Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Anyum elviselhet...

Mit tehetnék? Anyum elviselhetetlen.

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kislányom,anyumékkal lakunk egy házba,de már nem bírjuk elviselni egymást. Anyám mindenért üvölt velem... Főleg azért mert elvileg nem csinálok itthon semmit. Bevallom főzni nem tudok,így ez anyumra marad,de azon kívül mindent megcsinálok, mégsem tetszik neki. Párom hazajön munkából egyből elkezdi őt b*sztatni. Este lefekvs előtt még bejön a szobába elvileg a gyerekkel játszani és be sem áll a pofája,mindenért szid minket. Elviselhetetlen!!! Én sem és a párom sem vagyunk bejelentve a munkahelyünkön,így lépni(lakást venni) nem tudunk,hiszen hitelt nem tudunk intézni. Anyósoméknál nincs hely,albérletbe se tudunk menni igazán,mert nem engedhetem meg anyagilag. Anyósom már hívott,hogy menjük oda,de hova(???). Ha esetleg valaki volt már hasonló helyzetben kérem segítsen,mert lassan már tönkremegyek én is a gyerek is és a párom is idegileg. Apum is kezd már olyanná válni,mint anya. Teljesen ki vagyok készülve. Állandóan,azt dumálja hogy takarodjatok innen,mert neki így nincs semmi segítsége. De hova menjünk? Ő könnyen beszél. Nagyon utálom!!!
2009. jan. 6. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem egyszerű helyzet, az biztos. Sajnos mi is valahogy így vagyunk, pár hónapja én is tettem fel kérdést a témában.

Kb. az van nálunk is, mint nálatok: sokan vagyunk kis helyen, anyósom ha nyíltan nem is konfrontálódik, de azért szépen lassan ellehetetleníti az életünket (vagyis leginkább csak az enyémet, én meg persze a férjemnek panaszkodok mindig, aki minden egyes alkalommal elmondja, hogy tűrjek, tűrjek, tűrjek, hiszen nincs hova mennünk egyelőre). Friss házasok vagyunk, férjem havi nettó 70-et keres, kb. negyedévente van egy 100 000 forint körüli mellékjövedelme alkalmi munkákból. Én még egyetemista vagyok, nappali tagozaton, emellett órát adok, amiből havi 20 000 forint jó esetben befolyik.

Erre a tisztelt válaszadók többsége nekem esik, hogy igenis menjünk albérletbe, én meg vállaljak még munkát (nekik valószínűleg fogalmuk sincs, mi az, hogy nappali tagozat, mikor az embernek reggel nyolctól este nyolcig bármikor lehet órája), a férjem is vállaljon még munkát (nem mintha nem dolgozna így is egész nap), és igenis menjünk albérletbe. Avagy vegyünk fel lakáshitelt (szerinted adna bármelyik bank hitelt nekünk a fenti keresetek mellett?). Vannak, akik nagyon kedvesen be is olvastak nekem, hogy egyetemre járni luxus, és inkább hagyjam ott (fél évvel a diploma előtt)...

Nos, én a következőt tanácsolnám: ha már mindketten dolgoztok, próbáljatok legalább egy olyan helyet keresni, ahol be vagytok jelentve! Tudom, nem könnyű most a gazdasági válság miatt (számos ismerősömet emiatt rúgták ki, aki szerencsés volt, annak csak a tavalyi szinten maradt a fizetése a 10%-os infláció ellenére is), vagy a minden kötél szakad, próbáljatok meg kimenni külföldre! Mi is ezt szeretnénk, talán most nyáron sikerülni is fog egy rövidebb időre kimenni, talán meg tudunk keresni annyit, hogy albiba menjünk, ameddig mindketten le nem diplomázunk. Még az is lehet, hogy a megkeresett pénzt félretesszük, hogy diploma után (legkésőbb egy év múlva) végleg kimehessünk.

A sors iróniája, hogy az én anyám is felajánlotta nekünk, hogy lakhatunk nála, van egy egyszobás lakása kiadó a házon belül, nem is kérne tőlünk albipénzt, csak hát ennek megvan az a szépséghibája, hogy egyrészt 250 kilométerre van az egyetemtől, így nekem itt is kellene albit találnom, amíg napi szinten be kell járnom az egyetemre, nem mellesleg pedig anyámmal éltem 20 évig, kiismertem, és tudom, nála sem lenne fenékig tejfel az élet, hiszen ő is mindig kritizál, mindenbe beleszól, pont, mint anyósom.

Szóval nehéz ez a helyzet, én csak sok sikert tudok nektek kívánni.

