Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromnak van valami lelkipro...

A páromnak van valami lelkiproblémája. Szeretnék neki segíteni de úgy érzem ő nem akarja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A barátom 18éves.

Olyan igazi kis kemény legény,vagány srác.

De ha velem van meg nagyon más.

Nagyon érzékeny, könnyen eltörik nála a mécses.

Szeretnék rajta picit segíteni, de én is járatlan vagyok ez ügyben.

Az egyik dolog ami az eszembe jutott hogy néha bedadog,a szülei szerintem elég szigorúak,4en vannak testvérek mind fiú és nekem az ugrott be elsőnek hogy lehet az aukája megverte esetleg bár ezt nem szeretném kifejteni neki, mert ha nem igaz vagy ha igaz is semmi közöm hozzá.

Csak nagyon bánt.

Tegnap összevesztünk picikét.

Én meg mondtam neki hogy te sosem nyalizol nem szeretsz, vigyél haza, ő erre nem viszlek haza és lefeküdt az ágyba.

Én fogtam oda mentem hozzá, és nem tudom szerintem azt hitte hogy oda akarok ütni pedig nem, megkérdeztem mi bajod erre ő elkezdett sírni.

Alig tudtam megvigasztalni.

Elkezdtünk beszélgetni, mondtam hogy van-e valami ami bántja e stb.

Ő elkezdett mesélni, mesélte a kicsi korát hogy volt egy "boszorkány" aki nagyon ijesztő volt,fél egyedül menni az utcán éjjel ha nincs ott senki meg voltak rossz álmai, egyszer beképzelte magának hogy valaki figyeli az ablakból (a szobája az emeleten van ez képtelenség)

Nem tudom mi lehet vele.

Féltem.Sajnos nem tudom hogy kezdjem a beszélgetést.

Szerintem ennél nagyobb dolgok történtek vele,csak azt nem mondja el.

Én nagyon szeretnék rajta segíteni, kérlek adjatok tippeket.


2010. okt. 31. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
ez ismerős, pedig az én barátom már jóval 20 fölött van. sosem tudtam, hogy mit tehetek, amivel jobb lesz neki. sokszor nem használt. az egyetlen hasznos dolognak az tűnik, amit te is megtehetsz, hogy a lehető legtöbb módon érzékelteted vele, hogy mennyire szereted és megbízhat benned, számíthat rád mindenben... attól talán érezni fogja, hogy van kire támaszkodni és kivel megosztani mindent...
2010. okt. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Szeresd nagyon, érzékeltesd vele, hogy neked bármit elmondhat, esetleg tanácsolhatod a pszichológust, de csak finoman.
2010. okt. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
hagyd a pszihológust. A legelső válaszolóra hallgass
2010. okt. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Legyél te a pszichológus. Szeretetből, szerelemből, lassan óvatosan, őszintén... Biztos tele van gátlásokkal, rémülettel a meg - nem - felelés tudatától.
2010. okt. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező: Jól teszed, ha odafigyelsz a barátodra, és utánakérdezel ezeknek a dolgoknak. Nem teljesen normális dolog, hogy egy 18 éves fiú csak elsírja magát. Gondolj bele, hogy néhány éve, ebbe a korban kellett bevonulniuk katonának. Nos, én láttam katonát sírni, de annak komoly oka volt. Szal, nehogy belefuss valamibe...
2010. okt. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Figyelj, lehet, hogy ez most rosszul fog esni, de szerintem az a normális, ha a lány támaszkodik a fiúra, és nem fordítva. Biztos nagyon szar szegény gyereknek, de neki még férfivá kell válnia. Te meg keress addig egy igazi férfit.
2010. nov. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:25


Kedves válaszíró!

Én nagyon szeretem a barátomat, és nem fogom őt elhagyni, mert ő kicsit érzékenyebb egy átlag fiúnál.

Szerintem sok mindenre kihathat az a viselkedés, és nem tudjuk mi az oka.

Lehet nem igazi férfi, de nem is lesz ha nem segítek rajta, és lehet még nagyobb gondja lenne ha én is tennék rá egy lapátra és elhagynám.

Egyébként köszönöm mindenkinek a válaszát.

A pszichológus-t viszont kihagynám, megpróbálok én segíteni.

2010. nov. 1. 13:48
 8/9 anonim ***** válasza:

a férfiasság nem (feltétlen) azon múlik, hogy valaki képes elsírni magát vagy nem, vannak-e problémái vagy nincsenek...!!! ostobaság! a te barátod is ugyanúgy lehet igazi férfi, attól mert ilyen módon viselkedik mostanában.

legelső válaszoló voltam...

2010. nov. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"Te sosem nyalizol, nem szeretsz" ezzel nem segítesz. Ezeket próbáld kihagyni, még egy normális pasi is a falra mászik az ilyenektől. Amúgy meg az első válaszadóval értek egyet. Remélem sőt kívánom neked,hogy legyen annyi erőd, hogy megold ezt a problémát.
2010. nov. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!