Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden reggel beül 2 órára a...

Minden reggel beül 2 órára a fürdőbe nem lehet miatta mozdulni, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Apám minden reggel 2 órát van a fürdőben, túlzás nélkül. Előre megbeszélni sem lehet vele mikor megy be, mert rávágja, hogy akkor amikor kedve van. Mindegy mikor kelek, valahogy folyton összeütközök vele.

Mikor suliba indulok is sokszor miatta megyek zsíros hajjal, mert reggel akartam megmosni, vagy nem tudok valamit kivenni a fürdőből, ami kell. Ma is úgy volt, hogy barátokkal megyünk a Balatonra, de már át kellett raknom az időpontot 2 órával későbbre, mert bekotyult 7 órakor, és még mindig nem jött ki!

Az apám nyugdíjas, egész nap ráér tollászkodni.


máj. 12. 08:13
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
84%
(Kb 5-10 percen belül- elírtam sry)
máj. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
30%

Hát, én valahol megértem apádat is. Nagyon korán kelek reggel, nekem kell kb egy 15-20 perc ahhoz, hogy annyira kinyiljon a szemem, hogy be tudjam tenni a kontaktlencsém. Ezután mosakodas, fogmosas, ez így együtt olyan 40 perc körül van. Más kérdés, hogy én ezzel senkit nem zavarok, a többiek legkorábban 3 órával később kelnek, plusz van egy külön WC is a házban. Ha nem lenne, vagy másnak is korán kellene indulnia, valószínűleg levinném a szükséges cuccaimat még előző este a nappaliba és elkészülnék ott.

Apád kb velem egykorú lehet, valószínűleg már nem fog változtatni a szokásain. Amit javasolnék, az az, hogy pl ne reggel moss hajat, hanem este, amire szükséged lenne másnap azt ne a fürdőszobában tartsd

máj. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
80%
Rajta sajnos valószínűleg nem tudsz változtatni. Viszont, ha tudod, hogy ilyen akkor miért nem mosoda meg este a hajadat? Reggel ugyanúgy friss lesz
máj. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
17%

Kéne még egy fürdőszoba.

Én serdülőkoromban zuhanyoztam ki rendszeresen a 120 literes bojlert.


Megnyugtatott...


De amikor már saját legénylakásomban éltem és gázos átfolyós vízmelegítőm volt, akkor is meló után jól esett ázni akár két három órát is.


Melójával / életével / lelkivilágával minden rendben?

máj. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
15%
Meg kell vele beszélni, hogy kell egy zuhanyfüggöny és nem zárhat ki mást például h.n. órán túl. Általában hajat mosni meg lehet oldani a csapnál is. Mivel én felnőttként családi lakásban maradtam és - a lakás közepén elhelyezkedve - nagyfürdés nálam is hosszas relaxálás, pont ezért van nálunk zuhanyfüggöny. Ez az egyetlen hátrányom itt, az elhelyezkedés. Illetve azóta párom velem lakik.
máj. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos őt már nem fogod tudni megváltoztatni, ez egy tipikus megszoksz vagy megszöksz helyzet. Ő úgy gondolja, ő a ház ura, úgyhogy azt csinál, amit akar, szólhattok neki, beszélhettek vele, de valószínűleg csak veszekedés lesz a vége, mert hát hogy képzelitek, hogy rászóltok, amiért két óráig költi a (sz)aranytojásait.
máj. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
7%
Ő nyugdíjas, te meg vagy akkor vagy 30+ éves. Gondolom nem vetted a finom jelzéseket, hogy ideje lenne önállósodni...
máj. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
94%
17: Az megvan, hogy nem mindenki a 20-as, 30-as éveiben vállal gyereket/gyerekeket? Nem tudjuk, a kérdező hány éves, de ha suliba indul, akkor sanszos, hogy még elég fiatal…
máj. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
91%
17-es, ismerősöméknél most született gyerek 12 évnyi próbálkozás után. Anyuka 42 éves, apuka 50. Apuka már rég nyugdíjas lesz, mire a lánya egyáltalán érettségizik.
máj. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
92%

Azt próbáltad már, hogy "apa, holnap reggel megyek vidékre, 7-8 között kellene nekem a fürdő, légyszi utána menj be kotlani"? Akkor is direkt bemegy előtted?


Lehet szimpla rosszindulat (a két óra mindenképp túlzás), de sokaknál beletartozik a rossz emésztés is. Aki egészséges, az nem fogja soha érteni, hogy lehet fél órát trónolni. Nekem vacak az emésztésem, nálam 10-15 perc minimum a mosdózás, de sokszor több. Pedig fiatalabb vagyok apukádnál.

Nyilván az, hogy ő utána még fürdik meg ez meg az meg amaz, ettől lesz két óra a bezárkózás. Alapnak kéne lennie, hogy a kettő között kiszól, van-e valakinek dolga bent, mielőtt folytatja a tollászkodást.

máj. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!