Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megalázó pletykák és hamis...

Megalázó pletykák és hamis negatív vélemények terjesztését a rokonság részéről szóvátennéd, vagy hagynád a fenébe?

Figyelt kérdés

Egy időben pénzügyi közvetítőként dolgoztam, lakossági jelzáloghitelezési szakterületen. A párom unokatestvére és a frissen elvett neje abban kérték a segítségemet, hogy intézzek nekik egy jó lakáshitelt. Ők sok bankban nem kaptak. Mi addig csűrtük, csavartuk, míg egyik bankhoz befértek. Meg is kapták. Az összes felvilágosítást is, hogy mivel jár egy deviza hitelezés, milyen kockázatokkal stb stb. (2008 elején még szó sem volt válságról, a hitelek 99%-a CHF alapon ment) A kis feleség anyja semmit nem segít nekik, de alvárja, hogy a srác (párom unokatesója) családja amit csak tud, tegyen meg. A srác keresetét a munkáltató csökkentette, a csaj nem akar elmenni dolgozni, csak mereszti otthon a valamijét. Az árfolyam elszállt, a törlesztőrészletek megemelkedtek, hadd ne részletezzem. És állítólag az egész (nem vér, csak kvázi) rokonságban az a hír járja, hogy én milyen szemét vagyok, milyen dologba rángattam bele őket. Én abszolút felelősségvállalósan lecsekkoltattam pü szakemberekkel az akkori munkámat és abszolút az az értékelés, hogy én a legjobb tudásom (sőt a szakma legjobb tudása) alapján csináltam meg a hitelüket majdnem 3 évvel ezelőtt. Abszolút semmi kivetnivalót nem találtak a munkámban.

A kérdés csak az, hogy védekezzek-e vagy hagyjam a fenébe, mert csak magyarázkodásnak tűnne.


2010. okt. 31. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Neked aztán igazán nem kell elszámolnod semmivel sem! Te voltál az egyetlen, aki tudott rajtuk segíteni két éve. Az, hogy ők tulajdonképpen fizetésképtelenek, arról nem te tehetsz. Ez az ő szegénységi bizonyítványuk, hogy azt vádolják, akit nem kéne. Ha gondolod,ezt elmondhatod nekik, de lehet, meg se értenék...
2010. okt. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

M.V

Az emberek mindig másokat okolnak a bajaikért,ez ma már csak így megy.Ha gondolod 1x elmondhatod nekik részletesen,hogy mi hogy volt és hogy esetleg anyuka is támogathatná őket a feleség meg megemelhetné a valagát és dolgozhatna.Szerintem ezt max mondd el nekik egyszer,aztán hagyd a fenébe,ha ilyen idióták úgy is vergődni fognak ha elsőre nem értik meg.Az meg hogy ha panaszkodnak másnak,hogy miattad rossz nekik azért csak szemet fog szúrni annak akinek mondják,hogy csak egy kereső van:)

2010. okt. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

A döntés sztem attól függ, mennyire erős az önérzeted/igazságérzeted.

Ha nagyon, akkor keresd fel, állj elé, és mondd el neki, hogy az akkori álláspontok szerint te minden információt elmondtál nekik, és nem tehetsz róla, hogy most másképp van. Kérd meg határozottan, hogy legyen szíves nem téged okolni a világválságért.

Ha elbírod hordozni a buta pletyik terhét, akkor inkább ne reagálj rá. Sajnos az emberekben alapvetően benne, van, hogy ha bármi rosszul sül el az életükben, saját maguk az utolsó, akiben keresik a hibát. Tudod, a régi mondás is úgy szól: más szemében a szálkát is, sajátban a gerendát sem....

Részemről nem fecsérelnék rá egyetlen szót sem. Minden csoda 3 napig tart. Még a legkisebb falvakban is. Én ezt személyesen tapasztalom közel 10 éve. A pletykák arra valók, hogy az emberek eltereljék figyelmüket a saját gondjaikról. Ehhez azonban naponta újakra van szükség, különben a saját problémák mint egy áradás, jönnek szembe. Gyorsan el fog ülni ez is.

2010. okt. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Ez a Te tanulópénzed!


éppen ezért nem kell a családot/ rokonságot a munkával keverni! Engem is hasonló témába akartak volna belehúzni (tanácskérés) de én eleve úgy mondtam hogy elmondom mi a helyzet, de keressenek mást akivel megkötik, mert sem rokonságot sem barátoknak nem teszek "ekkora" szívességet. (viszont ez fordítva is igaz) morogtak, de hát ez van :)


Nem tudom, hány éves vagy de azt szerintem már megtanulhattad volna, hogy a rokonságban nem szabad szívességet tenni, mert könnyen Te lehetsz a célpont, egyébként is a rokonságnak SOHA SEMMI NEM JÓ.Hidd el ha a CHF árfolyam csökkent volna, akkor sem téged ajánlottak volna, hanem azt mondják hogy ŐK milyen jól választottak anno...


Na mindegy ez az én véleményem...


Mit tudsz csinálni?

Olvass be nekik, hogy elvileg ŐK ÍRTÁK ALÁ A SZERZŐDÉST, nem pedig te, és nem is tartottál fegyvert a fejükhöz... ez az ő döntésük volt!

2010. okt. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%
Sokkal konnyebb bunbakot keresni (aki jelen esetben te vagy), mint elismerni a sajat hibakat. Te semmit sem rontottal el. Az o dolguk, hogy ezt megoldjak. Te semmit sem kenyszeritettel rajuk, csak a lehetosegeket mutattad meg. Ok a felelotlenek es viseljek a tettuk kovetkezmenyeit. Amugy csak megsugom, hogy nincs olyan ember, akirol nem pletykalnak, mert az emberek rosszindulatuak es mindenkirol kitalalnak dolgokat. Szoval ezzel nem kell foglalkozni, mert ebbe bele lehet orulni. Aki ismer teged, ugyis tudja, hogy milyen vagy. Aki szeret, szeret, aki nem szeret, ezutan sem fog.
2010. nov. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!