Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet közöm a halálához?

Lehet közöm a halálához?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult a történet, és meglehetősen tragikus. Kb másfél éve angliába költöztem, és akkor az unokatesóm kölcsön adott 350 ezret az útra, meg, hogy legyen egy kis tartalékom albérletre, stb. Úgy beszéltük meg, hogy fél éven belül visszafizetem, de sajnos nem úgy alakultak a dolgok. Időközben megszűnt a munkám és nem tudtam időre fizetni, ő pedig hetente követelte. Kicsit később azt mondta, hogy kiderült, hogy rákos és surgősen kell a pénz kezelésre (bevallom ezt akkor nem hittem el) lsmét megígértem, hogy 1 hónapon belül visszafizetem az egészet, és akkor át is utaltam neki 75 fontot. Másnap sajnos a halálhíréről értesítettek, mert otthon öngyilkos lett, és az anyja engem hibáztat miatta, mert szerinte elkeseredésében tette, amiért nem adtam vissza időben a pénzt. Azt üzente, hogy vissza se menjek Magyarországra, mert megöl.

Nagyon sajnálom a történteket, és szégyellem is, hogy nem tudtam időben visszaadni a pénzt, de túlzásnak érzem, hogy ilyesmivel vádolnak, ráadásul halálosan megfenyegettek.



márc. 31. 15:31
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
31%
Az anyja halálosan megfenyegetett --> irány a rendőrség, ezért én simán feljelenteném. Azért mert a hülye gyereke kiugrott az ablakon a nemtom hanyadik emeletről, nehogy már te legyél a hibás.
márc. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
90%
1, én fizetek a gyógyszerért (adenocarcinomám van, receptre írják fel, nem kórházban kapok kemo-t). Nem vészesen drága, de a kiegészítő szerekkel együtt azért már nem olcsó, plusz a mellékhatások miatt keresőképtelen vagyok, ami nem kis kiesés.
márc. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
10%
Nehogy félreérts, nem gúnyolódni akarok, de biztos, hogy meghalt? A családban előfordult, hogy anyám unokatestvére nagyon összeveszett a fiával, hónapokig nem beszéltek. A srác felesége egyszer csak küldött az anyósának egy sms-t, hogy a fia meghalt, ő ne keresse az özvegyet, majd küldi a hivatalos papírokat. Az anya összeomlott, de mentőt másnap reggel kellett hívni hozzá, amikor az állítólag halott fia hívta fel telefonon. Mint kiderült, a srác ki akart békülni az anyjával, és fogalma sem volt a felesége "akciójáról".
márc. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
91%
Totál mindegy, hogy miért kérte a pénzt, ha az kölcsön volt, akkor vissza kellett volna fizetned akkor amikor az meg volt beszélve.
márc. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
39%
Igen, lehet közöd. Tudsz tükörbe nézni? Én nem tudnék a helyedben
márc. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:
#13 bárcsak így lenne, de sajnos kétlem. Több rokonnal is beszéltem, nagyon morbid poén lenne, ha ilyesmivel szórakoznának.
márc. 31. 16:10
 17/42 anonim ***** válasza:
92%

Nem egyedül a te felelősséged, de azt gondolom, hogy hozzátetted a magadét ahhoz, hogy ez történjen.


Másfél év alatt 10 %-át fizetted vissza az adósságodnak, miközben az unokatesód jelezte, hogy KELL neki, mindezt úgy, hogy a minimálbér átszámítva havi bruttó 700 ezer forint Angliában (és értem h kell albérlet, meg ruha meg kaja, és munkanélküli is voltál, de nem élhetsz a más pénzén).


Annyiban nyilván túlzás, hogy bizonyára elég labilis volt az idegallapota, ha ilyet tett, illetve a betegsége miatt is dönthetett így.

márc. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
52%

Először azt hittem hogy, valami milliós nagyságrendekről vana szó, meg hogy valami más is volt, de nem.


Aki öngyilkos lesz egy napra rá, hogy kezdi visszakapni a pénzét, ami alapből nem egy egetverő összeg, az nem a pénz miatt lett öngyilkos.


Ha annyira kellett volna az neki hirtelen valamire, kért volna valakitől ő is kölcsön.

márc. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
91%
#19. Jókat írt annyival egésziteném ki hogy teszem azt a betegség miatt depressziós lett úgy érezte minden ellene van Isten,sors ,bármi és ha te megigerted neki de csak 75 fontot utaltál az rá tehetett meg egy lapáttal de ezt csak ő tudhatta
márc. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
39%
20as miért is? A kérdező meglopta jogosan várta volna vissza pénzét. Remélem a kérdező is ugyan ilyen helyzetbe kerül majd.
márc. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!