Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amint betöltöm a 18at, követke...

Amint betöltöm a 18at, következő hónaptól már igényelhetem a családi pótlékot saját jogon (különélés esetén)?

Figyelt kérdés

Két éve már külön élek párommal(családi terror miatt alakult így anno),de a családi még mindig anyámnak megy és nem hajlandó odaadni. mostanában alkalmi munkákból van pénzem,néhány tizes,de nem sok. Majdnem mindent párom fizet. Jövőévben töltöm a 18at,így még a következő éven is tankötelezett leszek(szeptember végei szülinap).Ezen felül létezik bárminemű támogatás arra az időszakra míg tanuló vagyok?

17L


2010. nov. 26. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, amint megváltozik a lakcímed igényelheted!

Sőt, emelt összeg jár emiatt(csak 2-3 ezerrel több)

Mi is pont így voltunk bnőmmel. Más támogatásról nemtudok

2010. nov. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem voltam 18, kb 15 lehettem elköltöztem és írtam egy levelet az illetékes hatóságnak, hogy külön élek, tanulok, és ... számlaszámra kérem legyenek szívesek utalni ezentúl a pénzt + egy igazolás, hogy a számlaszám valóban az enyém és a köv havi már oda érkezett.
2010. nov. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Ez gáááz. Tizenévesen különkényszerültök a szülőktől? Hát milyen anyák vannak....?!!
2010. nov. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyugi én anyámmal élek,de így is úgy lehúz anyagilag h. egyszerűen képtelen vagyok gyűjtögetni.Ha meg nem adok akkor fenyeget és zsarol, h. akkor a bank elviszi a házat(amire persze ő csinálta az adósságot) és az én hibám lesz ha az utcára kerülünk.

26/l

2010. nov. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Már két évvel ezelőtt, amikor külön költöztél, akkor is megtehetted volna, hogy saját jogon máshová utaltatod a családi pótlékot. Úgyhogy nem kell megvárnod most sem a születésnapodat!!
2010. nov. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

próbáltam akkor elintézni,de két helyen tárgyalták az ügyet(szülők a régi városunkban vannak bejelentve,én meg a mostaniban,de anyám is itt lakik,csak a bejelentettje más). Az itteni gyámügy megítélte volna,de a másik még haza is akart parancsolni,mert "nem találta indolkoltnak az elköltözést".mindezt 300km távolságról. Anyám kapott róla értesítést,de mi nem...úgyhogy azt sem tudom mennyire jogszerű ez az eljárás.

mindenesetre ezt az évet még behúzom a gatyaféket,aztán intézkedem.köszi a válaszokat,ha valaki tud még tippet adni,megköszönném.

2010. nov. 26. 12:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát sok sikert :)
2011. aug. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!