Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülőkhöz visszaköltözni,...

Szülőkhöz visszaköltözni, vagy rossz házasságban benne maradni? Tényleg jobb az utóbbi?

Figyelt kérdés

Nővéremék tavaly házasodtak össze, kívülről nézve az övéké (volt) a tökéletes kapcsolat.


Aztán ma a tesóm mondta, hogy hát igazából nagyon rossz a házasságuk, és az egyetlen, ami a válástól visszatartja, az az, hogy nem lenne hová mennie, a régi gyerekszobájába meg nem fog visszaköltözni közel 30 évesen, a szüleinkhez vidékre. Olyan lakást, amiben most laknak, 300+ ezerért tudna bérelni, ennyit nem fog minden hónapban kidobni az ablakon.


Kérdeztem, hogy ezt eddig miért nem mondta el, mondta, hogy azért, mert ő a csendben szenvedő típus, de már az esküvő előtt sem volt rendben minden, viszont már ki volt fizetve az egész, el lettek küldve a meghívók, nem akart volna az utolsó pillanatban kihátrálni, hogy aztán mindenki emlékezetében ő legyen a lány, akit majdnem feleségül vettek, de mégsem.


És hogy tudja, a szüleinkkel élve, egy vidéki kisvárosban egyáltalán nem lenne boldog, mert így legalább elfoglalja magát, tele van programokkal, ott meg tényleg semmihez nem tudna kezdeni, mert a programlehetőség kimerül abban, ha elmennek a két várossal odébb lévő moziba, vagy Tesco Extrába, ismerkedni sem tudna és borzalmasan érezné magát, rosszabbul, mint most. Mert hogy amiért a férjével nem boldog, attól az élete többi részével elégedett.


De basszus, akkor így éli le az életét? Hogy benne van egy olyan házasságban, ahonnan szabadulna, de amiatt nem teszi, mert drágák az albérletek?

Én is Pesten vagyok az időm nagyobb részében, de mikor az előző kapcsolatom ősszel véget ért, nem akartam minden hétvégémet egyedül tölteni is hazajártam a szülőkhöz. Hát hová menjek, ha nem hozzájuk? Nem értem, hogy a nővérem miért nem avatott be minket ebbe az egészbe korábban, miért ment hozzá a férjéhez, ha már az esküvő előtt is voltak bajok.


márc. 30. 21:46
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
67%
18as, egyetértünk, szintén óbuda, 3 szobás 200 ért rezsivel:-D
márc. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fontosabb a saját szabadságom es boldogságom mint a lizing.

Laktam már sátorban is.

Rengeteg lehetőség van akár önkéntesi akár munka szempontjából pl.külföldön.

Rózsadombon laktam 45000-ért egy szobában. Voltam különköltözve havi 100000-ért de persze kibékültünk utána.

Én nem biztos h maradnék. Ismerős 2 gyerekkel vált, lakasrészlettel esküvő után 3 évvel. Most is nehéz de boldog.

Anyám 60 évesen jött rá h elbszta az életét. Nem is élt. Mostmár keső. 30nál még nem.

márc. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
64%

Ha nincs egy fillérje se, akkor is kis szerencsével tud lakhatást találni, pl. idős- vagy beteg felügyelettel. Ja, igen, akkor meg kell mozdítania a kisujját.


Igen, nagyon anyagias, és előbb-utóbb dobva lesz, és kezdheti idősen elölről az életét, és akkor majd meg lehet sértődve a másikra, hogy rápazarolta az ifjúságát, és ő hogy bánt vele.


Persze az is lehet, hogy az egész inkább a pénzről szól, hogy a házasság alatt szerzett vagyon felét - amibe ő gondolom nem sokat tett bele - megszerezze.


Egyébként az is elképzelhető, hogy a fickónak egyszer megszűnik a csodaállása, és oda lesz a feleség autója stb. akkor majd kitart a pasi mellett?!


De másik szitu: egyikük beteg lesz, egy ilyen "jó" házasságban miért tartana ki a másik mellette? Szeretet nincs, csak érdek, ha az érdek már nem motivál, akkor mi lesz?! Egy ilyen esetben a pasi úgy dobná ki a megnyomorodott feleségét, mint eb a szarát, és még csak megvetni se tudnám érte, hiszen a feleség is pont így tenne.


Na és ahogy korábban említettem, bármikor becsúszhat egy gyerek, akivel jól kicsesznek.


Azért háromnál tovább kéne tudni számolni ebben a korban! Ennyire egyszerű nem lehet.

márc. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!