Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék az elviselhetetle...

Mit tehetnék az elviselhetetlen öcsém ellen?

Figyelt kérdés

Hihetetlenül hisztis,pedig meg van mindene.Ez a tipikus anyuci és apuci pici fia.Én mindig segítenék neki mindenben.

(10 éves) Amikor hazajön alig bír köszönni,épp hogy kinyög valamit AMIKOR MEGLÁT!De amúgy nem jönne be abba a helyiségbe ahol én vagyok és köszönne.Tehát általában én megyek utána és köszönök,majd kedvesen megkérdezem,hogy milyen volt a napja meg a suli...stb...ilyenkor ideges lesz és flegmán válaszol (ott szoktam hagyni és megjegyzem neki,hogy milyen)

+ Amikor hazajön levágja a táskáját és beül a TV elé.Vagy bekapcsolja a TV-t háttérzajnak és úgy gépezik.( Külön gépje van) Állandóan ott ülne előtte!A szüleimet nem zavarja,így én vettem rá valahogy,amikor jó idő volt,hogy menjen ki egy kicsit utána gépezhet,TVzhet stb...Ez is csak 1 hétig tartott,utána megint kezdődött az "egybőlbevágommamgamagépelé" stílus.És ha még ez mind nem lenne elég,nem eszik rendes kaját!Anya főz,főtt ételt,abból nem eszik,viszont eszi a sok csokit meg édességet.Hihetetlen...de ami a legjobban kiakaszt,az az,hogy VISSZAÜT.Én próbálnám megnevelni,de amikor elszabadul a pokol akkor egyszerűen visszaadja,amit én figyelmeztetésül adtam neki (kis ütés)

Ha összeveszünk akkor egyből rohan anyáékhoz ordítva (valamikor sír is) és én vagyok a hibás természetesen....őt védik,és nem is tudják,hogy mi történt...

Valaki van/volt már hasonló helyzetben?Tippek?Mit csinálnátok a helyemben?Ez így nem mehet tovább.


És kérlek azt ne írjátok,hogy ha a szüleimet nem zavarja akkor engem se zavarjon:) Köszönöm előre is a normális válaszokat!:) És elnézést,hogy hosszú lett:S


2011. okt. 13. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Nem a te dolgod megnevelni az öcsédet.

Nézz magadba, ha lenne egy idősebb testvéred, és ezt csinálná veled, te lennél a legjobban megsértve.

Ebben a háztartásban pont ugyanannyi joga és kötelessége van, mint neked. Majd ha lesz saját gyereked, azt nevelheted, de a pofozást nem javaslom, az esetek többségében nem vezet sehová.

Tudom, hogy nem ezt akartad hallani, de ez a helyzet.

2011. okt. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem is kell kiegészíteni az első kommentelőt ennyi.
2011. okt. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Argloss ***** válasza:
49%

Te a testvére vagy nem az anyja vagy apja, ezt a szerepet nem fogod tudni átvenni, testvérként kell viselkedned vele, ha jó kapcsolatot akarsz. A változáshoz így te nem vagy elég, hogy a szüleid mindent ráhagynak. A testvér nem arra való, hogy parancsolgasson, hanem arra, hogy jó tanácsokkal segítsen...

Ütögetni a másikat primitív dolog és nem is lehet elérni vele azt a hatást amit te szeretnél. Szokj le róla...

Próbálj meg közös programokat szervezni máskülönben nem igazán tud mit csinálni. Az ő korosztály már facebookra kattant népség lett, akik nem annyira mozdulnak ki...

