Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másoknak miért sokkal könnyebb...

Másoknak miért sokkal könnyebb az élete?

Figyelt kérdés

Én világ életemben, már gyerekkoromtól kezdve a stresszből állok ki. Régen féltem iskolába járni, mert ki voltam közösítve. A többiek folyamatosan kigúnyoltak, és pont ezeknek a gúnyolódó osztálytársaknak van sikeres életük, míg nekem meg nincs. Nagyon rosszul esett, hogy sokszor voltam egyedül, egyedül ültem, velem nem akart barátkozni sose senki.

Az egyik volt osztálytársamnak is gazdagok a szülei, már párja volt a 20-as évei elejétől, és feleségül is kérték.

A gimiben volt egy "barátnőm", de ő is kibeszélt a hátam mögött, és már rögtön mikor jobbakkal barátkozott, mint én, akkor ott hagyott. Ennek a volt barátnőnek is sokkal jobb élete van, mint nekem. Jó munkája van, a pasija pár hónapon belül megkérték a kezét, és látszólag jó házasságban él. Míg nekem meg semmi sem sikerül. Nekem meg még egy jó munka se jön össze, ezeknek az embereknek meg semmiért se kell szenvedniük.


febr. 9. 17:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Az irigykedesen kivul mit tettel a jobb eletert?

Tanulsz? Edzel? Kepzed magad? Igyekszel jobb ember lenni, vagy csak a masok irant erzett irigyseg hajt? Attol nem jutsz elore.

febr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Árad belőled az önsajnálat és az irigység. Ne csodálkozz, hogy nem akarnak barátkozni veled, összejönni veled meg pláne.
febr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Hidd el, de tényleg hidd el, hogy mindenkinek megvan a maga keresztje.
febr. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Biztosan van olyan, akinek könnyebb, de tényleg nem látsz bele jobban mások életébe. Emellett csak azokra koncentrálsz, akiknek jobb az élete. Az osztálytársaid közül egyet emeltél ki. Próbálj egy kicsit annak is utánajárni, hogy hány embernek rosszabb a helyzete mint neked.
febr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Akik előttem írtak csak igazat tudok adni, te honnét tudod, hogy annak a bizonyos személynek nincs baja, nincs lelki gondja, vagy betegsége? Nem mindenki beszél erről és nem kürtöli ki a világba.

Értem én, hogy nagyon rossz lehetett kiközösítve lenni, de a többit már nem nagyon. A többi része már csak irigység és kárörvendőség, amelyen változtatni kellene, hogy legyenek normális barátaid és párod.

Egyébként a kiközösítésnek volt oka? Mert egyáltalán nem mindegy, hogy valakit azért közösítenek ki, mert kinézik, vagy azért ahogyan viselkedik másokkal.

febr. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%
Szia! Én 29 éves vagyok 8 éve beteg vagyok és a szüleimmel lakom mert betegség miatt nem tudok dolgozni. Hidd el nem olyan rossz az életed, de neked kell tenned azért hogy jobb legyen. Ne mástól várd el, hogy jobbá tegye. Ne állmodozz, hanem cselekedj amíg lehet. Kapd össze magad és sz@rd le más mit csinál, hogy él. Saját életeddel foglalkozz és azt tedd rendbe.
febr. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
94%

Megértem a keserűségedet. Sajnos akik nem egy stabil, szerető családban nőnek fel, valóban hátránnyal indulnak az életben. Érdemes lenne terápiára járni és jobban megismerni önmagad, megkeresni a problémáid forrását.


Az irigység nagyon pusztító érzés, és sajnos nem visz sehová, ettől függetlenül az nem megoldás, hogy elnyomod. Idővel látni fogod, hogy mindenkinek megvan a maga gondja, senkinek sem egyszerű az élete.


Én egy elég rossz környéken nőttem fel, aztán egy szuper középiskolába kerültem az ország másik felébe, és nagyon meglepett, hogy az osztálytársaim többsége jómódú családból származik, ahol a szülők is együtt maradtak. Ők továbbtanultak, jó munkájuk lett, viszont mint kiderült, nekik sem rózsás az életük és különféle nehézségekkel kell szembenézniük, amiket már egyáltalán nem irigylek tőlük.


Ne felejtsd el, hogy sosem az egész életét irigyeljük a másiknak, csak egy "szeletet". A külsejét, a munkáját, a pénzét, a párkapcsolatát. Ha látnád az egész képet, valószínűleg megbarátkoznál a saját problémáiddal.


Az élet nagyon nehéz mindenkinek, de ha nincs stabil alapod (amit a családodnak kellett volna lefektetnie), akkor te a nulláról vagy mínuszról indulsz. Kitartást, lehet jobb az életed!

febr. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Nyilván vannak olyan előnyökből induló emberek mint: a gazdag szülők, szép külső, egészség, és egyéb szerencsés helyzetek, és bár nem! nem mindenkinek van igazi kemény problémája (az elkerülhetetleneken kívűl), ennek ellenére te azt nem tudhatod nekik vannak e nyomoraik.


Mivel gonoszak voltak a kérdezővel így nem feltétlen irigységnek nevezném a helyzetet, de kedves kérdező! Mindenképp jobb lenne, ha csak magaddal foglalkoznál.


Foglalkozz magaddal, fejleszted magad, törekedj, közben próbálj meg örülni a jó dolgoknak és az életednek, és becsüld meg mert rosszabb sors is van.

febr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
Az én osztálytársaim is kiközösítettek általánosban, ahova 4 ostályban kerültem, mert olyan kis nyomorék voltam akit lehetett szekálni. Majd 5 osztályban lett 1 késöbb 2 barátom akivel jól kijöttem. ez 7. osztály fél évig ment amikor az osztályzataim feljebb mentek, tökösebb lettem de még mindig volt pár ember aki folyton beszólt. Nagyon rossz volt, viszont semmmi értelme gyűlölni, kritizálni, önsajnálkozni. Inkább a jövőre koncetrélj. Hagyd mögötted a multat, tanulj belőle, a jövőre. Csak a MOST számít!Kérj segítséget azoktól akikben megbízol.
febr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
febr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!