Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet azt kezelni, ha az...

Hogy lehet azt kezelni, ha az egyik családtag hirtelen teljesen mást kommunikál, mint eddig?

Figyelt kérdés

Az év 360 napjában nem annyira foglalkoztat minket a pénzköltés. Nem szórjuk a pénzt, de próbálunk nem is rászorongani. Mivel drága az sms díj, ezért van limit, hogy miről érkezik sms, ezt az egyik családtagom kapja, nekem pedig megvan az app, ahol látom a kisebb költéseket is. Néha előfordul, hogy visszanézi az sms-eket és ott elég nagy ugrások tudnak lenni. Néha mondja, hogy hova lesz a pénz, hogyan tudunk ennyit költeni. De ugyanakkor az idő nagy részében azt mondja, hogy menj be vegyél magadnak ebédet, ha ezt-azt szeretnél, hogy legyen itthon menj be vásárolni a boltba.

Tegnap hazaérve szinte be se léptem a házba, szinte ordítva fogadott, hogy hol a pénz, hova tudunk elszórni egy nap alatt 30e forintot, mondjam meg hol a pénz, hogy tudunk ennyit költeni,… Visszanézve 24e ft költés volt 2 sms között, amit látott és az 2 nap alatti költés volt. Miután elmondtam, hogy milyen költések voltak, még órákkal később is ordibált, hogy hova lesz a pénz. Az előző nap kimondottan mondta telefonba, hogyha akarok gyümölcsöt enni, menjek be a boltba, ha már bementem egy supermarketbe, mást is vettem, de így is 3e valamennyit fizettem. Ezt is szóvá tette, hogy tudtam ennyit költeni. Oké, lehet, hogy vehettem volna csak pár almát és ennyi, de eddig még ebből sosem volt probléma, eddig ez volt a dolgok rendje, hogy így történik.

Még ennyire kikelve magából sosem láttam pénz miatt. Utána asztalra borulva masszírozta idegesen hosszú ideig a fejét. Megkérdeztem, hogy mi baj, valami tartozása van vagy bajban van, hogy most ezen ennyire ki van akadva. Azt mondta nincs.


ápr. 19. 08:40
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Most...hogyan? Egy valaki kezeli az összes pénzt a családban, ő felügyel mindent, illetve csak egy valaki látja SMS-ből a pénzforgalmat is? Hányan hozzák ebben a családban a pénzt és hányan költik? Ez egy amish közösség, vagy egy kibuc, vagy egy klán, vagy...nem tudom, egy autoriter családfő? Érdekesnek és 2024-ben életszerűtlennek tűnik így élni.
ápr. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ne a kártya legyen közös, vagy ne neki menjen a banki sms.
ápr. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
2-en keresünk, 2-en költünk. Megbeszéltük, hogy az én fizumat félrerakjuk lakásfelújításra (megtakarítási számla így úgymond), az övé meg a közös. Mivel az övé, ezért ő kapja az sms-eket, de ő béna a számítástechnikai dolgokhoz, esélyesebb, hogy bedől egy csalónak, ezért van meg nekem a bank alkalmazása (tableten amúgy, ami értesítésben mutatja a költéseket is, ha rá akarna nézni).
ápr. 19. 09:06
 4/36 anonim ***** válasza:
22%

Röviden. Mivel emberek vagyunk nagyon kevès is elèg ahhoz, hogy valaki ennyire kikeljen magából.

Testi, lelki állapot függvènye.

Rendezzètek mihamarabb, mert az èdesanyjával ordibáljon aki elnèzi neki, kortól/nemtől függetlenül.

Olvasd el az egy csupor zsír c. művet, ott a vège lesz èrdekes 🙂

ápr. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
21%

"Megbeszéltük, hogy az én fizumat félrerakjuk lakásfelújításra (megtakarítási számla így úgymond), az övé meg a közös."


Na akkor csak annyi apró kérdésem volna, hogy a te számládhoz való hozzáférés, és feljogosítás, társítás teljesjogúan meg van a másik embernek?

ápr. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

#6

Alszámla vagy nem tudom pontosan mi a neve. Ha belépünk a bank oldalára, át lehet váltani egy gombnyomással egyikről másikra.

ápr. 19. 09:42
 7/36 anonim ***** válasza:
7%

7 Ne nézzél már hülyének..Bár nézhetsz, csak felesleges.


Még egyszer kérdezem:


a te számládhoz való hozzáférés, és feljogosítás, társítás teljesjogúan meg van a másik embernek?

ápr. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
85%

Ki is vagy te amúgy, hogy ilyen stílusban számoltasd el, hogy náluk ki hogy fér hozzá a másik számlájához?

Amúgy ha neki nem tetszik, hogy 2 nap alatt elment 30ezer, akkor eléggé nem lehet képben. Csak a 3-4 napra való vásárlás itthonra 30ezer. Jár ő boltba? Lehet akkor azt úgy is, hogy fix összeg megy a megtakarítási számlára mindkettőtök fizetéséből, aztán otthonra egyszer ez vásárol, egyszer az. De egyébként bármelyik embernek lehet mondjuk szar napja, hogy felkapja a vizet azon ha a másik vesz valami szart 15ezerért, 2 nappal később meg szó nélkül elcsesz 20-at valami más felesleges szarra.

ápr. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
0%
8+ Reméljük a másik illető felébred a "mélyaltatásból", és nem engedi magát komplett palira venni, és ezer %-osan kihasználni.
ápr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
24%
Mi mindent Vettel?
ápr. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!