Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történik ebben a helyzetben?

Mi történik ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


16/F vagyok, az anyámmal élek együtt. Nemrég megtudtam, hogy évekkel ezelőtt végrendeletet írt, melyben azt írta le, hogy amennyiben meghal az ő anyja legyen a gyámom. Nem vagyok jóban az anyai nagyanyámmal, nagyon mérgező személyiség, anyám retteg tőle, a társaságában olyan, mint egy rémült kislány, ugyanakkor a rajongásig szereti is. Plusz anyám azt is írta, hogy én örökölnék utána, de nagyanyámnak a haláláig mindenen haszonélvezete legyen. Google alapján ez azt jelenti, hogy ha nagyanyám úgy gondolja, én a híd alá is mehetnék felőle és amíg él, az örökségemhez egy ujjal sem nyúlhatnék.


Apámmal jóban vagyok, a második feleségével és a féltestvéremmel is. A szüleim kb. tíz éve nem beszélnek, a gyanúm szerint az anyai nagyanyám miatt.


Ha anyám meghal, akkor anélkül hogy engem és apát megkérdeznének, a nagyanyámhoz kéne mennem? Ha csak belegondolok, libabőrös vagyok.


Anyám azt mondja, jó oka volt és van így rendelkezni, majd megértem.


Köszi a válaszokat.


ápr. 1. 08:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Hiába végrendelkezik így anyád, ha szükség lenne egy gyámra, azt nem ö dönti el.

2. Ha anyád meghal, akkor minden esetben téged is megkérdeznek, hogy akarsz élni, mert már elmúltál 16. Ha meg betöltöd a 18-at, attól kezdve nagykorú vagy, semmiféle gyámra nincs szükséged.

3. Nagyanyádnak elvileg adhat haszonélvezeti jogot, akkor tényleg neki van sok mindenre joga, ebben az esetben a (jövendö) örökségedet nem veheted birtokba, amit a nagyanyád él.

4. Anyád úgy végrendelkezik, ahogy akar, ebbe senkinek nincs beleszólása.


5. Nem egészen érthetö, anyád minek írt ilyen végrendeletet több évvel ezelött, illetve ezt miért tárgyalja ki veled.

ápr. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

#1: Szerintem nagyon egyszerű. Anyuka azt gondolta, hogy az exférjtől így tudja leginkább távoltartani a gyereket és annak örökségét. Na meg kedves mama nyilván erőse nbefolyásolja még mindig.

De túl sok brazil szappanoperát néznek "Anyám azt mondja, jó oka volt és van így rendelkezni, majd megértem."


Kérdező, ha már így kitárgyaljátok a dolgot, akkor az egészet ki kellene. Mármint az okokat is.

ápr. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Létezik gyám kijelölő nyilatkozat, amiben a szülő megjelolhet egy gyámot, de: ez nem végrendelet úton megy, hanem egy külön nyilatkozat, a gyamhivatalban kell tenni. Lenyeges eleme, hogy a két szülő egyet kell hogy értsen q leendő gyám személyében. Ha nem értenek egyet, vagy csak az egyik szülő tezs ilyen nyilatkozatot, akkor semmis. Illetve ha az egyik szülő meghal, a másik lesz a teljes jogú szülői felügyelettel bíró. Tehát ezen nem kell aggódnod.

2. A haszonélvezeti jogot valóban nagyanyádnak adhatja, és valóban ő dönthet úgy, hogy nem lehetsz ott. De: te mint tulajdonos eladhatod q ingatlant.

ápr. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 babyboom567 ***** válasza:
80%

Ha anyád meghal, apád lesz az első ,akit megkérdeznek, hogy mint SZÜLŐ vállalja e a gondozásod.Mert ha van teljes jogú szülő, akkor nem fognak gyámot kijelölni,akkor sem ha végrendeletben ez van.Ha apád ettől húzodozik, mellébeszél stbstb(mert bizony hétvégi apukának lenne a világ legkönnyebb dolga),akkor bizony nagyanyádhoz kerülsz,ha nem vagy 18.

Én azt ajánlom neked, hogy nagyon feküdj rá a tanulásra, és amikor csak teheted diákmunkázz,hogy el tudd kezdeni a saját életed,ha úgy alakul.Igen, sajnos a nagyanyád ha 18 éves vagy kitehet a saját házadból,ha haszonélvezete van rajta.De higgyél magadban!Képes vagy az önálló életre, menni fog, akkor is ha mostohák a körülmények!

Tanulj,dolgozz,és gyűjtsd a pénzt,minden rendben lesz!

ápr. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem akarta anyám kitárgyalni. Iratokat kerestem otthon és akkor találtam a végrendeletet. 2-es jól érzi, az is benne van, hogy így lesz biztonságban a vagyon az apámtól. Ha véletlenül nem találom meg, óriási eséllyel csak anyám halála után jutott volna a tudomásomra.


Miután elolvastam, rákérdeztem anyámnál, aki csak azt mondta, amit fent írtam.

ápr. 1. 09:19
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Megegyszer, kérdező, nem lesz a nagyanyád a gyámod amíg apád él és vállalja a nevelésed, tehát ezen ne aggódj egy percig se
ápr. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat.
ápr. 1. 10:36
 8/10 anonim ***** válasza:
Édesanyád beteg?Miért gondolod, hogy nagymamád túléli anyukádat? Ráadásul, hogy anyukád az elkövetkező 2évben meghal? Ha betöltöd a 18-at, nincs szükség gyámra, ráadásul ott van apukád is. Ne aggódj feleslegesen ezeken.
ápr. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem tudok róla, hogy anyám beteg lenne. De sajnos bárki bármikor meghalhat. Hogy nagyanyám túléli-e. Benne van a pakliban, a gonoszság sajnos tartósít...


Megkérdeztem apámat. A mostohaanyámmal együtt azt mondták, bármikor bárki előtt írásba is adják, hogy vállalnak engem.

ápr. 12. 06:40
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

"Megkérdeztem apámat. A mostohaanyámmal együtt azt mondták, bármikor bárki előtt írásba is adják, hogy vállalnak engem."


Már leirtam, hogy nincs ilyenre szukseg. Alapból apád lesz onnantól a teljes felügyeleti joggal bíró szülőd

ápr. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!