Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a legjobb ebben az...

Mi lenne a legjobb ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A férjemtől külön élünk már 3 hónapja van egy közös 2éves kislányunk.mióta szét mentünk azóta egyre ritkábban látogatja a kicsit és ezt a gyerkőc elég rendesen megérzi.A válás folyamatban a gyermek nálam marad ezt megbeszéltük de nem akarom,hogy a bíróság döntése alapján majd 2hetente láthassa illetve hogy ünnepek másnapján elvigye hanem azt hogy akkor jöjjön mikor akar.Ezt felvetettem neki mert ugye itt azt nézem, hogy a kicsinek mi a jó és ebbe ő bele is egyezett.Csak,hogy manapság hiába ígérgeti nem jön pedig mi rendesen várjuk őt a megbeszélt időpontban lemondva minden olyan más tevékenységet mit amit csinálhatnák helyette.Már néha nem tudom,hogy kicsinek mit mondjak hogy miért nem jön az apja.ilyenkor felszoktam hívni hogy ugyan már miért nem jön általában a válasz mindig ugyan az mert...dolgoztam mert...fáradt vagyok....mert anyára vigyázok(ez sajnos nem vicc mindene az anyja!!!!!!))..stb stb vagy egyszerűen rám csapja a telefont.Nagyon rossz a kicsinek szerintem ez tudom mit élhet át én is így nőttem fel szinte.Gyakran azt is fontolgatom jobb lenne ha többet nem is jönne csak küldené a gyerektartást és ott nincs tovább!! De vajon ez lenne a jó a kicsinek??? Volt már valaki hasonló gyatra helyzetben?
2011. nov. 15. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek hozzá, de talán azt lehetne csinálni, hogy nem szólsz előre a kislánynak, akkor nem lesz szomorú, ha az apja -ígérete ellenére- nem jön, ha meg mégis beesik, akkor annál jobb. A nagymamát nem lehetne rávenni, hogy kérje számon a fiától ezt a link viselkedést?
2011. nov. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, én voltam a gyerek. A vér szerinti apám felnőtt koromban ki is tagadott. Egy szerencsém volt, volt egy pótapafélém, aki tudtam szeretni. Tudomásul kell venned, hogy nem csak tőled vált el, hanem a gyerekétől is. De ne vágd el a kapcsolatot, viszont ne is várjátok, hogy ne várjon a gyerek hiába. Ha meg mégis jön, akkor pár perc alatt át lehet öltöztetni.
2011. nov. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek a válaszokat!Egyszer már elköltözött 5hónapra szintén az anyjához és azalatt 2szer! látogatta meg az akkor pár hónapos lányát(bár akkor kicsi nem igazán értette még ugye a dolgokat), akkor sem szólt rá a kedves nagymama csak putyulika volt ha értitek mire gondolok :S.Bár utána sikerült túltenni magunkat mindenen és akkor megmenteni a házasságunkat de most már biztosan elfogunk válni és úgy érzem hogy újra kezdődik az az 5hónap ami akkor....nem akarom hogy egy lelki beteg gyerekem legyen mert ez nekem is nagyon fáj :/ De hiába könyörgök az apjának szinte semmi sem hat.Mikor kicsi nem rég beteg volt akkor sem jött le hozzá mert az anyjának szülinapja volt és ami a leggusztustalanabb az mikor a kicsi sír,hogy maradjon még ő fogja magát és puszi meg minden nélkül elmegy...Mondanom sem kell,hogy ahogy szerettem a férjem úgy undorodom tőle!
2011. nov. 15. 23:46
 4/10 anonim ***** válasza:
Ennél még az is jobb, ha max. ünnepekkor látja az apját, aki a mellékelt ábra szerint nem igazán kíváncsi a gyerekére. Én úgy nőttem fel, hogy apukám velünk élt (14 évig), de reggel ment - este jött. Néha volt egy-két nyaralás, ilyesmi. De pl. mikor valamit megígért, hogy elvisz ide meg oda, általában előtte 10 perccel telefonált haza, hogy bocs, még a hegyben vagyok. Neki meg a szőlőhegye volt a szerelme. Vagy nem is telefonált, csak este esett haza szó nélkül. Az lett az eredménye, hogy 26 évesen egyszerűen nem tudok megbízni a férfiakban, mert ilyen példa volt előttem. Nagyon vacak így élni.
2011. nov. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A biróság által meghatározott láthatás a minimum, ha ennél többször akarná a gyereket látni, az ellen nem lehet kifogást emelni.

De ha az apa nem látogatja a gyereket illetve megigéri és nem jön, azzal sokat árt a gyereknek, mert minden alkalom nagy csalódás neki.

