Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül viszem a háztartást,...

Egyedül viszem a háztartást, mit lehetne tenni, hogy Anyám kevésbé legyen zombi, Apám meg figyeljen oda a tisztaságra?

Figyelt kérdés

El vagyok már eléggé keseredve, mert úgy zajlanak a családunk napjai, hogy hétközben én főzök minden nap, mosok, vasalok, takarítok (nem keveset, mert nagy a ház, és nem vigyáznak a rendre szüleim) rendet rakok, elpakolok, majd hazaérnek szüleim esznek, szétpakolnak, és kezdődik minden előről.

Anyukám atom zombi, hazaér a melóból, tálcán visz be a tv elé magának kaját, tvzik, szundikál, számítógépezik. Ennyi a napja. A hétvégéi is, pedig lenne mit tenni itthon, kinn a kertben, az udvaron, a lakásban stb. Néha nagyritkán hétvégén főz vmit, akkor ő az istenkirály, de ált. még a tálcákat! is én hordom ki este a szobából amiket napközben behordott. Apukámat totál nem érdekli, h frissen van felmosva, porszívózva, állandóan cipőben mászkál, ha a kertbe megy ki akármiért és sárvan ugyanúgy végigmasíroz mindenen. A fürdőt kritikán alul hagyja ott maga után, szappan koszos, kéztörlő koszos, mindenhol koszfoltok, ruhák szanaszét dobálva (olajos munkát végez ráadásul). Én járok körbe éjjel lekapcsolni a villanyokat, tvket mert még arra sem képesek. Elmennek itthonról úgy, h megy 2 tv is! Az ebédlőasztalt szemetesnek nézik, odadobálnak mindent. Minden nap úgy érnek haza, h elpakolva minden, tisztaság, friss ebéd, illatgyertya, virág az asztalon, de ők csak szétpakolnak, összekoszolnak, és sokszor abból sem esznek amit főztem mert ők valami undormányt ennének inkább (csülökpörkölt, székelykáposzta, és társai) és miért nem főzök normális ételt... mert azt nemtudok és nem is akarok, nekik sem jó, vérnyomás, vércukor, koleszterin, túlsúly...

Semmi családi életünk nincs, anyám zombizik, apám meg hazaér munkából és megy haverozni. Próbáltam, h ebéd vacsora együtt, de akkoris bekapcsolják a tv-t és azt nézik.

Én meg itthon vagyok egyedül nap mint nap, és belefáradok ebbe. Fiatal vagyok, 21 éves (pályakezdő munkanélküli) és sokszor du 5kor jutok el odáig, h leülök a gép elé, munkát keresni, beszélgetni a barátaimmal (akiket alig látok, mert nincs pénzem buszozni... igazából senkit nem látok anyámékon kívül)

Nemtudom mit tudnék tenni.

Tud valaki segíteni?


2010. okt. 29. 18:23
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

sajnos nem tudsz tenni semmit...

anyósom és apósom pontosan ugyanezt csinálja. mikor először jöttem ide, azt hittem sikítva rohanok el... kosz a sarokban, a folyosón, a szobákban, a konyháról ne is beszéljünk. 2hetes morzsák az asztalon, ugyanennyi mosatlan mindenfelé... hű :D

2 hónapja lakom itt, ragyogó tisztaság van, reggel még van annyi időm hogy rendet rakjak. ahogy hazajönnek, 5 perc alatt ugyanolyan kuplerájt csinálnak XD a szerencsém, hogy mostmár a párom is segít a takarításban. :)

az egyetlen remény a költözés, addig valószínű te maradsz a cseléd.

2010. okt. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Minden tiszteletem a tiéd, h munka mellett ráadásul más otthonában rendet teszel!

De ezekszerint nektek is jó lenne a költözés!

Nekem sajnos nincs rá lehetőségem...

2010. okt. 29. 19:03
 13/31 anonim ***** válasza:

köszi :P sajnos egyelőre nálunk sem jöhet szóba a költözés, még 1-2 évig biztosan itt leszünk... de addig csak kibírjuk, az tartja bennem a lelket, hogy legalább tudom hogy a saját lakásunkat szépen ki tudom majd takarítani :D

hát, sok sikert neked, és kitartást :)

2010. okt. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Kérlek!

Ültesd le őket beszélgetni! Te vagy az egyetlen kislányuk. Szeretnek.

Csak elfelejtették, befásultak, ki tudja mi bajuk.

Ültesd le őket! Mondd, hogy beszélni akarsz velük. Mondd el, hogy nem erre vágysz! Mondd el, mit szeretnél. Kérdezd meg, hoyg amikor születtél, akkor így képzelték, hogy nem foglalkoznak veled?

Kérdezd meg anyudat, miért csinálja ezt? Kérdezd meg apudat, miért megy el, miért nem figyel oda rád meg a rendre?

Ne engedd , hogy lerázzanak, vagy felálljanak. Mondd, hogy ezt meg kell beszélnetek. Ne engedd el őket, míg dűlőre nem juttok. Szeretnek téged, csak nem látnak. Úgy tűnik, boldogtalanok.

Nem lehet, hogy anyukád depressziós? Tud aludni éjjel? Nem szokott sírni? Nem karikás a szeme?

Apukád hogyan haverozik? Minden nap? Nem szokás. Nem lehet hogynőzik, vagy gépezik, vagy iszik?

Addig ne engedd lezárni a beszélgetést, míg el nem juttok oda, hogy előállnak valami megoldással, meg javaslattal!


Ne hagyd magad azzal lerázni, hoyg úgyis otthon vagy. Mondd, hogy ez nem ilyen egyszerű. És hogy te SZERETETRE vágysz. Kicsit kiabálhatsz is!


