Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül viszem a háztartást,...

Egyedül viszem a háztartást, mit lehetne tenni, hogy Anyám kevésbé legyen zombi, Apám meg figyeljen oda a tisztaságra?

Figyelt kérdés

El vagyok már eléggé keseredve, mert úgy zajlanak a családunk napjai, hogy hétközben én főzök minden nap, mosok, vasalok, takarítok (nem keveset, mert nagy a ház, és nem vigyáznak a rendre szüleim) rendet rakok, elpakolok, majd hazaérnek szüleim esznek, szétpakolnak, és kezdődik minden előről.

Anyukám atom zombi, hazaér a melóból, tálcán visz be a tv elé magának kaját, tvzik, szundikál, számítógépezik. Ennyi a napja. A hétvégéi is, pedig lenne mit tenni itthon, kinn a kertben, az udvaron, a lakásban stb. Néha nagyritkán hétvégén főz vmit, akkor ő az istenkirály, de ált. még a tálcákat! is én hordom ki este a szobából amiket napközben behordott. Apukámat totál nem érdekli, h frissen van felmosva, porszívózva, állandóan cipőben mászkál, ha a kertbe megy ki akármiért és sárvan ugyanúgy végigmasíroz mindenen. A fürdőt kritikán alul hagyja ott maga után, szappan koszos, kéztörlő koszos, mindenhol koszfoltok, ruhák szanaszét dobálva (olajos munkát végez ráadásul). Én járok körbe éjjel lekapcsolni a villanyokat, tvket mert még arra sem képesek. Elmennek itthonról úgy, h megy 2 tv is! Az ebédlőasztalt szemetesnek nézik, odadobálnak mindent. Minden nap úgy érnek haza, h elpakolva minden, tisztaság, friss ebéd, illatgyertya, virág az asztalon, de ők csak szétpakolnak, összekoszolnak, és sokszor abból sem esznek amit főztem mert ők valami undormányt ennének inkább (csülökpörkölt, székelykáposzta, és társai) és miért nem főzök normális ételt... mert azt nemtudok és nem is akarok, nekik sem jó, vérnyomás, vércukor, koleszterin, túlsúly...

Semmi családi életünk nincs, anyám zombizik, apám meg hazaér munkából és megy haverozni. Próbáltam, h ebéd vacsora együtt, de akkoris bekapcsolják a tv-t és azt nézik.

Én meg itthon vagyok egyedül nap mint nap, és belefáradok ebbe. Fiatal vagyok, 21 éves (pályakezdő munkanélküli) és sokszor du 5kor jutok el odáig, h leülök a gép elé, munkát keresni, beszélgetni a barátaimmal (akiket alig látok, mert nincs pénzem buszozni... igazából senkit nem látok anyámékon kívül)

Nemtudom mit tudnék tenni.

Tud valaki segíteni?


2010. okt. 29. 18:23
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Anyukád el van hízva - védekezik. Bőrrák: nem elég erős a védőrétege ami magát és a külvilágot határolja.

Alszik: nem akar jelen lenni ebben a világban.. Ki is vonta magát. nem vesz részt benne.Lehet hoyg nem is ő beteg hanem a családi kapcsolat ("szarnak mindenre")

Beszélni kell velük, és nekik nagyon sokat egymással. Ez így nem tartható tovább. Muszáj, másképp téged folytanak meg a szemetjükkel, miközben ők is szenvednek.

2010. okt. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!