Elöször is ne mondd meg elöre a gyereknek, hogy akarna jönni az apja, akkor nem esik neki rosszul, ha mégis elmarad a látogatás. HA viszont rendszeresen elöfordul, akkor el lehet tiltani az apát a gyerektöl, mert a lelki fejlödését veszélyezteti.

2011. nov. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát nem csoda, ha utálod. Az én gyermekeim apja meg ki is röhögi őket, jó, mi? Annyira kár, hogy ez nem büntethető... Szerintem se mond többet, hogy jön az apja, ha program van, menjél, telefonáljon rád, épp hol vagy, menjen oda. Valószínűleg úgyis elkopik hamarosan. Remélhetőleg te meg találsz nvalakit, aki szereti helyette is. Ha én törvényhozó lennék, biztos kezdeményezném, hogy ha apuka sz.rik a gyerekére, legalább bébiszittert biztosítson maga helyett heti 1 délelőttre/délutánra, és az anya is tudjon ügyeket intézni, kikapcsolódni...Méghogy az anyákat védi a törvény, az apák azt csinálnak, ami nekik tetszik.
2011. nov. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát a korlátlan láthatás lehetőségével én is megpróbálkoztam a válást követően. A bíró végzésbe a kötelező láthatás került be, de szóban a korlátlan mellett döntöttünk.

Volt férjem annyiban volt korrekt, hogy a kötelezőre vitte a fiúkat, ám azon kívül sose érdeklődött utánuk.

Nagyon megviselte Őket az apjuk közönye.

Szerintem mond meg exednek, hogy Ő szóljon ha jönni akar, Te ezzel nem keresed többet. Talán pár hét után realizálódik a helyzet. Most még nyeregbe érzi magát, mert látja a ragaszkodásodat. Ha le..rod, akkor Ő fog teperni. Ha nem igyekszik, akkor meg eléred a célod, kiszáll a képből.

Kitartás.

2011. nov. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Istenem, ez annyira szomorú, könnybe lábadt a szemem olvasás közben! :(

Hogy lehet ilyen egy ember a saját gyerekével szemben? Hát tényleg ennyire érzéketlenek a férfiak? Egyszerűen nem akarom elhinni, ez szörnyű!

Nem tudom mi lehet a háttérben, de bármi is történt köztetek, annak miért a gyerek issza meg a levét?

Mi játszódik le egy férfiban, hogy nem a gyereke van az első helyen az életében, függetlenül attól, hogy mit érez a gyereke anyja iránt?


A kérdésre is válaszolva: igen, szerintem is az lenne a legjobb a kicsidnek, ha nem ígérnéd meg neki, hogy jön az apja. Csináljatok nyugodtan bármikor programot, max. tájékoztasd a férjed róla valahogyan és inkább ő menjen oda, ahol ti vagytok.

Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek!

2011. nov. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki írt :) Igazatok van ezentúl nem szólok lánykámnak hogy mikor kéne jönnie az apjának így lesz neki a legjobb csak ne emlegetné naponta többször is.Viszont valamiért nem tudom nem mer elmenni sehova sem nélkülem az apjával régen sem most meg még jobban nem :/ REméljük észbe kap a drága lassan volt férjem mert már nem bírom ezt és ahogy valaki írta én nem fogom keresni többet!Mindenkinek szép napot kívánok :))
2011. nov. 16. 13:08
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a többi választ, csak mondom nálunk mi volt.

Nekem 9 éves koromban váltak el a szüleim, anya nagyon erőltette, hogy találkozzunk faterral, meg minden.

Én nem vágtam pontosan a dolgokat, de nem voltam hülye, leesett az évek alatt, hogy fater minket szeret, csak épp nem érdekeljük, mert elvan a saját új életében. Ezt nekem egyszerűbb volt belátni, mint anyának, aki nem tudta felfogni, hogy valaki hogy képes lemondani a gyerekéről? Hát így.

Faterom fizetett gyerektartást, vett nekünk ezt meg azt, nem volt vele soha semmi gond, épp csak alig láttuk. Az utóbbi 1-2 évben meg talán 1-2x. Őszintén? Én már lesz.rom. Nem sérültem tőle lelkileg, mert volt anya, és ő szeretett. Úgy érzem magam, mintha nekem nem lenne apám, csakúgy néhanapján.

Van egy nevelőapa félém is, bár nem tudok rá apaként nézni, még csak apapótlékként se, de szeretem és ő is minket öcsémmel. Én inkább annak örülök, hogy anya nincs egyedül.

20L

2011. nov. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!