Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vendégeskedés? Mi a megoldás?...

Vendégeskedés? Mi a megoldás? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Én úgy nőttem fel, hogy az ajtónk mindig mindenki előtt nyitva állt, ritkán volt olyan nap, hogy valaki ne ugrott volna be hozzánk, akár csak egy öt percre. Hétvégén meg szinte egész nap van valaki nálunk.

Most összeköltöztem a párommal (nem most, már egy pár éve, de viszonylag azért még friss a dolog). És feltett szándékom ugyanilyen háztartást vinni. Kicsiben már megy is.

Eleinte nem volt ezzel gond. Jöttek az ő barátai is, az enyémek is. De ahogy elkezdett dolgozni, elmarta maga mellől a barátait. Munka mellett nem csinál mást, pedig lenne ideje és energiája, csak számítógépezik. És ki van akadva, ha leülünk mellette és beszélgetünk. És nem akarja, hogy vendégek jöjjenek.


Mit lehet ilyenkor tenni? Tudom, hogy az az általános, hogy az emberek bezárkóznak a kis csigaházukba, de én utálnék így élni! Próbáltam, nem megy.

A párom nyilván nem hagyom ott egy ilyen miatt. De mégis mit tegyek, hogy rájöjjön, nem olyan rossz dolog az, ha emberek vannak körülötte?


Ilyenekkel érvel, hogy az a baja, hogy ha itt van valaki, akkor nem lehet kényelmesen alsógatyában. De most komolyan, az alsógatya kontra barátok párbajban nyerhet az alsógatya???


2012. febr. 15. 23:20
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
92%
Te barátkozz a konyhában, ő meg had gépezzen a szobában. Élni és élni hagyni.
2012. febr. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
72%
Az nem baj hogy néha ott vannak a barátaid de ha mindig ott van valaki akkor nem igazán van magán életed
2012. febr. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk is ez van a vendégeskedés terén. :) Mindig beugrik valaki, és úgy imádom! :)) Immár 18 éve így élünk mi is. De, volt pár év, a gyerek születése előtt mikor egyikünk se vágytunk a vendégeskedésre. Ez kb. olyan két évig tartott, akkor mondjuk havonta jött két vendég... Aztán elmúlt ez az időszak is. :) Szerintem egy kicsit legyetek egyedül is, és aztán újra bele lehet lendülni a megszokottba.
2012. febr. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
69%

Egyetértek az előzőkkel, jó néha a haverokkal lenni, de ha a lakás olyan mint egy átjáróház, az ember meg nem tervezhet semmit, azért az zavaró.

Én is szeretek vendégül látni haverokat, jó érzés bevásárolni és megtervezni hogy valami finomat csinálok nekik, de a váratlan vendégeket nem szeretem, mert mi van, ha épp mást terveztem aznapra. Vagy épp csak leülnék bambulni, mert fáradt vagyok.


Alakítsatok ki valamilyen rendszert ami mind a kettőtöknek jó, hogy pl. ne minden nap legyen ott valaki és váratlanul senki se állítson oda.

2012. febr. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Jó tudni, hogy más is van így :)

Az a baj, hogy kipróbáltam vendégeskedés nélkül, de ő egész este csak ül a gép előtt és ez nagyon unalmas. Amikor meg jobb híján teázóba jártunk a barátnőimmel - ami megjegyzem messze nem ugyanaz -, akkor meg az volt a baj, hogy sokat költök. A fene se érti ezt :D

Az biztos, hogy jó lenne, ha lenne még valamilyen hely, ahova külön tudunk vonulni, de nincs, a konyha csak egy kis főzőfülke. Ráadásul a szobában van a zongora és sokat szoktunk zenélni, ha jön valaki, aki tud.

2012. febr. 15. 23:38
 6/38 anonim ***** válasza:
30%

Ha a gyereked lenne,mondanám,hogy netkábel kihúz,modem elzár egy szekrénybe,és két hétre tiltsd el tőle,esetleg alkalmazz szobafogságot,tiltsd el a szórakozástól,nem mehessen a barátaival sehova,stb.

De mivel nema gyereked,és sajnos veled egyenrangú félként kell kezelni,ezért két dolgot tehetsz:

1.) beszélsz az anyjával,ő presszionálhatja,alkalmazhat rá szülői nyomást,adott esetbe el is verheti emiatt egy nádpálcával,vagy csak 3-at rácsaphat tiszta erőből a seggére

2.) ultimátumot adsz neki: vagy te,és a barátok és a veled való társasági és magánélet,vagy a gépe és a net,és slussz.