2009. jan. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Tényleg külföldre kéne kimennetek... akkor gyűjthetnétek annyi pénzt, hogy saját lakást vehessetek, és a mamát se kéne hallgatni... Ja, most látom, gyerek is van... Hát, úgy már húzósabb, de tudok olyat, aki gyerekkel is bevállalta a külföldet, persze ez csak akkor jó, ha van nyelvtudásotok...


Ha semmiképp sem bírjátok, hallottam "fecskeházakról", ahol fiatal családoknak biztosítanak olcsón lakást pár évre. Talán utána kéne nézned a neten, nem tudom, milyen feltételek vannak.


Vállalkozni nem próbáltatok meg valamit? Akkor lenne bejelentett munkahely is (adna hitelt a bank), meg lehet, többet is keresnétek...


Amúgy, ha van gyerek, megcsinálhatjátok azt, hogy felveszitek rá a szocpolt, a szocpolt a bankok beszámítják önerőnek, és úgy már adnak hitelt (mi is 10%-os önerővel vettünk lakást augusztusban, a törlesztőrészlet 55 ezer havonta, korábban az albérlet is ennyi volt, szóval nem vészes). Bár lehet, hogy a hitelválság miatt szigorodtak a feltételek... Mindegy, szóval egy gyerekre a szocpol azt hiszem 1,2 millió forint, és ez már elég önerőnek egy 8-10 milliós lakáshoz... de ha kértek megelőlegező szocpolt a következő gyerekre, akkor 2 milliót (első gyerekre 1,2 milliót, másodikra 800 ezret) adnak, mondjuk akkor 4 éven belül újra szülnöd kell (különben vissza kell fizetned a második gyerekre jutó 800 ezret). Mondjuk ehhez mindenképp bejelentett munkahely kell...


Sok sikert, kívánom, hogy sikerüljön kimásznotok ebből a nehéz helyzetből.


28/l

2009. jan. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Külföldöt semmi esetre sem firatnám... A párom gondolkodik hogy kimegy,de akkor én maradok egyedül itt a szarba,ami nem is lenne gond ha ő addig kint jól megszedné magát. Csak tudom,hogyha egyszer kimegy és jól keres és jól élünk,már nem fog itthon maradni mert akkor mindig lesznek nagyobb és nagyobb igények. Vállalkozást szeretnék,egy szórakozóhelyet,de az sem egyszerű. A szocpol pedig csak új lakásra érvényes,mi ha vennénk is csakis használtat és az pedig egy gyerekre 450e Ft. Esetleg a fészekrakó hitelről tud valaki valamit?
2009. jan. 6. 11:12
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Helló! 11:00-s vagyok. Szocpolt szerintem rosszul tudod... új lakás esetén 15 millió Ft-ig, használt lakás esetén 12 millió Ft-ig adnak, de az egy gyerekre jutó összeg új és használt lakás esetén is ugyanannyi... (én nyáron jártam utána, akkor még így volt) www.ingatlanjog.com-on tudsz utána nézni pontosan + ott van info a Fészekrakó hitelről is. Fészekrakóhoz úgy tudom, 10% önerő kell, ami lehet a szocpol is, állam garanciát vállal, ha nem tudtok fizetni, viszont kell hozzá 3 hónapra visszamenőleg igazolt, bejelentett jövedelem + a Magyar Államkincstár és a bank is ráteszi a lakásra a jelzálogot.
2009. jan. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát ez az a bejelentett munkahely. 6 hónap a minimum mindenhol... Addig tönkremegyek. Csak azért miyen szar már nekünk is hogy 3 éve dolgozik ezen a helyen mindig csak ígérgetik hogy felveszik és közbe sehol semmi. Így nem halad az ember. Hitel és lakás nélkül (amit eladhatnál,ha volna) nem megy az ember semmire.
2009. jan. 6. 11:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Albérlet akár hogy is fáj. Mi is abban lakunk és még sem esik le a karika gyürü a kezünkröl. nem is tervezzük hogy lakást vennénk. Miért mert mi nagyon messze lakunk a családtol, és ha a munka úgy kívánja akkor elköltözünk oda ahol jobb munka van. mint pl fél évvel ezelött. ne ijedjetek meg a költözéstöl. igen is menjetek olyan részére az országnak ahol jobb munkát találtok, akár mindketten tudtok dolgozni. ha mindketten csak a minmálbért keresitek akkor már egy pici albérletet tudtok bérelni. én sem tudnék se anyámmal se aposommal együtt élni, és azt gondolom hogy nem is egészséges.
2009. jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, hogy kulfoldon jutnatok egyrol a kettore, es egy gyerekkel meg konnyebb is, mint 2-3 gyerekkel! Szerintem ne feljetek a kulfoldtol.

