Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális dolog az ha egy jó...

Normális dolog az ha egy jó karban lévő nyugdíjas pár egész délután a tv-t nézi nap mint nap?

Figyelt kérdés
2010. okt. 26. 14:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Miért, mit kéne csinálniuk? Lovat patkolni?

Ha már végre a jól megérdemelt nyugdíjbavonulásuk megvolt, miért ne tehetnék az, amihez kedvük van?

2010. okt. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem átlag nyugdijasok ezt csinálják. A nem átlag meg éli tovább az életét...
2010. okt. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
szerintem normális.
2010. okt. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Megtehetik, azt csinálnak, amit akarnak.
2010. okt. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Hát az attól függ, hogy honnan nézzük.

1. Ledogozták az életüket, nekik már jár a pihenés. Pontosan ezért ne akard őket dolgoztatni!

2. Ha eddig folyamatos mozgásban voltak, dolgoztak stb stb, akkor nem hiszem, hogy jó dolog így leállni. azt veszem észre az időseken, hogy világ életükben dolgoznak, tevékenykednek, aztán egyik pillnatról a másikra, leállnak, nem tsznek tovább semmit. Na ekkor jön el hamarosan a halál.

Nekünk az utcánkban van olyan néni is és bácsi is akik már nagyon nehezen mennek, de mindíg azt mondják, hogy kell, mert ha leállnak, akkor annak a halál a vége.

2010. okt. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Dehogy akarom őket dolgoztatni!!!! Csak sokkal értelmesebb dolgokat is lehetne csinálni szerintem, amitől tényleg jó élményeket kapnának, de végül is igaz, ha ehhez van kedvük? Bár nem tudom elfogadni, gyönyörű helyen laknak, pláne szép időben lehetne mát csinálni.
2010. okt. 26. 14:37
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Ne mondjátok már, hogy normális! Bár attól függ, mit veszel nyugdíjasnak. A szüleim előnyugdíjjal mentek nyugdíjba, 60 évesek. Ha hazajövök, azt látom, hogy nézik a tévét, mindegyik másik szobában, fekszenek, alszanak. Korán kelnek, 4-5 körül, fent vannak hétig, majd megint alszanak 9-10-ig. Akkor ebédelnek 11 körül. Ebéd után alszanak. Délután a tv előtt fekszenek. Este fél 7-kor vacsoráznak, majd fürdenek, utána tv. 8-9 körül már ritka, hogy fent vannak. Tényleg kb. enni kelnek fel az ágyból a tv elől, meg anyum cigizni, illetve délelőtt főzni, 2 naponta bolt. Takarítani én szoktam, meg magamnak én veszek kaját. És egyiknek sincs komolyabb betegsége, semmi. Beszélgetés egymással kb. annyi, hogy mit egyenek és kész. Ez tényleg normális? Ennyire üres életet élni? 23L
2010. okt. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
14:45-ös, Te nem az én szüleimről beszélsz??? Csak nálunk apu megy ki cigizni. Én is ezt hiányolom, egyhangú, unalmas, én úgy gondolnám, most van idő annyi mindenre, amire eddig nem volt!
2010. okt. 26. 14:47
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
:) Akkor egy cipőben járunk. Egyszerűen rossz nézni. Az a baj, hogy nincs hobbijuk, amit csinálhatnának, nem maradtak barátaik, sőt egymással sincs az a nagy összhang. Te mire gondolsz, nálatok mitől alakulhatott így? A te szüleid még együtt alszanak? Az enyémek nem, azt mondták azért, mert "más csatornát néznek". Hát van ilyen?! Ha én szeretek valakit, nem mindegy, mit nézek este? A lényeg, hogy hozzábújhassak, nem az, hogy mi megy a tv-ben...
2010. okt. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nos, én kb. 16 éves korom óta nem nagyon nézet Tv-t. És h belegondolok, hogy nyugdíjaskoromban mit szeretnék csinálni, az továbbra sem a Tv. Inkább nyelveket tanulnék, zongoráznék, olvasnék, ki tudja, talán megtanulék kötni :P
2010. okt. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!