Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim úgy adják elő az...

A szüleim úgy adják elő az egész rokonságnak mintha én akartam volna elköltözni. Hogy magyarázzam el a többi rokonnak, hogy ez nem így volt?

Figyelt kérdés
A szüleimmel laktam 25 éves koromig, de semmi értelme nem volt, mert elvették mindig a fizetésemet, illetve felvetettek velem hitelt, amit azóta kifizettem, de egy életre bennem marad ez a seb. Mindenki azt kérdezi, hogy miért félre rakott pénzem, ha sosem buliztam stb. illetve miért nem maradtam otthon, én meg zavarodottan válaszolok mindig ezekre a kérdésekre. Szó szerint üldöztek el otthonról

febr. 11. 19:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért leszel zavarodott ezektől a kérdésektől? Mindenki magából indul ki, lehet, ők is abból, ahogy ők álltak a gyerekükhöz. Azt szégyelled, hogy ilyen hü-lye voltál, hogy még hitelt is vetettek fel veled, vagy nem mered bemártani a szüleidet, hogy jól lehúztak, és nem azért laktál otthon, hogy spórolj, hogy legyen miből elindulni, hanem hogy szipolyozzanak? Nemcsak bulira mehet el az ember pénze, hanem parazitákra is...

Mondjuk, teljesen mindegy, senkinek nem kell magyarázkodj!

febr. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
22%

Felesleges magyarázkoznod a többi rokonnak. Saját magadat égeted le. Felnőttként hagytad hogy a teljes fizetésedet elvegyék valamint hitelt vettél fel másnak. Ilyet éppeszű ember nem csinál. Felnőtt vagy se gyerekként viselkedsz.


Természetesen elmondhatod a többi rokonnak hogy hagytad magad hülyének nézni és a szüleid kihasználták.

febr. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
10%

Mondjuk hogyha a 28 éves gyerekem minden nap ide írogatna, meg hisztizne, amiért dolgoznia kell, és engem ócsárolna, én is kiraknám.


És igen, illett volna NEM megvárni, míg a szüleid végre a sarkukra álltak is kiraktak.

febr. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Én nem írogatok mindennap
febr. 12. 13:08
 15/15 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mint ahogy férjem távozott a családi házból. Senki a mai napig nem tudja az ő köreikből, hogy neeeem csak magától távozott.

Anyja őt lekarmolta a lakhatással (a hugától viszont nem kért lakbért), csinált neki egy kis hitelt, amit aztán rendezhetett ki maga... Erre egyszer csak elküldte anyuka melegebb éghajlatra, amikor berágott rá egy dologért, hogy akkor most már lakjon máshol. Aztán abban biztos vagyok, hogy úgy adta mindenkinek elő, hogy a fia akart magától elcuccolni. Hát de nem így, hogy kidobják aztán kapott pár hónapot, hogy szedje a sátorfát. 1 hónap múlva már ott se volt. Ez az egész azért visszatetsző és egy rohadt nagy genyoság, mert egészen a berágás pillanatáig azt szajkózták neki, hogy el ne költözzön, nehogy már egy idegennek adja a pénzt. Inkább nekik... Aztán jó volt, amikor a kocsiját elhasználta az anyja hónapokig, az is jó volt. Amikor kisegítgette pénzzel, az is jó volt. Amíg kizárólag hajbókolt és igen ember volt, addig nyugodtan lakhatott otthon. El se menjél. Utána még anyuka segített albérletet keresni, csak mert egyszer nemet mondott. Ez hányingerkeltő volt.

márc. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!