Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen helyzetben mi történik...

Ilyen helyzetben mi történik a gyermek után járó jutatatással?

Figyelt kérdés
Van 2 gyermekünk, páromnak előző kapcsolatából van egy fia. Most anyuka kitalálta, hogy egy hét itt egy hét ott. Jó mert van neki külön szobája. Mondtam a páromnak, hogy a gyerektartás, családi pótlékkal, családi adókedvezménnyel így mi lesz. Mert arról nem beszéltek, azt anyuka kapja. Én többet keresem mint a párom és nem tartom jogosnak, ha ugyanannyi időt tölt mind két helyen , hogy anyuka kapja. Mit gondolzok?

2018. aug. 24. 14:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen esetben ha fele-fele megosztás van a gyerek között akkor a juttatásokat is felezni kell
2018. aug. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
10%

Azt hogy semmi közöd hozzá.


Állítólag jobban keresel nem? Vagy még sem?:D

2018. aug. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Ha hivatalossá teszik, akkor a családi pótlék és az adókedvezmény megosztható, a tartásdíjat pedig megszüntetik. Ha nem teszik hivatalossá, akkor apukának anyagilag nagy szívás lesz
2018. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Igazad van. Felezni kell!
2018. aug. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Oké férjem gyereke, de így én tartom meg még gyerektartást is fizessek? Úgymond egy idegen után. Van nejem is kire költenem, nem vagyok szeretet szolgálat.
2018. aug. 24. 14:34
 6/20 anonim ***** válasza:
17%
Megértenélek, ha a párod írta volna ki ezt a kérdést, de mi vel te még mindig azt mondom, hogy a fillérezgetéses legombolás sosem vezet sehová:D
2018. aug. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%

Amíg az elözö szabályzás érvényes (a gyerek az anyánál), addig a párod köteles fizetni a ygerektartást.

Ha a gyerek hetente váltakozva van a két szülönél, akkor elöször kérni kell a bíróságon ennek határozatva foglalását, illetve a tartásdíj újra szabályzását. Ilyen esetben ugyanis két lehetöség van: mindkét szülö a saját jövedelmére vonatkoztatva gyerektartást fizet a másiknak (természetesen csak fele annyit, mintha a gyerek valamelyieknél lenne teljes idö alatt), vagy pedig megegyeznek, hogy mindkettö lemond a gyerektartásról, és senki nem fizet semmit.

Abban a kérdezönek teljesen igaza van, hogy ha a gyerek a fele idöt az apával tölti, akkor nem jogos a gyerektartási díj fizetése. (És a kötözködösnek: igenis, van köze hozzá, mert egy családban élnek és közös a jövedelmük, azaz ha nincs gyerektartás, akkor több marad a közös kasszában!)

2018. aug. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
7%
Hiába jönnek a lepontozások a 14:35-ösnél, én sem értem mért fáj neked ez az összeg a gyerektől és az anyjától, pláne ha állítólag jól keresel. Persze persze lehet ilyenkor mondani hogy "merthát anyuka úgyis csak magára költi" szerintem meg kezdődik az iskola, és nem árt enni-inni sem annak a gyereknek minden nap. Gondolj abba bele hogy ti ketten vagytok a pároddal, anyuka viszont egyedül(?) van. Ha a párod nem sajnálja, te miért? Soha nem értettem azt mikor egyik anya veszi el a másik anya elől a pénzt ami gyermek után jár...
2018. aug. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%
Csak szolnek hogy apuka a sajat (nem kerdezovel!!! kozos) gyereket sozna a Kerdezore...milyen alapon????
2018. aug. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
96%

8!


"Van 2 gyermekünk" így kezdődik.

Ha a kerdezo párjának a gyereke egy hónapbol 2 hetet náluk lakik, akkor abban a két hetben nekik kell eltartaniuk. Elég mókás, ha emellett még tartásdíjat is kell utána fizetni. Nem, az már nem jár mellé, se az anyának, se a gyereknek. Mire járna? Két hétre? Akkor anyuka is fizetni fog apukának a két hétre?

2018. aug. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!