A kicsi mehet oviba, ti pedig dolgozni.

2009. jan. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

Szia.


Én is vagy az albérletet támogatnám,vagy külföldet.Ha külföldtől félsz,menj albérletbe.

Azon pedig ne csodálkozz,hogy üvölt veled,amikor csak azt látja,hogy míg ő a munka mellett még főz is rátok,Te otthon csücsülsz a hátsódon legalább 3 éve,mióta a gyermeked megvan.Egy szülő nem azért van,hogy a már szülő gyermekét,ha tetszik a kifejezés,ha nem,ő tartsa el valamilyen szinten.Vannak családok,ahol ez a szokás,és így kisebb az összezördülés veszélye,de ahol nem ez a szokás ott bizony előfordul nagyobb csetepaté.

Az én szüleim kijelentették határozottan,hogy az oké,ha véletlenül két albérlet között egy-két hetet otthon töltünk,de mindenki lakjon külön.Ja,és semmiféle támogatást nem kaptunk,nem is vártunk,persze.Havi 180-at keresünk ketten,a párom 40,én 25 vagyok,ő a 3 fiának ott hagyott mindent,amit az előző házasságába bevitt,autót,házat,és csak a ruháival jött el.Albérletben élünk 25m2-en Kispesten,60ezer rezsistől az albérlet,40 ezer+a havi iskolázási költségek a gyerektartás,20ezer az autótörlesztés,az egyéb költségek még 30(biztosítás,telefon) és marad 30ezer kajálni tankolni és élni.DE külön élünk legalább,és Szent a béke.Ezt ti is megtudnátok csinálni,melót lehet találni,ha szeretnél,a gyermeked úgyis ovis lesz,hát hajrá,max.elmész takarítani,az is meló,és fizetnek is.Vidéken 60ezerért 3 szobás albérletet kapsz,Pesten garzont,de valahol el kell indulni,ha békét akarsz.Olyan van hogy tehetetlen,de olyan nincs,hogy lehetetlen,remélem érted a célzást...

Valamint azért mert a szüleid nyakán élsz még mindig a gyermekeddel,és a férjeddel,sztem nincs jogod őket utálni,hanem inkább tisztelned kellene őket,hogy ennyi áldozatot hoztak/nak érted.

Az én anyukám azt mondja,hogy aki gyereket szülni tud,az tartsa is el.

17 éves korom óta vagyok a párommal,azóta külön is élünk,és mindig tudtunk egyről a kettőre jutni.Nektek miért ne menne?Csak akarat kérdése az egész.Elhiszem,hogy marha kényelmes anyuci szoknyáján üldögélni,de ennek ez az ára.

Ja,és azt is tudom,hogy ezen soraimért megfogsz sértődni,és le leszek pontozva 0-ra,de nem érdekel,mert itt anyukád sértődhetne meg azért,hogy még mindig szabatosan fogalmazva,a nyakán élsz,nem pedig Te.Anya vagy,nőlj fel végre,és legyél végre igazi Asszony és Anya,aki eltartja a családját(és tanulj meg főzni,nem mellesleg).

Hajrá,várom a -pontokat!

2009. jan. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
16:15-ös hozzászóló! Egyáltalán nem pontoztalak le,RÉSZBEN igazad van! De milyen jogon zavar engem el anyám mindennap valamiért a házból ami az enyém is. Ha ő annak idején nem befolyásolja mamámat,most ő lakna az én házamba. De azért ez szemétség,amit művel és tudja hogy nem tudunk lépni. Itt 3 havi kauciót kérnek mindenhova jobbik esetbe ez 60.000 ft-ból ez kijön,de akkor még csak egy "putriba " költözöl,bocsi a kifejezésért. Nem tudok elővenni hirtelen 90e Ft-ot hogy elmenjek albérletbe,és akkor még hol van a megélhetés és a kisebb nagyobb kiadások. Nehogy azt gondold,hogy én itt anyám nyakán csak élősködök,sőt sokkal több mident megcsinálok én ebbe a házba mint ő. A fürdőszobánk már kész trágya volt,nem kis pénzbe került mire megcsináltattam. Tavaly a házat szineztettük,és én azzal a feltétellel,hogy nem szeretném meghallani,hogy takarodás. Azóta az hallom folyamatosan. Na?! Eszükbe se jutott volna egy kicsit rendbe tenni a házat,ha mi nem vagyunk nagyon rajta. Úgyhogy ő semmi jogon ne alázzon és szidjon minket.
2009. jan. 7. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!