2012. febr. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Ááá, hát én pont azt akarom elkerülni. Az olyan művi, amikor meg van beszélve előre, hogy márpedig vendégség lesz és ki kell glancolni a lakást, minden álljon glédában, főzzek előre, amikor itt van, ünneplő ruhában üljek egyenesen és beszélgessek vele, stb.

A spontán látogatások ezerszer jobbak, amikor csak felhív valaki, hogy otthon vagyok-e, mert beugrana egy félóra múlva. Nyilván ha nagyon nem jó, akkor mondom, hogy ne jöjjön. De amúgy amikor az ember otthon van, ritkán van olyan terve, ami nem visel el egy félórás csúsztatást. No meg szerintem az se probléma, ha az ember épp vasal és közben van kivel beszélgetnie :)


Az biztos, hogy én igenis átjáróházat akarok! Erről ne akarjatok lebeszélni :) A kérdés csak az, hogy hogyan!

2012. febr. 15. 23:42
 8/38 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Tőlem mindig kérdezik a szembeszomszédok, hogy hogy van az, hogy mindig jön valaki, és van, hogy egymásnak adják a kilincset, netán valami szolgáltatást nyújtok itthon? :)) Mondom hogy nem, csak a barátaink, tesómék, anyuék elég sokszor erre járnak, és csak feljönnek egy kávére. Ma pld. a volt főnököm ugrott fel egy kávéra, és beszélgettünk egy fél órát.


Az a baj, hogy ha a párodat ez zavarja, ki kell találni erre valami megoldást hosszú távon. Pld. nálunk úgy van a lakás megcsinálva, hogy ha a férjemnek nincs kedve csatlakozni mondjuk anyámékhoz, akkor bent marad a hálószobánkban, ahol szintén van net, gép, tv... és üljön ott egyedül :) (Néha ilyen is van...)

2012. febr. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha te átjáróházat akarsz, ő meg nem, akkor ebből lesznek még problémák.

Amint látom (vagyis, ahogy kiveszem az írásodból), te nem nagyon akarsz ebből engedni. Igenis, essen be bárki, bármikor, üljenek le zenélni, nem baj, ha kicsi a lakás. Én mondjuk agybajt kapnék, ha ez lenne. A párom barátai ne üljenek nálunk egész nap, amikor csak ők akarnak, és ráadásul elbújni sem tudok előlük. Ráadásul nem is az én barátaim... Mindenütt ott vannak, én meg pihenni szeretnék. Én meg tudom érteni a párodat, én is ezt csinálnám, ha már a pokolba kívánnám az egészet.

Próbáljátok meg leszabályozni, hogy mondjuk heti 3 nap csak a tietek, akkor nem jön senki. Most azzal, hogy ráerőlteted a barátai társaságodat, akik betörnek a "kis csigaházába", nem lesz jobb.

2012. febr. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
86%

És ezek a váratlanul berobbanó vendégeitek,vendégeid nem olyanok,hogy elvárják hogy legyen meleg leves,3 féle második,2 féle saláta,3 féle sütemény,3 féle aperitív és digesztív...stb...?


Tehát nem esznek ki benneteket a vagyonotokból?


A mi rokonaink azok ugyanis sajnos ilyenek.Évente 1x jön mindkét család,egyik télen,újév után 2 héttel,a másik csapat nyáron,és utánuk mindig nihil marad és szinte azon kell agyalni,hogy mit ne vegyünk meg,vagy épp most a netet ne fizessük 1 hónapig és köttessük vissza dupla pénzért legalább csak ideiglenesen is de spóroljunk egy hónapot,vagy a telefonszámlát ne fizessük be,mert mind a két csapat rommá esz bennünket.Arról nem beszélve,hogy amikor a januári csapat jön,azoknál a férfi inkontinens,és mindig összepisili az ágyamat,ami után logikus következmény,hogy minden éven ujra kell szöveteztetni az ágyamat(ez sincs ingyen persze,ahogy ma már semmi sem),mert pisis ágyba persze senki nem fekszik szívesen.


Nálatok nem ilyen okai vannak annak,hogy a pasidnak herótja van a vendégekből?


Nálatok nem ez a szitu?

2012. febr. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!