Annyira sajnálom, megérdemelnédf, hogy értékeljenek. Fel kell őket rázni, belefordultak magukba. Ügyes legyél!


Ha anyukád aluszékony, vagy mindig fáradt, akkor el kell őt kísérni a háziorvoshoz. Sok testi oka lehet. Ha ő csini lenne és energikus, apukád se mászkálna el.


És követeld ki, hogy szervezzetek közös programot. A pénz hiánya nem kifogás, ez nem pénzen múlik.

Nagyon okosan éretten gondolkodsz, számomra ez nagyon tiszteletreméltó.


Az nem megoldás, hogy ne törődj vele. Ezt muszáj megoldani. Ez a családod.

2010. okt. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Ma 18:53-nak!!!! Hogy lehet állatokra vigyázni külföldön? Vagy csak ismerőshöz ment? Remélem nem, mert ilyen nagyon jó lenne nekem is.
2010. okt. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Én is 21 vagyok,nekem is oda kellett állnom takaritani már 12 évesen.De én anyummal együtt csináltam..(hamarabb kész lettünk,ha én is segítek)

Azóta el költöztem otthonról és a párom el volt hülve hogy mennyire házias vagyok,és mennyire jól főzök 21 éves léttemre.Dicsekszik is vele mindenkinek,azt mondja jobban nem is választhatott volna.(persze nem csak ezmiatt:))

Szóval ez majd előnyödre fog válni,hogy ennyire jól feltalálod magad a konyhában,és szeretsz takaritani...

Persze most nehéz,de ugyis találsz majd munkát,avval el tudod vonni a figyelmedet..

A kérdés már csak az,ha dolgozni fogsz,akkor is rád maradnak ezek a feladatok??

Ne hagy magad akkor..

Persze most gondolom ugy vagy vele,ha már nem dolgozol,legalább ezt csinálod ugye??

De ez nem mehet a végtelenségig,mert be fogsz fásulni...

2010. okt. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Azért tegyél már ki egy cédulát, hoyg takarítást, vasalást vállalok. Ha már így benne vagy, egy kis pénzt keresnél. Nem is hinnéd, kis helyen is van, aki hív.

A barátnőm ilyen idős korában a budi urinőkhöz járt takarítani , jól megfizették, Volt, amelyikkel csak beszélgetni kellett. Tedd ki azt is, hoyg ált. iskolást korrepetálnál matekból, vagy magyarból vagy bármi- ehhez nem kell gyerekbarátnak lenni, csak átveszed vele a leckét és kérsz 900 ft-ot. Vagy gyerekfelügyeletet is vállalhatsz, nem barátkozni kell, hanem vigyázni. Bele lehet jönni.elhozod a suliból, kiviszed a játszira, vagy lefekteted őket, míg a szülők moziba mennek, aztán nézhetik az ágyból a mesét.Mert ha lenne egy kis pénzed, akkor legalább a barátaiddal találkoznál, és kicsit feltöltődnél. Nem lehet hosszú távon így lemeríteni magadat.Magadra is gondolnod kell. És szólj a szülőknek, hogy gondoljanak rád. és kérd meg anyut aranyosan, aranyos hangon mosolyogva: Anyuuu, ugyes süüütsz nekem hoolnaaap olyaan izééét: s valami gyerekkori jó sütit emlegess fel. Vesd be, lehet, hogy felébrezsti a régi emlék a csipkerózsika anyádat.


Olvasd el ezt, és enged hogy megérintse a szívedet!

2010. okt. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

"Ma 18:53-nak!!!! Hogy lehet állatokra vigyázni külföldön? Vagy csak ismerőshöz ment? Remélem nem, mert ilyen nagyon jó lenne nekem is."


au-pair ügynökségen keresztül ment, idős emberek, nagy ház, sok kutya, au-pairt kerestek...részleteket nem tudok

2010. okt. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Anyukám tud aludni éjjel...meg egész nappal is. Én már gondoltam rá, h lehet cukorbeteg (mama is az volt idős korában), már többször felhoztam anyukámnak, de nem akar róla tudomást venni, h lehet ilyen problémája van. Mikor mondom neki, h ne aludjon már egész nap, letagadja, azt is hogy nem segít. Állítja, h ezt is meg azt is ő szokta megcsinálni. Tudom, hogy nem igaz, ő is tudja... ilyenkor olyan, mint egy makacs gyerek. Prábáltam úgy, h kajáljon aludjon, 5kor felkeltem, olyankor egész nap csak veszekszik utána, és elvonul gépezni. Vannak egészségügyi gondjai, érszűkületes, izületeivel vannak gondok, volt bőrrákja is. Nagyon sokat cigizik (napi 2 dobozzal) de ezzel kapcsolatban sem lehet rá hatni észérvekkel. Próbáltam rávenni, h csökkentse legalább, teraszon cigizzen, ha csak ennyit szív ennyit sprórolhatunk stb.

Apukám nem nőzik, nem gépezik ez biztos! Viszont a legjobb barátja kocsmáros, és elég nagy bandával mászkálnak ide oda, mindig van mit csinálni egymásnak segítenek stb. Nem mondanám h nagyon iszik, persze megiszik egy egy sört, de soha nem részeg. Bár ez is alkoholizmus sztem.

Anyukám amiatt lehet depi, mert apa soha nincs itthon.

Az a baj, h én is észrevettem magamon, a depresszió jeleit :S

2010. okt. 29. 19:23
 20/31 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Csinálj úgy mindent, ahogy a két eddigi leghosszabb válaszoló tanácsolta :)


De! Előtte hallgasd meg ezt: http://www.youtube.com/watch?v=X3hZ_PQRxmk


párszázszor...

2010. okt. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!