Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyai részről meghalt a...

Anyai részről meghalt a nagymamám még pénteken. Nem nagyon tartottuk a kapcsolatott, anyámmal se nagyon tartom, anyám testvére fogja eltemetni mivel anyámnak nincs pénze...nem tartsa tiszteletbe a halott utolsó kívánságát, ezt nem tehetné meg ugye??

Figyelt kérdés
Nagymamám kérése az volt hogy rendes temetése legyen koporsóban. De ő azt mondta hogy el lesz hamvasztva mert úgy olcsóbb.. Meg azt is mondta hogy nem lesz semmi búcsúztató csak be lesz helyezve és ennyi... Ezt megteheti?? Azért egy búcsúztatót mindenki megérdemel úgy gondolom. Csak sajnos ő fizet anyám nem szólhat bele..

2022. ápr. 19. 10:38
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
95%
Megteheti, gondolom, neki sincs félmilliója a koporsós temetésre.
2022. ápr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
De úgy hallottam hogy ilyenkor a halott lelke nem nyugszik békében.?!?
2022. ápr. 19. 10:44
 3/51 anonim ***** válasza:
92%

Elárulom, hogy ha a nagynénéd akarja, anyád is köteles lesz kifizetni a temetés felét, pontosabban visszafizetni a nagynénédnek.


Másrészt a halottnak teljesen mindegy, már nem él, a temetés csak a visszamaradottaknak jelent(het) valamit, neki magának nem.

2022. ápr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
Nincs semmi örökség amúgy képzeld. Mért adnák én bele ha édesapám nevelt fel nem is anyám?? Ja és tanulok.
2022. ápr. 19. 10:48
 5/51 anonim ***** válasza:
96%
Vàllald magadra a költsègeket, és teljesíteni tudod a kèrèsèt.
2022. ápr. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
91%
ha nagyanyád vallásos volt, anyukád intézhet egy templomi búcsúztatót. Nem tudom, fizetni kellene-e érte, de ha igen, akkor is lényegesen olcsóbb, mint egy temetés.
2022. ápr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó kívánság épp az, ami: egy kívánság. Semmi kötelező ereje nincs. Max ha végrendeletben rendelkezett volna róla, akkor, de abban az esetben is csak úgy, ha erre el lett általa anno különítve a szükséges osszeg
2022. ápr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem tartottad vele a kapcsolatot, akkor neked nem mindegy, mi volt a kívánsága? Van egy mondás, valami ilyesmi, hogyaz húzatja a nótát, akifizet. Az mondja meg, hogyan lesz eltemetve, aki fizeti. Tanulsz még? akkor elég sz4rul mehet- nem " adnák én bele", hanem ADNÉK. Édes Istenem, legalább ennyi ragadna rátok a suliban, hogy ne nákoljon, meg suk-süköljön a fél ország...
2022. ápr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
91%
Ha hiszel ebben a marhaságban hogy jaj a halott lelke nem nyugszik békében ha elhamvasztják, tessék fizesd ki, csak a koporsó 200-500 között van alsó hangon! Ja hogy így már nem tetszik. Ne haragudj, én is hamvasztanám és "csak" berakatnám a sírba, az is vagy 150-300 ezer.
2022. ápr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
37%
Én azt jegyezném meg, hogy ha minden igaz, az önkormányzatnál lehet igényelni temetési támogatást, segélyt. Hogy ez minden önkormányzatnál van-e, ill. még most is van-e, vagy a Fidesznek köszönhetően ez is megszűnt, az más kérdés. Utána kell nézni annak, akit ez érdekel.
2022. ápr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!