Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokabátyámnak miért jó, hogy...

Unokabátyámnak miért jó, hogy kitalált történeteket mesél a gyerekéről?

Figyelt kérdés

Például kiírta Facebookra, hogy karácsonykor a bölcsődés korú kislányával beszélgetett, és a kislány egyszer csak azt mondta, hogy nagyon szomorú a szegények miatt, akik nem kapnak karácsonykor ajándékot, meg az éhezők miatt, akiknek nem jut majd finom ebéd az asztalukra karácsonykor.


Egy átlagos aranyos bölcsis kislányról van, aki nem szokta ilyen mélységű gondolatoknak a jelét mutatni, hanem pont úgy viselkedik, mint más kortársa.


De többször is vagy kiírt már Facebookra, vagy családi találkozókon mesél ehhez hasonló eseteket, hogy a kislánya állítólag saját magától eszmél rá közhelyes felnőtt bölcsességekre.


Nem szeretnék rosszhiszemű lenni, de ez vajon miért jó neki?

És az hogy lehet, hogy egy nyilvánvalóan kamu történeten Facebookon mindenki el van ámulva?

Egyáltalán ti a helyemben hogyan reagálnátok egy ilyen helyzetben?


Vagy szerintetek én vagyok a hülye és az irigy, amiért én ennyi koromban az építőkockákkal meg a Süsü a sárkánnyal voltam elfoglalva?


febr. 11. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Sehogy. Lájkokat akar csak. Egyszer egy kisebb fb csoportban tunt fel,hogy egy tag az en sztorimat meseli el sajátként. Amit en már elotte leirtam. Nem emlékezhetett, hogy innen szedte, ne itt adja elő...el tudom képzelni,mennyire igaz a többi dolga is. Szóval vannak ilyen idióták
febr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Figyelemre vágyik. A lájkolgató facebookos ismerősei pedig buták, ha elhiszik a sztorijait.

Az is lehet, hogy ő meséli a kislánynak, hogy pl. vannak emberek, akiknek nincs finom ebédje karácsonykor, a kislány pedig döbbent arcot vág és reagál annyit, hogy szegény emberek (aztán pár perc múlva el is felejti), és ezt úgy adja elő az apja, mintha a kislány jött volna elő az egésszel és mondta volna el kerek, összetett mondatokban.

Egészen biztos, hogy a kislányt is inkább Süsü meg az építőkockák érdeklik.

febr. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Pl.ilyenek miatt nincs ismerősöm Facebookon.
febr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
Simán lehetséges hogy a gyerek illetve mond. Bölcsődés, sokféle gyerek van csoportjában. Lehet Katika szegény és nem volt náluk karácsonyi ajándék. Apuka max felnőtt szavakat használva mondta el, amit hallott.
febr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Karácsony környékén csomó ilyen jótékonysági reklám megy a tv-ben, rádióban, simán hallhatta onnan is, aztán meg egyszerűen visszaismételte, eljátszotta. Én is nekiálltam “politizálni” 2-3 évesen, mert akkor a csapból is az folyt, a rokonság fele el volt ájulva, hogy milyen zseni vagyok, a másik meg szörnyülködött, hogy a jövő pszichopata politikusa áll előttük, nos egyik se lett igaz. :D
febr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Én simán elhiszem. Soha nem felejtem el mikor összevesztünk egy hülyeségen a bátyámmal, én és anyu. A 4 éves unokahúgom azt mondta húsvétkor, hogy neki ez a legnagyobb ajándék, hogy itt lehet nálunk. Nem számít az ajándék. Mert ugye kérdéses volt hogy jöhet e.

Ezt olyan komolyan mondta, hogy sírtunk is anyuval egy sort. Szerencsére béke lett.

Vagy a rendőrnek azt mondta ne büntesse meg az apukáját mert akkor nem tudnak a szülinapjára ajándékot venni.

febr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A sógornőm trenírozza ilyenekre a gyerekeket, kvázi betanítja őket, aztán videóra veszi es küldi szét a családnak. Nagyon durva. Látszik a videón, hogy a gyerek betanult szöveget mond fel, meg kinéz az anyjára, hogy ügyes-e. Hátborzongató. Azért csinálja, hogy hiperszuper zseni gyerekekként szerepeltesse őket, illetve érzelmi zsarolásra.
febr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Egy beteg ember aki figyelemre vágyik. Tudasd vele, hogy az amit csinál az nem normális.
febr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

Neked miért jó őt kibeszélni?


Egyébként ebben a korban tudnak meglepően mély dolgokat mondani gyerekek. Valamikor visszamondanak valamit, máskor viszont maguk is összeraknak dolgokat.

febr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%

"Nem szeretnék rosszhiszemű lenni, de ez vajon miért jó neki?


És az hogy lehet, hogy egy nyilvánvalóan kamu történeten Facebookon mindenki el van ámulva?"


Pontosan ez a célja, amit leírtál. Ámuldozzanak az ő állítólagos nagy EQ-val rendelkező gyerekén, egyúttal persze azt reméli, ezt az ő nevelésének tudják be, tehát ő remek szülő.

Ez az ő egójáról szól, ő akar figyelmet és elismerést, a gyerekén keresztül.

febr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!