Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennél vagy maradnál? Nem...

Mennél vagy maradnál? Nem tudom mi lenne a legjobb.

Figyelt kérdés

A vőlegényemmel lakok együtt, az ő lakásában, szomszédban a családja. Nem nagyon vannak odaértem, nekik nem tetszik, hogy én "betolakodtam" a fiuk lakásába. A vőlegényem megvéd mindig, kiáll mellettem, így nyíltan nem is nagyon cseszegetnek, de azért tudom hányadán állok velük, fülembe jutnak a dolgok.


A baj az, hogy ő nyár közepén el fog menni külföldre munka miatt olyan 7 hónapra, ráadásul a világ másik végére, így gyakorlatilag nem is fog hazajárogatni csak úgy kétszer egy-egy hétre. Ezzel sincs baj, a kapcsolatunk szempontjából, nekem nem lesz idegen a dolog, a környezetemben rengeteg párnál van ez, és megoldják, szóval hiányozni fog, de nem ez izgat, inkább azt nem tudom én mit csináljak, míg nincs itton?


Menni vele nem tudok, ez biztos, tanulok is itthon, inkább szeretném minél előbb befejezni, nem halasztani.


Viszont maradjak itt, anyósék közvetlen szomszédságában, akiknek már az sem tetszik, hogy vele lakok nemhogy magamban itt maradjak az ő lakásában?


Hazaköltözéssel az a baj, hogy messzebb laknak a szüleim, bár megoldható lenne a bejárás, viszont van két macskánk a szüleimnek is van kettő és kizártnak tartják, hogy annyi macska legyen náluk a házban. Most nem tudom szerintetek ezt csak mondják, vagy komoly lehet, hogy a gyereked macskákkal nem mehet haza? Még ha alleriga lenne érteném, de így, csak hogy ne legyen több...


Albérletet magamban fizetni nem tudnék, arról nem beszélve, hogy amiket nézegettem szinte mindnél ott van, hogy háziállat nem tartható nekem meg kettő is lenne.


Macska elajándékozás szóba sem jöhet. Anyósékra hagyás sem.


Olyan rossz, mert ha nem itt lennének, akkor szóba sem jött volna egyikünk részéről sem, hogy nem maradok, de én nem nagyon szeretnék itt maradni a vőlegényem nélkül miattuk, valahogy taszít a dolog, szinte biztosra veszem, hogy éreztetnék velem folyton, hogy micsoda betolakodó vagyok. Mi lehetne a legjobb megoldás?


2010. okt. 25. 13:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

szia!

én sem vagyok jóban a párom szüleivel,de csak azért mert rossz szemmel néznek rám,én nem mennék el onnan,mert az a lakás nem az övék,hanem a párodé,így ő dönti el,hogy ki lakhat ott

2010. okt. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az a leendő közös otthonotok, ahonnan elmennél, jól értem? Anyós csak a szomszédban van, tehát ha a közös otthonotok, maradnék, úgy lenne a legkényelmesebb Neked. Ha éreztetik veled, hogy betolakodó vagy (De hogyan tennék, minden nap átjárnak? Vagy mikor kerülnél velük kapcsolatba?), max akkor vonulnék le jó nagy zajjal macskástul a szüleimhez. Hogy lássák, ez neked valóban fáj, és ne legyen olyan "édes" a "győzelmük".
2010. okt. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Én maradnék.

Mondjuk lehet, hogy egy esküvő nem ártana.

2010. okt. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Figyu, maradj ott a fenekeden. Ne költözz el. Kerüld velük a találkozást, főleg addig amíg nincs itthon a párod. Ha meg otthon vagy zárd magadra az ajtót. Mondanám hogy házasodjatok össze titokban, de hát ez persze csak poén.
2010. okt. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én meg elmennék. Ellenséges környezetben élni nem szeretek. Akkor már inkább kétszer annyi cica.
2010. okt. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hát például már így is volt olyan, hogy elment három hétre, és rendszeresen arra keltem, hogy anyós kopog, telefonál, mindig jött valami ürüggyel, szinte majd kiguvadt a szeme, hogy belásson mögém, mintha nem egyedül lennék, meg egyik rokonom mondta, hogy ilyenkor pl. számontartja, jönnek-e vendégek és milyenek, meg ígyis mindenkinek erről beszél, hogy könnyű nekem, hogy én csak beköltözök, meg ilyenek. Kicsit olyan mintha attól félne, hogy én majd elveszek valamit vagy nem tudom. meg kb. a semmire is megjegyzi, hogy hát ez náluk nem íííígy szokás. :/ Hogy én furcsa vagyok, hogy én nem járok át hozzájuk. (amúgy nem is szeret, szóval főleg nem értem miért tart rám igényt)


Egyelőre ez a közös otthonunk, azért is vállalta el a külföldi utat, hogy legyen több pénz, mert messzebb szeretnénk majd házat, ő sincs oda a szomszédságért, de hát nem tudta mikor így alakult, csak rábeszélték, hogy milyen jó lesz majd.

2010. okt. 25. 13:43
 7/15 A kérdező kommentje:

Az esküvőt megbeszéltük, ha visszajön, akkor szeretnénk megtartani, egy nagyobbat, családdal, meg mindent. Nem 100 főset, de azért legyen ott a família.


Ugye, ha nem jön senki, akkor sértődés van, hátbaszúrtuk a mamát stb. Ha csak szülős lenne, akkor, ha az ő szülei jönnek, akkor jön az egész családja, nagyszülők, unokatesók, tesók, mert itt laknak a városban, mindenki szólna mindenkinek, de akkor meg az én családom miért ne jöjjön? Az milyen már.

2010. okt. 25. 13:46
 8/15 anonim ***** válasza:

Én maradnék, legfeljebb ha cseszegetnének odébb állnék addig amíg a párom haza nem tér.

Egyébként azt tudod hogy miért nem szeretnek?

2010. okt. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A párodat nem kérdezted még ezzel kapcsolatba?

Jó stratégia: vegyél két lapot oszd fel két oszlopra. Egyik lap 1 helyzet másik lap másik helyzet. Bal oldal ellene szól, jobb oldal mellette szól! Na mi jött ki?

Próbáld ki egy hetet itt, egy hetet odd. (Tudom, hogy a cicák gondot okoznak. Mond meg az anyósnak vigyázzon rá, ha nem akar, akkor ezek szerint muszály miattuk maradni.)

Ne érdekeljen más! Te tudod mi neked a jobb. Suliba járás szempontjából is figyelj a kiadásra. Honnan van közelebb. Hol van több barátod, akikkel együtt lehetsz azokban az időkben, amikor a párod nincs veled!

2010. okt. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Én is vonulnék legszívesebben a szüleimhez, mert azért jobban érezném magam ott, mint az övéi mellet, meg nem kellene plusz egy háztartást fenntartani, anyuék meg ugyanúgy fűtenek, mosnak, esznek stb. egy tányér kaja nem számít, meg ők kifejezetten el is utasítják, hogy én hozzájáruljak bármilyen számlához, annyi, ha pl. net igényem van, akkor ők azért nem köttetik be a 10megásat, hogy én letöltsek, vagy a telefonszámlámat sem fogják állni.

Csak ugye, mondták, hogy annyi macska, hát most én komolyan godnolom, hogy ott annyi macska legyen? Ne vigyem a macskákat. Köszi.

Nem is az, hogy eszik a macska, mert én etetném, csak hogy van nekik és én ne vigyem a mieinket. De hát nem tudok és nem is akarok velük mást csinálni. Három éve vannak meg, most nem fogom hét hónap miatt odaadni valakinek őket.

2010. okt. 25. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!