Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet egyszerre kettőt szeretni?

Lehet egyszerre kettőt szeretni?

Figyelt kérdés

Az egyik a párom, 3 éve együtt, közös lakásban. A nagy szerelem már elmúlt, de a szeretet nagyon intenzív.

A másik egy pasas, fél éve tart a "valami", konkrétan semmi nem történt közöttünk, sztem nem is fog, mégis szeretjük egymást, csendben-halkan. Eleinte egy fellángolásnak tűnt, de nem múlik, sőt, talán egyre erősebb. Mégsem hajt semmi afelé h megcsaljam a párom. Azt soha nem tenném. Furcsa ez az egész...

Mi történik most velem? 26N


2010. okt. 26. 12:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Erre szokták mondani hogy "beléd bújt a kisördög" - ne aggódj miatta, hisz nem akarod megcsalni a párod, egyszerűen csak jó az izgalom...
2010. okt. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szabványos "régi unalmas, új izgalmas" szindróma.

Attól olyan izgalmas, hogy titokban szeretitek egymást, és mégis tabu a testiség(egyelőre).

Mindenesetre ez mindenképp tisztességtelen a pároddal szemben, ez érzelmi megcsalás. Személy szerint ezt rosszabbnak tartom, mint a testi megcsalást.

2010. okt. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hasonló szituációban voltam pár éve. Akkor 4 éve voltam együtt a párommal, tulajdonképpen tökéletes kapcsolatban, kivéve, hogy nem éreztem már lángoló szerelmet, csak mély szeretetet, kötődést. Betoppant valaki az életembe, akivel az első pilanattól kezdve szikrázott közöttünk a levegő. Elkezdtünk "barátként" találkozgatni, nagy szerelem lett belőle, viszont pár csókon kívül nem mentünk tovább testileg. Választanom kellett, a párom mellett döntöttem. Ez 6 éve történt, azóta sem tudom, hogy jó döntést hoztam-e, a mai napig rányomja a bélyegét az életemre, nagyon gyakran gondolok rá, a fiú a mai napig a szívemben van. A párom valamilyen szinten tudott a dologról, túltette magát rajta, de én nem.


26/N

2010. okt. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!


Hidd el, nem vagyok büszke magamra! Ez a dolog abszolút nem szándékos, így alakult. És valóban, ettől talán jobban szenvedek, mintha lett volna egy egyéjszakás kalandom.


Ha volt már valakinek ilyen, megköszönném, ha m egosztaná, hogy mi lett a helyzet kimenetele? Hogyan élte meg? Hogyan oldotta meg ezt a problémás helyzetet?

2010. okt. 26. 12:19
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nincs igazam, de szerintem ilyen esetben szokott előfordulni, hogy egy idő után talán tudat alatt, de keresed otthon a veszekedést, problémákat, hogy "menekülhess" az új szerelemhez.

Voltam hasonló helyzetben, tudom mennyire rossz érzés ez. Mikor Te se tudod mit is érzel valójában, igazán megosztani se tudod ezt senkivel, mert aki ezt nem élte át csak annyit tud mondani: ő sose csalná meg a párját, ha tényleg szeretnéd nem gondolnál más férfira, lépj ki akkor a régi kapcsolatból stb. Pedig ez tényleg nem ilyen egyszerű.

2010. okt. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Jól írja az utolsó. Én kerestem a vezsekedést. Azt akartam h ő mondja ki h legyen vége,de ő annyira szeretett h nem tette. Így én szakítottam. Azt hittem h akkor amjd minden jó lesz az újjal,de nem. Neki akkor már nem kellettem :(
2010. okt. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nálam már nem működött a csak szeretet. én bevállaltam az újat, egy emberileg kezelhetetlen emberrel, de nem volt már jó a régi sem. Igen, ha elmúlik a szerelem, sajnos az ember sok mindent máshogy lát már, ami korábban nem zavart, az zavarni kezdett, és egyre jobban eltávolodtam a páromtól. Tudom, hogy a szerelem elmúlik, és fogalmam sincs, hogy akkor hogy tudja az ember az életét úgy csinálni, hogy jó legyen, nálam nem sikerült csak szeretet miatt együtt maradni. Nekem kellett az izgalom és az új, a változások. Nem jobb az új helyzet, de már a régi sem volt tartható. Én 30 vagyok, és ennyi idősen beletörődni, hogy elmúlt, és csak úgy együtt vagyunk, szerintem még korai.
2010. okt. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

12.41 vagyok

Én is nagyon sokáig küzdöttem az új ellen. Nekem az kellett, hogy bele vágjak, akkor egy idő után felnyílt a szemem, hogy mégse csak a megszokás tart össze a régi párommal, hanem hiányzik.

2010. okt. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Viki233 ***** válasza:
a biztosat a bizonytalanra? nem jó ötlet. lehet azért érzed így mert már kissé ellaposodott a kapcsolatotok a pároddal. próbálj meg leülni vele megbeszélni a dolgokat h izgalmasabbá tegyétek a kapcsolatotokat.pl h újra érezni akarod a lángolást, a szerelmet akkor próbáljátok azt ki h újra randizgattok (mint az elején) lehet h furán hangzik de vkinek már bejött.vagy az ágyban próbáljatok ki újabb dolgokat.szítsátok fel a tüzet utána tuti nem vágysz majd más pasira;)
2010. okt. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Nehéz válaszolni a kérdésedre. Én magam is kíváncsian olvastam a válaszokat. Szerintem nem lehet egyszerre kettőt szeretni ugyanúgy. Az egyik fél iránt biztosan többet érzel. Ha a szeretet erős a pároddal, akkor próbálj meg beszélni vele erről, és esetleg együtt próbáljátok a lángot felszítani.

Sajnos nekem a férjem pont tegnap mondta, hogy mindkettőnket szeret. Mármint a szeretőjét, ami néhány hete derült ki számomra, és engem is. Nem tud dönteni, őrlődik kettőnk között. Én pedig nem tudom mit tegyek.Ez nagyon fáj Nekem.

2010. okt. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!