Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hamvasztás mennyibe fájhat,...

Hamvasztás mennyibe fájhat, ha nem akarom temetőben elhelyezni, csak megkapni és útjára engedni?

Figyelt kérdés

100 ezerbe beleférhet? Apám kereken megmondta, hogy neki két kívánalma van halála után: 1) Ne a vécén húzzam le. 2) Szórjam szét a hamvait egy hegyen, nagyapámmal együtt, aki tizenéve urnában csücsül a sarokban.

Egyelőre nem történt meg a halála, de sanszos, hogy rövidesen megtörténik. Nekem okvetlen gondolnom kell erre, ugyanis se családtag, se ismerős vagy barát, senki nincsen, aki kisegítene, ha xarba kerülök. Fognom kell a pénzt, még ha "csak" 100 ezerbe kerülne, nekem az is nagy érvágás lenne jelen helyzetben. A lehető legolcsóbban szeretném megúszni. Se szent beszédet, se semmit nem akar apám. Konkrétan röhögőgörcsöt kapott, amikor elképzelte, hogy egy pap elkezd érte misét mondani. Virág? Hát, neki az útszéli kóró és a művirág egyaránt rendben, de ha semmit, az mégjobb. Intézzem neki a lehető legolcsóbban, holtan neki már olyan mindegy a vécét leszámítva.


márc. 26. 12:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
7%

Igazából ez úgy néz ki hogy írásban rendelkezik a hamvasztás utáni létről.

A másik hogy ki mint rendezi a haláli létét azt is írásban,aki nem akar papot és egyéb tortúrát rajta múlik és ez lényegesebben olcsóbb.

Magad is eltemetheted egy adott kriptában.

márc. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Előbb viszi el a szíve, minthogy ő ilyenekkel foglalkozzon. Ő az ügyben egyszerűen meghagyta nekem, hogy intézzem a dolgot, és hogy nem akar papot, nem akar kriptát, igazán virágot sem, csak engedjem el egy hegyen nagyapám hamvaival együtt. Csináljam a lehetőségekhez képest legolcsóbban. Szeretném is majd, de fogalmam sincs, mennyit kéne megprósolnom erre.
márc. 26. 12:37
 3/22 anonim ***** válasza:
36%

Ha ez a kívánsága, tegyél így,

szórd el egy szép helyen.

Egyáltalán nem kötelező sírhelyet venni, meg a halotti tor, meg szertartás stb.

Hamvasztás kb 30E és erre mennek rá az ilyen-olyan szállítás, hűtés napi díj, sürgősségi díj (ha pl 12 órán belül szeretnéd), ha erősen túlsúlyos

volt, flancos urna.

100 alatt megáll.

márc. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
34%

Nagynéném (katolikus család), hirtelen rosszul lett, otthon halt meg, a mentős se tudott segíteni.

Sima hamvasztás volt, urna otthon házi szentélyben. Ravstalozás sem volt.

A kutya nem kért papírt senkitől.

márc. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%

Tavaly nyáron 193 ezret fizettünk egy észak-dunántúli kis faluban lévő temetkezési vállalatnak (egy családi ház egyik szobájában volt az iroda, szóval a "vállalat" túlzás). Ebben benne volt: teljes körű ügyintézés a kórházzal, anyakönyvi hivatallal, háziorvossal és tisztiorvossal + hamvasztó koporsó, kellékek és urna + szállítás a kórházból a krematóriumba, majd onnan a hamvakat a vállalathoz vissza + gépkocsifertőtlenítés és maga a hamvasztás. A szállítás és hamvasztás tette ki a végösszeg nagyobb részét, 136 ezer forintot.


Nekünk kiadták szó nélkül az urnát, valamelyik doksin rajta van, hogy a végső nyugalomra helyezésről mi gondoskodunk. Azóta sem helyeztük el sehol, bár a hatályos jogszabály szerint ez így törvénytelen. Mondjuk esetében rajtunk kívül se kutyája, se macskája nem volt, úgyhogy senki nem fogja keresni a végső nyughelyét.

márc. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%

1 hónapja 260 ezer volt Szabolcs megyében.


Különben ajánlott nyugalom életbiztosítást kötni, én mindkét szülőmre kötöttem, havi 3000 ft/fő, a halálesetkor 560 ezret fizetett. Sajnos már igénybe vettük azóta mindkettőt.

márc. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%

4, apu vidéki kórházban halt meg, 150 km-re onnan, ahol lakunk. Azt ajánlották,ott intézzük a hamvasztást, mert ha elhozzá ide, innen elviszik hamvasztani, majd a hamvakat vissza, a gatyánk rámegy az utaztatásra. csak úgy kaptuk meg a temetkezési vállalkozótól a hamvakat, hogy vinni kellett a temetőt fenntartó önkormányzattól egy befogadó nyilatkozatot, hogy ott lesz elhelyezve.


Kérdező, csak a hamvasztás sem fért bele már két és fél éve sem 100ezerbe.

márc. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%

Van kegyeleti biztosotas. Tegnap 1300ft ert kotottem / hóra lebontva.

300 ezer ft fizet ha meghal a biztositott es csak a kedvezmenyezett kapja meg a penzt talan 72 oran belul.

Nincs korhatar, nincs eü vizsgálat nincs semmi . Fix osszeg a biztositasi dij 300 ezertol -1,5 millio ft.

Pontosan az ilyen esetek miatt letezik. Kb az osszes idos ismerosomnek van aki nem akarta tobb 100 ezerft-os koltsegekbe verni a rokonait mikor o is meg tudja oldano havi par ezer ft-bol.

Egyebkent en 5 eve fizettem egy egyszeru gyaszbeszeddel urnaval egyutt 350 ezret, aztan hazahoztam az urnat.

Ne reklamozd, hogy el akarod szorni , mert azt a torveny bunteti 🤦‍♀️

márc. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%

El kell, hogy kesserítselek. Munkámból kifolyólag rengeteg köztemetéssel találkozom, nyilván a hivatalok igyekeznek tényleg a legkisebb összegből kihozni. Nem áll meg 100 alatt.

Nálunk anyósom tizensok évvel a halála előtt a házidokinál hagyott egy nyilatkozatot, miszerint halála után a testét felajánlja az orvosi egyetem részére, oktatást, kutatási célokra. Tiszteletben tartotta az egész család a kérését, így is történt. Minden költséget az egyetem állt, kb. minden ügyintézést levett a vállunkról, még a halotti anyakönyvi kivonatot is ők szerezték be, majd megküldték nekünk postán. Szóval sem hűtési díjat nem kellett fizetni (merthogy azt is bele kell ám kalkulálni, nem hamvasztanak rögtön), sem a "tárolásért" (de csúnya szó!), sem hamvasztásért ... semmiért. A helyi temetőben azért tartottunk egy kis búcsúztatót, zenével, a fotójával, egy pasi mondta el. Na, ez volt 60 ezer.

márc. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja, amúgy a polgármesteri hivatalban lehet kérni temetési segélyt, ha indokolt. (#9)
márc. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!