Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet közöm a halálához?

Lehet közöm a halálához?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult a történet, és meglehetősen tragikus. Kb másfél éve angliába költöztem, és akkor az unokatesóm kölcsön adott 350 ezret az útra, meg, hogy legyen egy kis tartalékom albérletre, stb. Úgy beszéltük meg, hogy fél éven belül visszafizetem, de sajnos nem úgy alakultak a dolgok. Időközben megszűnt a munkám és nem tudtam időre fizetni, ő pedig hetente követelte. Kicsit később azt mondta, hogy kiderült, hogy rákos és surgősen kell a pénz kezelésre (bevallom ezt akkor nem hittem el) lsmét megígértem, hogy 1 hónapon belül visszafizetem az egészet, és akkor át is utaltam neki 75 fontot. Másnap sajnos a halálhíréről értesítettek, mert otthon öngyilkos lett, és az anyja engem hibáztat miatta, mert szerinte elkeseredésében tette, amiért nem adtam vissza időben a pénzt. Azt üzente, hogy vissza se menjek Magyarországra, mert megöl.

Nagyon sajnálom a történteket, és szégyellem is, hogy nem tudtam időben visszaadni a pénzt, de túlzásnak érzem, hogy ilyesmivel vádolnak, ráadásul halálosan megfenyegettek.



márc. 31. 15:31
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
68%
Bevállalom, ha butának tűnök, de ha valaki rákos lesz, mégis milyen kezelésre kell pénz? A kemoterápia, vagy sugárkezelés nem jár alanyi jogon?
márc. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
#1 franc tudja, nem értek hozzá, de szerintem sem kerül pénzbe, ha fizette a tbt. Márpedig dolgozott, tehát fizette.
márc. 31. 15:41
 3/42 anonim ***** válasza:
86%

A 350e helyett vissza adtál neki 35e Ft-ot?

Amúgy meg igen simán lehet, hogy ez volt egy tartalék pénze amit jóhiszeműen neked adott. És ő neki ez most hiányzott, hogy el tudjon kezdeni kezelést vagy gyógyszert vásárolni.

márc. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Am azért nem hittem el először mert 30 éves sem volt és tüdőrákot kapott úgy, hogy soha nem is dohányzott
márc. 31. 15:42
 5/42 anonim ***** válasza:
96%

Lehet hogy hitt valamilyen külföldi kezelésben vagy alternatív gyógymodban

El

márc. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
81%

És? Azért mert 30 éves nem lehet rákos? Jó nagy tahó vagy mit ne mondjak. Meghalt, de most is magaddal foglalkozol.

És igen a kemo/sugár alanyai jogon jár. De a gyógyszerek nem, azok pénzbe kerülnek. Ha szeretné a dolgokat kicsit felgyorsítani szintén pénz kell hozzá, hogy magán ellátást tudjon fizetni.

márc. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem nem te tehettél róla. Aki igazán öngyilkos szeretne lenni, az így is, úgy is megteszi. Ráadásul ha az unokatesódnak annyira kellett volna az a pénz, akkor szerintem kért volna mástól, az anyjától például vagy talált volna valami más módot, hogy fizetni tudja a kezelés költségeit.

Azon kívül egy öngyilkosság nagyon megrázó dolog, a hozzátartozók kétségbeesetten keresik a választ, hogy miért tette, sokan elkezdik önmagukat vádolni, bűnbakokat keresni, aki esetleg felelős lehet ezért a tragédiáért hiszen annak, akinek sokat jelentett az elhunyt, nyilván nehéz befogadni, hogy a számára fontos személy miért dobta el magától az életet. Valószínűleg az unokatesód anyját is megrázta a gyereke halálhíre és az első sokk hatására téged vádolt meg.

Részvétem, kérdező, és ne hibáztasd magad. Ez a tragédia vélhetően akkor is bekövetkezett volna, ha te időben visszautalod a pénzt.

márc. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
84%

Értem. Igen, a gyógyszerek. Ez nem jutott eszembe. Szörnyű helyzet.

De nem tudok mit mondani.

Másfél év alatt részletekben sem tudtad visszaadni a pénz?

Valamit nem mondasz el szerintem. De ez csak az én benyomásom.

márc. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
29%

Azert 350 ezer ft nem nagy osszeg lehetett neki sem, ha kolcson tudott adni ennyit egy osszegben.

Sztem tulzas a reszerol, vagy volt mas baja is. Nem lehet tudni.

Az anyukaja is fajdalmaban hibaztat teged kerdezo, meghalt a fia, a fia haragudott rad.

De nrked semmi kozod az egeszhez. Ha meg lett volna a penze, talan ugyanugy meghalt volna.

A penz mindegy egy hirtelen vagy mar elorehaladott betegseggel szemben...

márc. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
97%
Én azt tudom elképzelni, hogy CT-re vagy valamilyen onkológiai vizsgálatra csak hónapok múlvára kapott időpontot és megcsináltatta volna inkább magánban előbb, ha lett volna rá pénze. Valamelyik családtagod nem tud erről pontosabb infót kideríteni?
márc. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!