Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hisztis vagyok, mert zavar,...

Hisztis vagyok, mert zavar, hogy állandóan a volt barátom a téma?

Figyelt kérdés

Benne voltam 1 évig egy toxikus, bántalmazó kapcsolatban, amiből végleg ősszel sikerült kilépnem. Csak úgy ment, hogy minden kapcsolatot elvágtam vele, megváltoztattam a telefonszámomat, letiltottam mindenhonnan, teljesen új szokásokat, hobbikat vettem fel, hogy véletlenül se fussunk össze sehol. De így is nehéz volt, rosszabb napokon még most is az.


És nem segít, hogy bármikor megyek haza, vagy beszélek a nagyszüleimmel telefonon, tuti a 2. vagy 3. kérdés az, hogy "Na és XY-nal kibékültél már?". Ilyenkor nyugodtan próbálom mondani, hogy nem, nem is fogunk, szakítottam vele. Majd jön az, hogy hát de attól még beszélgethetek, találkozhatok vele néha... Majd az, hogy "És más fiúd van azóta?". Ismerkedek, de azok után, hogy még a szakítást követő fél évben is az exemről kérdeznek, nem fogok semmit mesélni nekik, bemutatni otthon főleg nem.


Ma is beszéltem a nagyszüleimmel, a 10 perces telefonálás fele arról szólt, hogy beszéltem-e az exemmel, vajon hogy van, van már neki új barátnője? Úgy, hogy én még a gondolataimba sem szívesen engedem be, nemhogy beszélgessek róla, meg gondolkozzak arról, mi lehet vele.

Kértem már őket többször, hagyjuk ezt a témát, lezártam, nincs mit mondanom róla. De nem, újra és újra előkerül. Most kértem anyukámtól, hoy beszéljen ő is velük, az volt a reakciója, hogy ne hisztizzek már, csak kíváncsiak és érdeklődnek, ebben semmi rossz nincs.


ápr. 27. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ma is beszéltem a nagyszüleimmel, a 10 perces telefonálás fele arról szólt"


Ilyen nagyszülővel egy percet se kell beszélgetni, nemhogy tízet.

Nem te vagy hisztis. Egyszer megmondtad, hogy ne kérdezzenek erről többet, mert a kapcsolat lezárult. Aki ezt nem érti meg, az nagyon buta ember. Vagy demens, de annak más jelei is lennének.

ápr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem egyszer mondtam már, hanem minden alkalommal, ha beszélgetünk.

Ugyanazt, szóról szóra. Hogy nincs vele semmi, szakítottunk, nem beszélek vele azóta, mert nincs miről, ő jobbra ment, én balra és ez így van jól.

ápr. 27. 19:17
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondtad, tudják milyen 'remek' kapcsolat volt, milyen a srác? Illetve azt is elmondtad, hogy miért nem akarsz róla beszélni vagy csak annyit mondtál, hogy nem akarsz róla beszélni?
ápr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel folyamatosan fenntartják a régi energiát. Meg kell nekik mondani,hogy hoztál egy döntést, nem szeretnél erről többet beszélni és ha nem tudják tiszteletben tartani a döntésed,akkor megszakítod a kapcsolatot velük.

Rövidre zárod a beszélgetést. Én simán kinyomnám a telefont ilyenkor. Személyesen elmennék a helységből ahogy szóba hozzák. Egyszer csak felfogja az agyuk.

Kerüld ezeket az embereket, attól hogy a családod nem kell mindent eltűrni.

Mielöbbi felépülést kívánok és kitartás!

ápr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és mellesleg nem csoda hogy bevonzottál egy toxikus kapcsolatot, ha erre van mintád mert toxikus a családod is. Állitsd fel a határokat és a NEM az szigorúan NEM legyen. Ragaszkodj hozzá, ne legyen kiskapu, mert ha valamire nemet mondunk de mégis engedünk belőle akkor nincsenek határaink.
ápr. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, többet ne hívd a nagyszüleidet telefonon. Ha ők hívnak vagy családi ünnepségen találkoztok és akkor hozzák elő a témát, akkor kb. ez legyen a reakciód: "Már megint veszekedni akartok? Nem értetek a szép szóból?" Talán, ha minden ilyen alkalommal el lesz rontva a hangulat, akkor rájönnek, hogy nem kéne. Talán...


Egyébként 5-ös nagyon jól látja:

"nem csoda hogy bevonzottál egy toxikus kapcsolatot, ha erre van mintád mert toxikus a családod is"

Színtiszta igazság!

ápr. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A nagyszüleid is olyan kíváncsiak, 'pletykagépek'mint nagyon sokan Magyarországon.

Olyan modorral kell jelentkezned feléjük, hogy érezzék ezt soha ne hozzák szóba.

ápr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet mondani előre, hogy ha egyszer felhozzák a Bélát, akkor rájuk toszod a telefont... Hadd hisztizzenek, akinek akarnak... Én is megmondtam nagyfaternek előre anno, hogy ha a nagymuttert akarja kutyázni, most teheti le nyugodtan, de egyéb másról beszélhetünk.
ápr. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%
Miért beszélgetsz erről 10 percet? Az első kérdesnél leteszed a telót és kész. Te adsz teret annak, hogy erről beszéljenek.
ápr. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért voltál toxikus kapcsolatban, mert semmi eszközöd nincsen az ilyen emberek ellen.

A családod is egy toxic szrokból álló bagázs, te mégis beszélsz velük.


Nem kell. Felhozzák az exedet? Szó nélkül leteszed a telefont.

ápr. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!