentrálj, amit TE szeretnél elérni. Tűzz ki reális célokat, és mindig próbálj egyet-kettőt megvalósítani.


A kollégákból én arra tippelek, hogy irodista lehetsz, mert ott szokás ez a viselkedés amit leírtál. Az ilyet el kell engedni, vagy ha annyira rossz a helyzet, nézni kell mást. Millió hely van, csak meg kell találni ami neked megfelelő.


Párkapcsolat terén pedig sajnálatos a dolog, de ilyen az élet, és ilyenek az emberek. Szép lassan próbáld feldolgozni, majd lépj tovább. Van aki 40 éves korában talál rá a nagy ő-re, de a boldogsághoz sosincs késő.

febr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a gyerekkorban elutasító és nem szerető szülői magatartás okozta azt, hogy mindig mindenhol azt éreztem, hogy kevesebb vagyok másoknál. És ha te tudat alatt így érzed, akkor mások is így fognak veled bánni.

Először is nem szabad magadat másokhoz hasonlítani, csakis saját magadhoz és magadnál kell jobbá válnod.

Ha megtanulod magadat szeretni, akkor a környezeted is szeretni fog. De ehhez el kell engedni a negatív gondolatokat és nem szabad a múlton rágódni.

Egy jó pszichológus lehet, hogy tud segíteni!

febr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem voltak rendesebb barátnőim, de a fiúk nem nagyon álltak velem szóba. Kinek milyen kaki jutott, de mindenkinek van.

A kiközösítés egy rettenetesen traumatizáló, fájdalmas dolog, amin nehéz egyedül túllépni. Még rövidtávon is iszonyatos, nemhogy éveken át. Szerintem a hatásának nagy szerepe van abban, hogy még most is így érzed magad.

Én magam sosem voltam még pszichológusnál (bár biztos vagyok benne, hogy volna mit "megjavítani" bennem, de azért én még egész jól elvagyok az életemmel), mégis szívből ezt javasolnám neked. Nem azért, mert hibás vagy vagy bajod van, hanem mert szerintem segítene neked. A segítség jó dolog, fontos dolog, szükséges dolog.

febr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is magadat kellene szeretned.

Az látszik rajtad, ha nincs önbizalmad, és attól sokan jobban érzik magukat, ha egy ilyen önbizalomhiányos emberbe "belerúgnak", mert attól ők erősebbnek érzik magukat,..

Tanuld meg értékelni magadat, különben más sem fog! Légy önérzetes, ne engedd, hogy lekezeljenek.

A fiú helyett lesz majd más, meg barátaid is lesznek.

Ne irigykedj senkire, hidd el, te is szerethető vagy.

febr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Pszichológus. De azonnal.

Minden mást elmondtak előttem.

febr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Lehet a rossz helyen vagy…

Ès mindenki vízzel fôzi a levest :)

febr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
79%
Ha gondolod beszélgethetünk, sok embernek segítettem már kimászni a gödörből. 23.L
febr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

Egy érzelmileg elhanyagoló, maximalista családban nőttem fel, és volt idő, amikor egy az egyben így éreztem, pepitában. Kérdező, azt én is elmondhatom ismeretlenül, hogy attól még, hogy nem találtad meg azt az életben, ami boldoggá tenne, nem vagy értéktelen.

Youtube-on tudom ajánlani szeretettel az Életmendzsment csatornát, ami nagyon sokat foglalkozik evvel a témakörrel, amit részleteztél.

https://www.youtube.com/watch?v=gNPcDA6Ddxg

febr. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

Minden ember a maga sorsa kovácsa. Az életedet CSAK TE tudod helyrehozni, és az nem megoldás, hogy magad helyett a világot hibáztatod.


Ha MINDENKI hülye, és szemét... akkor el kellene gondolkodnod, hogy talán a te készülékedben van a hiba.


El kellene fogadnod szt, hogy a saját boldogságodért csak te tehetsz. Minden ember egyedi, és megismételhetetlen. A világ attól széo, hogy különbözőek vagyunk. Ne akarj mások bőrébe bújni.


Kezdd el élni az életed!

febr. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!