Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért nosztalgiázna...

Az emberek miért nosztalgiáznak a régi/igénytelen/puritán dolgokról?

Figyelt kérdés

[link]


Erről a face posztról jutott eszembe. Nagyanyámnak hasonló konyhája volt, de nekem semmi pozitív dolog nem jut róla eszembe csak a szegénység, a hideg lakás, a koszos környék meg állandó panaszkodás az egészségről/mindennapokról.


De az is nevetséges, hogy Lada-k/Trabantok kelnek el manapság horribilis összegekért csak azért mert retro-k miközben anno mindenki a föld alá kívánta ezeket a pocsék műszaki paramétereik és kényelmetlenségük miatt a rendszerváltás idején.


Aztán a rezsiválság beköszöntével ismerőseim körében (is) hatványozottan tapasztalom ezt a puritán örvendezést.

Tüzifa, mosógép szerelő, olcsó autóalkatrészek, leárazott ételek/gyűmölcsök.


Ahelyett, hogy alap lenne egy ember életében a napelem/hőszivattyú, az új mosógép vásárlása, a kevés kilométeres használtautó amibe az autószerelő vesz alkatrészt és nem mástól kukázza illetve a minőségi élelmiszerek.


De nem feltétlen a szegényekre gondolok most, látom ezt jobb módú kispolgári emberkék körében is. Ennyire skót, garazsb***ó lett ez a szerencsétlen ország?



2023. ápr. 22. 16:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

Te már menthetetlen vagy. Viszlát!

És ha már nosztalgia: régen hétvégén összeült a család, beszélgettek, ma meg szombat délután itt fröcsögnek az emberek a gyk-n, hogy milyen szar volt régen. LOL!

2023. ápr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó emlékeket kötnek ezekhez a dolgokhoz, te meg nem, ennyi.


Az meg hogy mindenki csak régi, elromlott, használhatatlan kacatokat akar megszerezni, full nonszensz.

2023. ápr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Kíváncsi lennék, hogy hány, mostanában divatos műanyag autó fog működni 30-40-50 év múlva. Erős agyanúm, hogy egy sem.
2023. ápr. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#3: A 80-as/90-es évek autói sem működnek ma már csak azok amiket nem kevés pénzből komoly állapotmegóvással tartottak garázsban és 1-1 hétvégén elmentek a szomszéd városba pár kilométert.
2023. ápr. 22. 17:19
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Nekem volt Ladám, semmi gond nem volt vele. Nem volt az hulladék autó, hanem a kornak megfelelő, ment ahova kellett. És nem volt tele mindenféle számítógépes bizbasszal, ott még tényleg olyan érzésed volt, hogy te vezeted az autót.
2023. ápr. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21%

Én sem értem.

Apám pl gagyi, több évtizede készült, 0 történet, cselekményű western filmeket néz.


Engem mindig a sci-fi, modern dolgok vonzottak, és bárcsak legalább 100 év múlva szeretnék születni, amikor robotok fognak dolgozni, az ember pedig csak hobbiból dolgozik, megéli az életét.

A hagyományok sosem érdekeltek, taszító, bugyuta számomra.

2023. ápr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a mamám húslevesét ehetném újra ebben a konyhában akkor visszamennék kicsit az időben.
2023. ápr. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
20%
Igenytelen az edes anyad.
2023. ápr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 veterán vas ***** válasza:
82%

Nekem pl. nagyon kedves emlékeket idéz a Nagyikám 100éves porcelán tányérja, amiről egykor a vasárnap délutáni házisütit ettem.


Persze, neked ez semmit nem jelent, ugyhogy csak nyugodtan falatozd a "minőségi élelmiszert" a frissen vásárolt napelem/hőszivattyúdról. 😜

2023. ápr. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
34%
Sokan nem akarják követni az új dolgokat, félnek az újtól, így inkább szerintük jobb maradni a réginél.
2023. ápr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!