Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért nem mond el nekem...

Miért nem mond el nekem semmit? Miért az Instagramról kell értesülnöm mindenről?

Figyelt kérdés

Húgom 18 éves kora óta Budapesten él, most a covid alatt is csak szokásosan havi 1 hétvégére jött haza (20 éves).

Egyedül él, neki ez megfelel. Mióta elköltözött a városunkból, nagyon keveset beszélünk.

Semmit nem mond el, semmibe nem avat be. Mindenről a közösségi felületein tudok csak. Ha ott kérdezek üzenetben, kitérő választ ad.

Pl. nyáron is posztolta, hogy nyaralni van, láthatóan egy pasival. Kérdeztem, hogy ki az, válasz: egy barát csak. Most is mentek síelni többen, kérdezem tőle, hogy kikkel ment, válasz: barátokkal. November óta háromszor volt Dubaiban a barátnőivel, írtam most legutóbb annyit, hogy de jól megy, mire annyi volt a válasz, hogy "jaja, ösztöndíj".

Mondtam ezeket az apánknak, ő is mondta, hogy nekik sem jelenti be ezeket előre, néha ha felhívja, hallja, hogy kocsiban ül és ha kérdezi, hogy hová megy, örül, ha országon belüli helyet mond.

Nyáron is sokszor volt rossz kedve, ha itthon volt, akkor is. Kérdeztem, hogy mi bántja, mire mondta, hogy most derült ki, hogy felesége van annak, akivel 4 hónapja együtt van és ez padlóra küldte. Közben sem én, sem a család többi tagja nem tudta, hogy van neki valaki komolyabb.

Sokat van lent mostanában a Balatonnál és kérdeztem, hogy hogyhogy, vagy minek. Mondta, hogy hosszú sztori, meg kacifántos is, nem akar üzenetben belemenni ebbe. Kérdeztem, hogy de majd elmondja egy délután valamikor? Erre hogy hát erre a sztorira egy délután lehet, hogy kevés lenne.


Már komolyan gondoltam arra, hogy valamelyik hétvégén munka után elmegyek hozzá Pestre, hogy akkor ott az egész hétvége, mesélje el a dolgokat. Vagy hogyan szedhetném ki belőle a részleteket, vagy hogy ne félmondatokkal válaszoljon?

Mármint pl nyáron a nyaralós kérdésre simán válaszolhatta volna, hogy "igen, eljöttünk Görögországba 2 hétre a Petivel, itt és itt leszünk, majd ekkora megyünk haza". Nem, helyette ő lerendezi annyival, hogy egy baráttal ment.



#Instagram #miért titkolózik
2021. márc. 30. 13:33
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos rossz hírem van, a húgod felnőtt. Az ő döntése miket mond el neked, ha pedig faggatod akkor csak még jobban bezárkózik. Talán azzal segíthetnél neki ha szerveznétek közös programokat, de ott se az legyen a cél, hogy mondja el mik történnek vele. Hanem szimplán érezzétek jól magatokat, hagyd hogy magától megnyíljon.
2021. márc. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
79%
Nem értem minek ártod bele magad a dolgaiba. Talán örül, hogy végre egyedül van, lehet eddig is zavarta, hogy minden hüleségbe bele kell avasson titeket. Hagyd már élni, van magánélete, szakadj le a dolgairól.
2021. márc. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
96%

Így van, ahogy előttem is írja.

Próbáljátok meg közel kerülni egymáshoz mert ebből nekem az jön le, hogy inkább vagytok távoli ismerősök mint testvérek.

Ne faggasd, csak találjatok vissza egymáshoz, beszélgessetek sokat.


Egyébként én ugyanezt csináltam, 18 évesen leléptem a toxic családtól és többet nem beszéltem velük nagyon, mert folyamatosan csak kioktatni akartak meg itelkeztek, irigykedtek, a folyamatos mindenről akarok tudni mentalitással meg kB megfolytottak.

Nem akarok ítélkezni de amit a tesód csinál annak biztos van oka.

2021. márc. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
85%

#3: pont ez lett volna a kommentem, ami az utolsó mondatod...


Kérdező, miért is akarsz belemászni a húgod életébe????

2021. márc. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
91%

"hogyan szedhetném ki belőle a részleteket"

Mi vagy te, valami önjelölt magánnyomozó? Nem volt elég egyértelmű jelzés a húgod részéről, hogy nem kívánja veled ezeket megosztani? Mi ez a görcsös csimpaszkodás?

Ha akarja, elmondja. De az alapján, hogy ilyen ritkán kommunikáltok, egyértelmű, hogy az ő részéről a ti kapcsolatotok nem valami szoros. Lehet nyilván próbálkozni, hogy közelebb kerüljetek egymáshoz, de annak nem az a módja, hogy pletykaéhesen ráveted magad, hogy mondjon el neked mindent.

A húgod egy felnőtt nő, messze egészségesebb önállósággal a mai átlagnál. Nem tartozik sem neked, sem a szülőknek magyarázattal semmire, amire a saját pénzéből és idejéből telik!

2021. márc. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
93%
Jól írják. Ha azt akarná, hogy tudd, akkor elmondaná. Ha rád tartozna akkor is. Egyik sem áll fenn.
2021. márc. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
74%

"ösztöndíj"... hahaha


A húgod egy prosti.

2021. márc. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
73%
ez kamu :D
2021. márc. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
81%
Lehet le leszek pontozva, de amikor olvastam nekem is a 7 es vàlasza ugrott be. Nyilván azt nem tudjuk dolgozik e valamit, de ösztöndíjból ennyi kiràndulàs... Gyanús
2021. márc. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
65%
Jaja, ribi, nem csoda, hogy nem mond semmit!
2021. márc. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!