Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ilyen helyzetben mi történik?...

Ilyen helyzetben mi történik? Vissza lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Lejárt a gyed, mennem kellene vissza dolgozni anyagi okok miatt. El is kezdtük intézni a bölcsit, lett is volna hely, de a bölcsi addig nem vette fel, amíg nem vittem a munkáltatói igazolást. A munkahelyem ezt úgy adta ki, hogy kérem a szabadságok kiadását és megjelölik mikor kezdek. Kicsit ültek rajta, mert kavarodás volt. Mire kiadták a bölcsi szólt, hogy újra kell kezdeni az egész peocedúrát onnantól, hogy nek tudni lesz-e neki hely.

A munkahelyem visszavár, a fizetés nélküli szabadságom megszűnt a gyerek elhelyezése pedig teljesen bizonytalan. Mit csináljak, ha dolgoznom kell és nincs kire hagyni a gyerekem? Szívem szerint addig maradnék itthon, amíg nincs biztos helye, de erre van lehetőség? Ha jól tudom már nem él a felmondási védelem sem.


dec. 22. 15:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Kérvényezd újra a fizetés nélküli szabadságot a gyermek 3 éves koráig, lehetőleg 15 nappal a szabadságod lejárta előtt. Más kérdés, hogy ezek után mit fognak szólni hozzád, amikor ténylegesen visszamennél dolgozni.
dec. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Kolléganőm pont így járt pár éve.

Kért +egy évet.

dec. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát nyilván rettenetesen gáz. De egyszerűen nem tudom mi mást tehetnék. Nem számoltam vele, hogy a bölcsi ennyire rugalmatlan és bizalmatlan. Januárban kezdett volna, most az mondták várhatóan 1-2 hónap mire értesítenek. Annyi szabadságom azért nincs. Főleg hogy be is kellene szoktatni.
dec. 22. 15:29
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

#2 vagyok, kolléganőmnek már a beosztása megvolt, amikor jelzett a bölcsi, hogy megsincs hely, mert amúgy várólistán volt a gyerek vagy mi..

Nem tudom pontosan, de mi nem orroltunk rá.

A főnököm azt mondta, fenntartja a hekxet6, de nem fizet.

Szólj a munkáltatódnak, csak felajánl egy lehetőséget.

dec. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Derjaderja ***** válasza:
17%
De milyen fizetés nélküli szabit mondasz? A gyed utáni (amit kérvényeztél) az fizetett. Nem lehet hogy ez két különböző?
dec. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én úgy tudtam, hogy eddig fizetés nélküli szabin voltam (gyed, gyes). Ez ugye megszűnt, amikor kértem hogy újra aktív dolgozó legyek. Legalábbis én így tudtam, annyira nen értek hozzá.

Konkrétan gyesen kellene itthon maradnom, ha nem lesz bölcsi. Eut szeretném visszacsinálni.

dec. 22. 18:40
 7/14 Derjaderja ***** válasza:
16%

A gyerekkel otthon töltött időben felhalmozódnak elvileg a szabadságok, azokat a gyed lejártakor, ha vissza akar menni az ember dolgozni, ki kell általában venni.

Nekem ez 49 nap volt, december 2-től kerültem vissza a munkaszerződésbe és február 13ig szabadságon voltam. Fizetetten.

Más még több nappal is rendelkezett, attól függ mennyit voltál távol.

Nálunk a beszoktatás ez alatt az időszak alatt volt.


Ha gyed után nem mész vissza és gyesen maradsz, én úgy tudom, akkor úgy kell kérvényezni hogy fizetett szabin legyél. De ezt nem tudom mert én is visszamentem.


Amit ìrsz az Nekem arra hajazott, hogy kéred a gyed után a fizetett szabijaidat.


Azt gondoltam, még az járt le és akkor a munkahely gondolom engedélyez 1-2 hónap fizetetlent amíg el nem rendeződik a bölcsi.


Lehet h félreértem

dec. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Derjaderja ***** válasza:
37%
Bocs elírtam a gyesnel. Az fizetetlen. Ha gyed után otthon maradsz még a gyerekkel.
dec. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

"Más még több nappal is rendelkezett, attól függ mennyit voltál távol."

Aligha. A tiéd is extrán soknak tűnik, mivel csak a csed idejére, illetve a gyed első fél évére jár szabi. Azaz saccper 1 évnyi, ami még egy 30 évesnél is csak 22 nap.

dec. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Derjaderja ***** válasza:
54%

Két gyerek után mentem vissza, azért ennyi, ezt nem írtam, de a lényeg számomra, hogy az ő fizetett szabiját hová tették.

Egyáltalán, jól csinaltak-e a szerződést és nem azért lepett-e vissza a bölcsi, mert fizetetlen szabis kérvényt adott le, mintha otthon maradna gyesen.

Ha csak 10 vagy 20 napja is van, abból ne tudna szoktatni.

De lehet hogy nem írta le pontosan a helyzetet és én tévedek.

dec. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!