Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 39 ÉVESEN VÁLLALNÁTOK MÉG...

39 ÉVESEN VÁLLALNÁTOK MÉG BABÁT? Több gyermekem van de egyet még szeretnék bemerjem vállalni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 28. 18:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
El tudod tartani? Vagy olyan egészségi állapotban, hogy a szervezeted kibírjon még egy terhességet és egy szülést? A párod is akarja? Ha igen, akkor ne tartson vissza az, hogy mások mit gondolnak. Ha pedig nem, akkor mérlegelj mi a fontosabb.
2010. okt. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%
Szóról szóra az a hozzászólásom, mint az előző válasz!
2010. okt. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Egyik nénnyém 38, másik 39 évesen szülte meg a 4. ill. 3. gyermekét, és soha senki egy rossz szót sem szólt emiatt, ma már 12, és 8 évesek a lányok, és egyáltalán nem "öreg" anyukák, jól bírják, és boldogok! Hajrá! :)
2010. okt. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
4%
nem.
2010. okt. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
43%

Szia!

Én nem vállalnék.

24 éves voltam,amikor az első kisfiam született,28,amikor a második.Most vagyok 30 éves,de harmadikat már nem mernék vállalni:(

2010. okt. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
100%

keresztanyám 39 évesen szült (iker fiúk után 13 évvel) egy édes vörös kisfiút :)

nem tervezték, aztán kislányban reménykedtek, de nagyon aranyos. kicsit körültekintőbb volt keresztanyám, jó fej a doki is, minden rendben ment.

2010. okt. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%
Ha már több gyermeked is van, és úgy érzed, akkor hajrá. Nekem anyukám 40 éves volt, mikor szült engem... Sajnos én csak a negatív oldalát tapasztaltam/tapasztalom. Egyke vagyok, mindig is jobban féltett, illetve a korkülönbség miatt sokszor voltak nézeteltéréseink. Persze, ezek az én hibáim is voltak...
2010. okt. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Anya sógornője 43 évesen szülte meg a 2. gyermekét (az első 23 volt akkor) a 63! éves büszke apukának. :D Akarták a gyereket mind a ketten, a terhesség alatt semmi gond nem volt, csak annyi, hogy sokkal fáradékonyabb volt a kismama, a szüléssel szintén nem volt semmi gond. :)

Szerintem, ha nálatok is mindkét fél szeretné a babát és nincs semmi betegséged, ami rosszabbodna a terhesség alatt, akkor hajrá. :) De sokat járj orvoshoz, mert ilyen korban azért több lehet már a komplikáció. :)

2010. okt. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
ha tényleg minden ok..akkor miért ne...persze fel is kell nevelni mikor húsz lesz te 59...de ha nagyon szeretnéd..
2010. okt. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Ha túl idősnek érzed magadat, akkor megnyugtatlak: a 39 csak "alulról" nézve sok. Felülről (45 vagyok) elég fiatalnak hangzik a gyerekszülésre. a barátnőm másfél éve 38 évesen szülte a harmadikat. 18 éves nagylány mellé. Nem új család, a szokott apukának. Ettől ifjú párnak tűnnek, hogy két kicsi van. Az osztálytársam épp tegnap hívott, 15 éves a fia, 17 hónapos a lánya, ő 46 éves.

Itt is most szül egy 46 éves, van neki kettő a férjének 3 ez lesz a közös hatodik.

Miért ne vállalnád? mitől tartaszz?

A nőgyógyászom azt mondta: amíg a természet engedi, addig mehet. A nagyanyám 40 évesen szülte anyámat negyedikként a másik nagyanyám 42 évesen apámat 8-ikként. Persze otthon mindenki mindet.

Nagyapám meghalt, a nagyanyám átélte Kassa bombázását a serdülő lányait dugva, átkelt mezítláb a hatévessel az orosz fronton, túltette magát a ház árverésén és még annyi mindenen egyedül is. Ő meg a Jóisten. Meg persze a rokonok, barátok. Minden gyermekéből remek ember/asszony vált, mindegyiknek volt háza, kertje, szakmája, minden unoka szépen él...nem volt könnyebb akkor sem. Nekem jó példa.Ha gondom van,erőt ad. Azért írom neked is: látod, őt is mindig átsegítette a Jóisten (sors, karma, szeretet) a bajokon, és fel tudta nevelni a gyerekeket, nekünk is menni fog :)

Ha egészségileg izgulsz:olyan jó a terhesgondozás, nincs min izgulni.

A másik nagyszülőknek meg egy meghalt. Ők is jöttek a hárommal a szegénységbe, a Rákosi padlásseprésbe.S mégis hoztak Pestről egy negyediket, egy idegent, egy évre, mert ott nem volt ennivaló.Addig náluk lakott. Pedig anyám maga horgolta az iskolatáskáját egy szöggel, madzagból, s wc papír helyett csak csutka volt. Nem csuhé, csutka.

Biztos, hoyg nekünk ennél simább lesz.


Ha szerelmes vagy, szereted a férjedet, akkor igen.

2010. okt. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!