Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mutassam be a barátomat...

Hogy mutassam be a barátomat az apámnak, ha az apám egy igénytelen ember?

Figyelt kérdés

Talán nyersen hangzik, de az igazság. Az apám borzasztó igénytelen a környezetére és a viselkedésére is. A háza eléggé le van lakva, amit önmagában még nem is kritizálnék, de gyakran van rendetlen, kosz nála. Pl.mikor az exbarátomat vittem el bemutatni, a szemét, csokis,dohányos papírok, kólás üvegek csak úgy a földön voltak. Az asztalon a mosatlan tányérok, poharak. Hiába akartam elmosni a koszos tányérokat, az exem látta, hogy a mosogató csupa odaszáradt ragacs és ételmaradék.

Aztán a viselkedése. Sokszor ápolatlan, izzadtságszagú, és 3 mondatot nem tud elmondani csúnya szavak nélkül. Volt, hogy a barátom előtt újságpapírból sodort cigarettát, mondván nincs pénze cigarettahüvelyre. Zavartalanul köpköd, böfög mások előtt.


Ezért kellemetlen lenne oda vinnem az mostani barátomat, akivel 3 hónapja vagyunk együtt. De mivel anyámat és a férjét már ismeri, és jó benyomást szerzett róluk, így szeretné megismerni az apámat is. De nekem kínos lenne az egész.


márc. 15. 13:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
77%
Tök jó, hogy kapcsolatban vagy és gondolom hosszútávra terveztek aminek az alapja a bizalom amit már most sem mondasz el.
márc. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én sem mutattam be a barátomat az apámnak soha, pont ugyanazokért, amiket te is írtál. Ő is egy igénytelen, kőbunkó paraszt, már akkor sem igazán beszéltem vele, azt meg végképp nem akartam, hogy esetleg beszólogasson a páromnak vagy beégessen engem a viselkedésével. Úgyhogy elmagyaráztam a páromnak, hogy miért nem szeretném, ha találkozna vele, ő pedig elfogadta és ez azóta sem vitatéma köztünk.

Ilyen egyszerű ez. Valószínűleg a te barátod is megértené, ha kifejtenéd neki. Tudom, hogy már beszélni is gáz róla, de nem te élsz térdig érő mocsokban, hanem az apád, és így szégyellni valód sincs, hiszen nem te vagy a hibás emiatt. Hidd el, az kellemetlenebb lenne mindkettőtöknek, ha odamennétek, és akkor hullanának ki a csontvázak a szekrényből.

márc. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

én várnék vele még egy kicsit, és előtte felkészíteném a barátomat, ahogy előttem is írták. Nem az apám lakásán találkoznánk (ha esetleg apám nem akar kimozdulni, akkor mondjuk a lépcsőházban vagy az ajtó előtt).


Azért írtam, hogy várnék, hogy még nagyobb legyen a bizalom a barátommal, és akkor egy ilyen élmény (főleg, ha felkészítem, és még mindig akar találkozni vele) után nem fog elrohanni.

márc. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

3 hónapos kapcsolatban eleve minek összeismertetni az aktuális párodat a szülőkkel?


Három hónap az tizenkét hét, gyakorlatilag semmi és még bármi lehet.

márc. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ne hozzá menjetek, hanem menjetek el pl. közösen tekézni olyan helyre ahol van még sör és pizza. Ha még igénytelenebb, akkor meg egy azért nem szakadt kocsmába, csócsó, sőr, melegszendvics.
márc. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!