Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám annyira kiakasztott,...

Apám annyira kiakasztott, hogy nyugodjak meg?! Hogy kezeljek egy ilyen önimádó "mindig igazam van" alakot? Hasonló élmény?

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy hosszú de kikell írnom magamból.

Apám mindig is egy önimádó alak volt aki rendesen alkoholizál s ilyenkor persze "zseniális" kis ötletei vannak. Mindig mindennek Ő a központja, semmit se csinál értünk csak a rögeszméiért. A beszélgetés nála abból áll, hogy ha 5percet egy légtérbe vagyunk vele akkor olyan piszkálós, gúnyos stílusba, idegesíteni kezdi az embert. Igazából tegnap este telt be a pohár, azt hittem vagy ő vagy én kapok gutaütést annyira felhúzott s egész éjjel görcsölt a hasam a sok idegtől s kiabálástól. Elment anyuval vacsorázni olyan zenésestre s ilyenkor (megmikor nem) ivott rendesen. Én voltam a sofőr, értük mentem majd kieszelte, hogy másútvonalon menjünk mert sietünk (dehová? egyépként ránk egy pisiszünetet nembír várni de ő persze másss...) s mondta merre, hova, milyen sebességel, stb. Akárhányszor mondtam én nemismerem az utat s visszafordulnék ő leintet, majd a vége azlett, hogy a szántóföldek közepén egy 40cm mély, traktorvályta úton beragadtunk s persze mi voltunk a hibásak.

Apu évei:

1,Anyu a hibás mert a vendéglőtől 3mre megkellet álnom mert othagyta a kabátját s ezért kelett másik útvonalon jönnünk.

2, én vagyok a hibás mert erre jöttem s ő neeeeem mondta, hogy jöjjek.

3, bénán vezetek s ezért mentem sárba

4, ő a szegény áldozat aki hülyékkel van körülvéve ezért mondjuk meg mi legyen.

Végül gyalogoltunk (hajnali 3ra)de közben letagadta a saját kabátját, hogy az nem is az övé mert nem elég meleg, a cipőjét nemtalálta s biztos én loptam el mikor felajánlottam az enyém, hogy pisilni kitudjon szálni (ez még a kosiban volz) majd a nyakkendőjét kereste s végül othon kiderült a mobilját hagyta el.:S

Reggel elment a szomszédokkal s egy traktorral a kocsiért (elöbb beadta nekik, hogy egy sima kocsi is jó lessz ezért 2szer fordúltak) s rámkente az egészet. Mondván én önfejűsködtem, nemhalgattam, rá, hogy városfelé menjünk mert hülye vagyok s nemtudom, hogy betonútról esős időben nemszabad letérni XSSS.

Legszívesebben agyonütném olyan kiálhatatlan. Most meg elvárná, hogy kitakarítsam a párommal a kocsit kívül belül (eddig az én dolgom volt). Azt lesheti.

Nektek milyen élményeitek volt hasonló emberekkel?

Hogy kezeltétek? Bosszú vagy semmibevevés használ?


2010. okt. 24. 14:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nálam az anyám ilyen csodálatos, de a tökéletessége mellett nincs is tekintettel rám és úgy beszél velem, mint a kutyájával - kifelé meg persze mosolyog és tökéletes anya.

Miatta lettem depressziós, pánikbeteg, önképzavaros, hasonlók...

Szóval szerintem amíg nincsenek ilyen gondjaid, addig húzz el onnan :S

2010. okt. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ha te vezetsz, akkor arra megy az autó, amerre te akarod. Ha bele akar szólni, akkor egyik föleden be, másikon ki - mert ha véletlen baleset lenne, akkor is téged vonnak felelöségre, függetlenül attól, hogy az utasaid beleszóltak vagy sem.
2010. okt. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Ahh, már nekem is vannak lelkiprobrémáim. Sajnos eléggé heves természet vagyok amit tőle örököltem ugyhogy simán visszamondom a szemébe ha hülye csak ő tényleg elhiszi azt a hülyeséget amit mond s engem megse halgat. Tökéletes példará mikor részegen lehányta a wc-t elcsúszott s nembírt felálni vagy egy órán át, másnap pedig megkaptam, hogy pacslva mosok fel s azon csúszott meg mert ő nemhányt. Hát én kitártam a wc-t s a kezébenyomtam a tisztitószert, hogy ha nem hányt akkor gyorsan végezvele :D (mázli, hogy több wc-nk van)
2010. okt. 24. 17:31
 14/19 A kérdező kommentje:
Egyépként hihetetlenűl erőssen ragaszkodnak az igazukhóz, elképesztően. Szóval ha engem 3man próbálnak meggyőzni, hogy nemvagyok normális s gondolkozzak el akkor nemkell nekik órákig kiabálni elég szólni. De ők... ah, tényleg van kitartásuk. :S lehet van benne valami, hogy a kiállás a lényeg. (csak velük szemben nem alkalmazható.)
2010. okt. 24. 17:33
 15/19 A kérdező kommentje:
Akkor te is észrevetted mennyire hihetetlen, hogy a "tökéletes" milyen bunkó módon s uninteligensen tud megnyilvánulni ahoz képest mennyire becsüli az eszét :P
2010. okt. 24. 17:34
 16/19 anonim ***** válasza:
Én a helyedben az elsö beleszóláskor megállnék, és megmondanám, hogy vagy csöndben maradnak, vagy nem megyünk tovább. Ha ezt ha´romszor megcsinálod, akkor utána hallgatni fognak.
2010. okt. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

15:47es vagyok -->


Szerencsére nekem nyugodt eléggé a természetem, csak hiperszenzitív vagyok ezek mellé a bájos pszichés cuccok mellé, ergo könnyebben belelovallom magam bármibe...

Most anyámnál a rágalmazós korszak van, szerinte iszom a borát, a legjobb meg az volt (kérdést is tettem fel asszem róla) hogy megettem valami bázikus porkeverékéből szerinte 7 dekát, aztán a zacskót visszatűztem tűzőgéppel - ami nincs is nekem - és most tagadok. Megmérték a barátnőjével állítólag és 7 deka hiányzott...

Namármost 1 kiló ugye 10 deka, jóanyám fél kilót vett ami 500 gramm ugye :D És az egészből 70 gramm hiányzott állítólag, amit szvsz a gyógyszerész spórolt ki belőle...

Meg hogy lopom a kanalait.. Az is szép volt, azon a békés estén a mentő vitt el és 4 napig benntartottak :)

Simán bírom az ilyen szülőket, még kutya sem lenne való neki (anyámnak megmondta a keresztanyám, hogy nem való neki gyerek xD).

Aztán az is ott van, hogy apán tavaly meghalt, és a muter folyamatosan vele példálózik meg szivat, hogy igen, kislányom, félárva vagy, el kell viselned...

Bocsi, hogy ennyit írtam, de így este jó hogy egyedül vagyok nyugiban végre és szélnek eresztem a gondolataimat :)


Kitartást neked, egyszer úgy is le tudsz onnan lépni :)

2010. okt. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
"15.47-es"! Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy (meg hogy hogy a fenébe nem léptél le onnan)?
2010. okt. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Fejbelööööni. A volt ferjem is ilyen. Csak a szomoru az, hogy jozan ällapotäban.
2013. júl. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!