Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinel milyen gyakori es...

Kinel milyen gyakori es mennyi ideig tart egy vendegeskedes?

Figyelt kérdés

Persze tudom hogy csaladfuggo es milyen kozeli rokonok vagy baratok jonnek... de nalunk ez valahogy annyira hosszura szokott elnyulni...en mar tulzasnak tartom.

Atlag heti 1-szer jonnek vendegek, neha tobbszor. Nekem ez boven sok, igaz igyekszem lazara venni de ugy erzem nincs idom kipihenni a jovest-menest maris tervezhetem a kovetkezot.

Illetve az ido, altalaban kb 6-8 oraig ittvannak a vendegek. Mar az a furcsa ha hamarabb elmennek.

Mult heten 15-en voltunk osszesen, delre jottek (eloszor voltak nalunk tehat nem egy jol osszeszokott tarsasagrol van szo), eloetel, foetel, desszert, iszogatas, desszert, kave, iszogatas stb) es este majd 7-kor mentek el...ferjem elvezi de en 4-5 ora utan mar belefaradok, mar inkabb csendben maradok es mosolygok udvariasan es varom a veget. A csaladok gyerekei mar faradtak voltak, ossze-osszevitaztak, de meg mindig elokerult egy-egy ujabb uveg bor...

Elokeszuletekkel es elpakolassal egyutt ez egy egesz komplett napot igenybe vesz aktivan (ha komoly vendegek jonnek akkor pedig elotte az egesz hazat kiforditjuk egy heten keresztul), persze segit a ferjem de en utana napokig faradt vagyok. Az anyagi reszet nem reszletezem mert ferjem szerint nem kell kicsinyeskedni.


Beszelgettunk errol a ferjemmel, o jobban birja ezeket, en vagyok egyre kuckosabb, nyugisabb. Pedig korai 40-esek vagyunk de en olyan faradt leszek egy nagy vendeglatas utan...

Kinel mennyi a joves-menes es mennyi ideig tartanak?



#vendég #vendegeskedes
máj. 14. 10:15
A kérdező szavazást indított:
Heti 1 vendegeslatas siman belefer
Heti 1 vendeglatas mar tul sok
Vendegek altalaban 2-3 oraig maradnak
Vendegek altalaban 4-5 oraig maradnak
Vendegek altalaban 6-8 oraig maradnak
Vendegek tovabb maradnak mint 6-8 ora
47 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%

Nekem gyakori lenne, ha minden héten jönnének. Nem működik oda-vissza? Hogy nem mindig hozzátok mennek, hanem ti is mentek? És akkor nem kerül rátok olyan gyakran a sor.

Ha valami nagyobb összejövetel van, ami évente kb. 2x van nagyobb baráti társasággal, akkor hosszú szokott lenni, délutántól hajnalig. És nyilván nem mindig nálunk van.

De ezen kívül akár megyünk (vagy megyek barátnőkhöz), akár jönnek, nekem bőven elég 2-4 óra.

máj. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%

Én már tuti világgá mentem volna. 1-2 HAVONTA egy nagyobb összejövetel oké, de hogy hetente ekkora társaságokat vendégül látni, és nem egy kávéra, hanem komplett menü kell nekik, ez elmebaj.

Nincs azzal gond, ha baráti társaságok gyakran összeülnek, de minimum forgóban szervezni, mindig másnál, vagy külső helyszínen találkozni.

máj. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%

Tutira nem viselném el azt amit írsz, jesszusom.


Hozzánk kb soha nem jön vendég (ilyen szempontból szerencsés hogy nagyon pici a lakás, kettőnél több ember nem fér el kényelmesen), mi kb havonta megyünk a szülőkhöz látogatóba.

máj. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
78%

Dolgozol vagy háztartásbeli vagy? Ha htb vagy, akkor talán éppen beleférhet, de akkor is a minimum, hogy azok akik ilyen rendszerességgel járnak hozzátok és le kell főzni nekik egy lakodalmi menüt, azok anyagilag valamennyivel hozzájárulnak, ha már visszahívni nem akarnak.

Ha meg dolgozol, akkor én a helyedben nagyon rövid úton véget vetnék ennek. Mond meg a férjednek, hogy ez neked sok, nem bírod már hogy átjáróház vagytok, ezentúl mondjuk havonta 1 vendégséget bevállalsz és kész.

máj. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%

Évente 2-3x látott rokonokoknál szokott előfordulni 5-6 óra, de akkor sem várunk el komplett menüt, csak jól érezzük magunkat. Egy kerti parti megint más, de az meg végképp ritkán van, nem hetente és pláne nem mindig ugyanaz a vendéglátó, na meg olyankor általában visz mindenki valami kaját, piát és segítünk főzni, rendet rakni is, sose marad egyedül a házigazda mindennel.

Amúgy egy sima látogatásnál 2-4 óránál tovább nem szokott senki maradni nálunk és mi sem másnál. Tudja mindenki, hogy a másiknak is van dolga, szerintem rendszeresen egész napokra (mert 8 óránál már semmire se marad aznap időd, pláne miután rendet raktál az összejövetel után). a másik nyakán maradni pofátlanság. Ha a férjed ezeket ennyire élvezi, megmondanám a helyedben, hogy rendben, akkor mindent intéz legközelebb a kajától-piától a takarításig, én meg addig elmegyek programozni.

máj. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%
Hetente felzabálnak egy fél fizetést. Meg még készülj és vágj hozzá jó képet. Férjed kb. vendég, te vagy, aki készül. Hát, lehet egy idő után más programom lenne aznap. A jó vendég ebéd után jön és vacsora előtt távozik, nálunk így szokás. Esetleg szülő, gyerek jön konkrétan ebédre.
máj. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%
Egy jó összejövetel simán egész napos szinte, azzal nincs gondom. De nem hetente, jesszusom! Évente párszor, maximum.
máj. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
24%
Nálunk 1-2 hetente van hétvégi vendégség (10-14 fő),ami 8-10 órás,de van,hogy itt is alszanak. Minden héten hétközben van még 1-2 alkalom,mikor pár órára beugrik néhány közeli rokon. Ez inkább csak látogatás, de ebédet így is mindig kapnak.
máj. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Rakott karfiol ***** válasza:
34%

Így nem lehet élni.

Tudom lesz sok válasz, remélem kapsz is segítséget. Ha esetleg mégsem, családi dinamikával is foglalkozom. Elveszne a válaszom itt, úgy érzem. Nyugodtan írhatsz privátban, ha esetleg nem tudsz határt húzni, nem lesz megoldás.

máj. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
93%

Ki hívja ezeket az embereket? A ferjed? Kik szoktak jönni? Család? Barátok? Akik most jöttek, azok kik voltak?

Nekem nagyon fura, hogy ennyire nincs kontrollod afelett, hogy ki jöhet be enni meg mulatni a saját otthonodba és mikor.

máj. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!