Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim úgy adják elő az...

A szüleim úgy adják elő az egész rokonságnak mintha én akartam volna elköltözni. Hogy magyarázzam el a többi rokonnak, hogy ez nem így volt?

Figyelt kérdés
A szüleimmel laktam 25 éves koromig, de semmi értelme nem volt, mert elvették mindig a fizetésemet, illetve felvetettek velem hitelt, amit azóta kifizettem, de egy életre bennem marad ez a seb. Mindenki azt kérdezi, hogy miért félre rakott pénzem, ha sosem buliztam stb. illetve miért nem maradtam otthon, én meg zavarodottan válaszolok mindig ezekre a kérdésekre. Szó szerint üldöztek el otthonról

febr. 11. 19:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell elmagyarázni, nem az ő dolguk. Ha már annyi eszed nem volt, hogy el tudták venni a pénzed meg hitelt vettél fel nekik a nevedre, minek ezt reklámozni.
febr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Mond meg, hogy anyagilag így sokkal jobban megéri neked, mert nem kell hitelből eltartanod a szüleidet.
febr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell nekik megmagyarázni, nem tartozol senkinek magyarázkodással, max ha beszéltek és felhozodik a téma ,akkor elmondod a történetet és ennyi!
febr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagy megkönnyebbülés volt felismerni, hogy nem kell magyarázkodnom. Senkinek.
febr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"zavarodottan válaszolok mindig ezekre a kérdésekre"

Hát készülj fel jobban, akkor majd nem leszel olyan zavarodott. Most már tudod, hogy számíthatsz a kérdésre. Gondold végig, hogy mi lenne jó válasz, és azt mondd. Legyen rövidebb variációd is meg hosszabb is, olyanok számára is, akik nem olyan közeli hozzátartozók, meg olyanok számára is, akik közeliek.

febr. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Senki dolga, és senkinek nem magyarázkodnék. Hát önszántadból költöztél el hisz nem akartál már a szüleiddel lakni akkor mégis hogy adják elő? Te akartál elköltözni még ha miattuk is de te döntöttél így nem? Amúgy meg kit érdekel ki mit hogy tud vagy gondol 25évesen normális hogy elköltözöl az ősöktöl...
febr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem azt kellene tisztáznod magadban, hogy egyáltalán nem kell válaszolnod a rokonság semmilyen kérdésére. Nem tartozol nekik magyarázattal, nem kell mentegetőznöd, sem védened az álláspontodat, mert a te életed, nem az övék.
febr. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Kinek mi köze ahhoz, hoyg elköltöztél-e a szüleidtöl vagy sem, és ha igen, miért és mikor! Semmiféle nagyarázkodásra nincs szükség, a maximum annyi lenne számomra, hogy "nekem így jó"
febr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
Hát elég sokáig laktál náluk. Nyilván h8vv
febr. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Nyilván jobban hangzik, hogy te önállósodtal. És az jobb is lett volna.
febr. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!