2011. okt. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jó, és első válaszolótól kérdezném, hogy téged nem irritálna egy ilyen gyerek, miközben esetleg szeretnél nyugodtan lenni otthon? Nekem öcsém ugyanilyen volt 12 évesen, én 17 voltam, próbáltam volna pihenni, tanulni otthon, de egész nap nyammogott hangosan, nyomatta a számítógépes játékokat, bunkó volt, megütött, megette a kajámat stb, én azt csináltam, hogy felpofoztam és leordítottam. Hát nehogy már hazamegyek tök fáradtan a suliból, meg edzés után, aztán a kis hülye parancsoljon nekem, meg megkeserítse az otthon töltött időmet. Miután bekeményítettem, olyan lett, mint a kisangyal, még anyáméknak se mert szólni, hogy mi van, egyszer rászóltam és befejezte. Azt hitte, csak azért, mert lány vagyok és már akkor kb 15 kilóval nehezebb volt, mint én, terrorban tarthat.
2011. okt. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem ütöm-verem mint az őrült!:)

És előző válaszoló!Te vagy az én emberem:) Nálad van a pont.Dettóra ugyan ez a helyzet van nálam is amit leírtál.

Fáradtan hazajövök és úgy kell leállítani.

Valószínűleg az előző válaszolók 30 éves felnőttek,akik már elfeledték a gyermekkoruk nehézségeit.Vagy csak szimplán nem volt testvérük...


"Próbálj meg közös programokat szervezni máskülönben nem igazán tud ..." KÖZÖS PROGRAM?Egy ilyen gyerekkel akit alig lehet kirángatni a gép elől?: D köszii:) majd csak utánad ha TE megpróbáltad.


Azért köszönöm a válaszokat.

2011. okt. 14. 18:58
 6/10 anonim ***** válasza:

Hazamegyek és úgy kell leállítani??? a kérdésedből idézek: "amúgy nem jönne be abba a helyiségbe ahol én vagyok és köszönne".

Továbbá: "ami a legjobban kiakaszt,az az,hogy VISSZAÜT."

Mondjuk a jelenség általános, hogy az a válasz tetszik, amelyik nekem ad igazat...

2011. okt. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Argloss ***** válasza:

Vannak testvéreim, ugyan nem vagyunk mintacsalád, de értelmesen rendezzük a problémáinkat. Egyikünk se hagyja a másikat felsőbbrendűként viselkedni, nem verekszünk, nem kiabálunk, de ha valaki többnek képzeli magát és lenézi a másikat annak beszólogatunk, hogy észrevegye magát. Nálunk ez hatásos, a panaszkodást feleslegesnek tartjuk...

Az írásodból nekem úgy tűnik, hogy ebben a családban te képzeled magad többnek, valamennyire lenézed a testvéredet, rosszabbnak látod őt annál, mint amilyen.

Külön gépe van, akkor nyilván külön szobája is. Ha egész nap gépezik akkor hozzád sem szól, vagyis téged maximum az idegesíthet, hogy ő így jól érzi magát, te meg unatkozol... Ha így gondolsz rá, akkor ő sem fog különb módon viselkedni veled, nem sokan tűrnek meg maguk mellett egy kisistent, aki meg akarja mondani, hogy mit csináljunk. Két év múlva bizony még ennél és rosszabb lesz...

2011. okt. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
: )
2011. okt. 14. 22:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért nem értitek meg, hogy vannak helyzetek, mikor sajnos be kell keményíteni? Én sem vagyok egy tahó, agresszív ember alapból, de az öcsém régebben nagyon kikészített, neki mindent megengedtek és gusztustalanul viselkedett, már azt élvezte rendesen, hogy cseszegethet és nézte, hogy meddig bírom, közben röhögött. A Kérdező öccse is hasonlónak tűnik. Az ilyen gyerekekkel sajnos így kell viselkedni, meg kell mutatni, hogy te vagy az idősebb, veled nem packázhat, és nem azért, mert te felsőbbrendű vagy, hanem mert tisztelje már valamennyire, hogy neked több a kötelességed, mert mondjuk érettségire készülsz, fontos, hogy tudj pihenni és tanulni is, és ne fárasszon le agyilag. Meg azért viselkedjen már emberi módon ott, ahol te is élsz, ne úgy, mint valami disznó. Nyugodtan légy erélyes, de ne sértegesd, csak mutasd ki, hogy eleged van és szégyellje magát, amiért ilyen.
2011. okt. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2011. okt. 15. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!