Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleink miatt rossz tesómma...

A szüleink miatt rossz tesómmal a kapcsolatom? Van erre megoldás?

Figyelt kérdés

Hiába ikertestvérem van, sajnos nem állunk egymáshoz közel, pedig szeretném. Nem rég született gyereke, nagyon édes az unokaöcsém, szeretnék velük jó kapcsolatot, de valahogy nem alakul a dolog. A főprobléma, hogy a szüleink elváltak 11 éves korunkban, és számomra érthetetlen okokból úgy döntöttek, hogy Ő apukámmal marad, én pedig anyukámmal. Egy ideig úgy emlékszem jól működött, minden hétvégét együtt töltöttünk, csak egyszer anyánál, egyszer apánál. Aztán mikor már nagyobbak lettünk jöttek a problémák. Nekem nagyon megromlott a kapcsolatom apuval, mert folyton szídta anyukám családját, akiket én szeretek, és sokat köszönhetek nekik. Emiatt egy idő után inkább nem is beszéltem vele, már akkor is volt konfliktus köztünk tesómmal emiatt, mert Ő meg apát szerette nagyon. Aztán több év után úgy alakult az életünk, hogy tesóm meg az anyai nagymamánkkal és anyukámmal veszett össze, egyáltalán nem beszélnek. Mi hiába sosem vitatkoztunk egymással majdnem 6 éven át nem kerestük egymást, nagyon eltávolodtunk. Úgy egy éve kezdtünk el újra beszélni és találkozni, de nem az igazi. Pl.most hétvégén lesz a feleségének a születésnapja, és mondta, hogy szeretnének meghívni, de ott lesz apukám is, és nem akarnak kellemetlenséget. Apukám haragszik rám, amiért "istenítem" anyuékat, így ha elmennék Ő nem menne, amit tesóm nem szeretne, mert sokkal közelebb állnak hozzá, mint hozzám. Illetve tesómat nagyon zavarja, hogy mama nem látogatta meg őket mikor megszületett unokaöcsém, de velem meg Ő van nagyon jóban, és kellemetlen mikor ez szóba kerül.

Szóval röviden az a helyzet, hogy mi hiába nem vagyunk rosszban nagyon befolyásolja a kapcsolatunkat, hogy neki apukámmal van írtó szoros kapcsolata, nekem pedig anyuval és mamámmal, míg ők abszolút nem beszélnek. 5 hónapos múlt unokaöcsém, de csak 3x láttam eddig. Szeretném, ha szorosabb lenne a kapcsolatunk, de hiába próbálkozik Ő is és én is van köztünk egy fal, aminek szerintem az az oka, hogy Ő valamilyen szinten féltekény arra, hogy engem anyukámék jobban segítenek, nekem pedig rossz az, hogy neki van apukája, számomra meg mintha nem is létezne.

A kérdésem főleg azokhoz szólna, akik bármilyen okból eltávolodtak hosszabb időre a testvérüktől, hogyan lehetne ezen javítani? Van rá egyáltalán megoldás? Ő az én esetemben 100%-ban apukámmal ért egyet, nekem viszont rossz mikor anyuékat szídják, mert igazságtalannak tartom. Közben egyébként elég rossz megoldásnak tartottam mindig is, hogy "elválasztottak" minket gyerekként, mert ha akkor nem döntenek így valószínűleg sokkal szorosabb lehetne most a kapcsolatunk.


márc. 12. 11:08
 1/1 anonim ***** válasza:
80%

Szia, nagyon sajnálom :/ Nekem nem ikertesóm van, de mi sem beszéltünk 4 évig, bár nem anya és apa miatt, hanem egyéb okok miatt. Nemrég kezdtünk el mi is közeledni, de elég lassan megy a dolog.


Nálatok azt látom, hogy ti ketten szívesen közelednétek. Mi lenne, ha az esemény napján fele-fele időt lenne ott az apukátok és te? Illetve az is megoldás lehet, hogy esetleg 2 eseményt szerveztek és az egyik napon apud van ott a másik napon te?


Vagy akár az is megoldás lehet, hogy leülni és közösen megbeszélni, hogy legyen már tabu egymás szidása, mert ezzel a ti kettőtök kapcsolatát teszik tönkre :/ Gondolom ezt ők sem szeretnék... Ha viszont nem hajlanak erre, akkor ti ketten is megbeszélhetitek, hogy ti nem szidjátok egyik szülőt sem, és ha valamelyik szülő szidni kezdi a másikat, akkor megmondjátok, hogy ezzel a ti kapcsolatotokat teszik tönkre, és kimentek a konyhába, ameddig az illető befejezi. Vagy azt is lehet ilyenkor mondani, hogy nem ezért vagyunk itt (hogy bárkit is szidjon). Vagy hogy ezt nem szeretnétek hallgatni. Vagy bármi, amivel nem mentek bele ebbe a játszmába és hamar, veszekedés nélkül abbamarad.


Drukkolok, hogy valahogy megoldódjon.

márc. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!