Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik házasok, vagy együtt...

Akik házasok, vagy együtt vannak, és már öregek. /lesznek Akkor is tart a szerelem? És szépnek látja a másik félt? Hogy látjátok?

Figyelt kérdés
Pl együtt vannak már 20 éves koruktól és már 70 évesek... azok is szépnek, réginek találják? ugyan annak aki volt? Ez a kérdés már nagyon foglalkoztatott. Köszi a válaszokat 17L
2010. nov. 1. 09:42
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
Tartok tőle, hogy nem sok 70 éves olvassa az oldalt, de szerintem a megszokás erősebb már eddigre, mint a szerelem.
2010. nov. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem vagyok 70 éves,de emlékszem nagypapám szavaira amikor a nagymamámra nézett.Ők tinédzser korukban házasodtak össze,és egészen a papa haláláig együtt éltek(13 gyermekük született) Amikor náluk nyaraltam a papám mindig gyengéden,és szerelmesen bánt a mamával.Egyszer mondtam neki,hogy látni mennyire szereti még mindig mamát.Erre papa:"hát persze,hogy szereti! Hiszen mama volt a legszebb leányka akit meglátott,és megszeretett,és most ő a legszebb mama a világon akit szeret!AZ elmúlt évek csak szebbé varázsolták"

Én 10 éve élek boldog házasságban.Remélem,hogyha 70 éves leszek az én férjem is ezt fogja mondani..

2010. nov. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Mind a két válasz nagyon rokonszenves volt. A másodiknak azt kívánom, hogy úgy legyen. Az elsőt pedig azzal egészíteném ki, hogy talán nem csak a megszokás marad meg, van/lehet/kell, hogy legyen szeretet is.

Engedd meg, hogy három pici példával válaszoljak a kérdésedre:

- Ha jól tudom Páger Antalnak - 111 éve született - tulajdonítják azt, hogy nyolcvan éves kora körül még mindig odavolt az ugyancsak idős Dayka Margitért, tehát 50-60 év után is szépnek látta, illetve a jelenben is a sok évvel korábbi Margitkát látta, mint a második kedves hozzászóló nagypapája a nagymamát.

- Egyszer, a metrón, lesült velem szemben egy idős pár. Mindketten jóval túl lehettek a nyolcvanon. A néni normális testalkatú volt, a bácsi magas, erős, egészséges kinézetű. A bácsi végig fogta a néni kezét, akár a tinédzserek. Olyan szép és megható látvány volt. Na, az lehetett az igazi SZERETET. Szomorú is lettem, mert én elvált ember vagyok, és már matematikai esélyem sincs arra, hogy valaki mellett 50 évet leéljek.

- Végül egy saját példa: 19 éves koromban volt egy viszonzatlan szerelmem. Sok évvel később külföldön találkoztunk. Nem hittem volna, hogy úgy lesz, de megismert. Szerencsés alkat, mert nem hízott el, csak kicsit "megasszonyosodott", de rajta is látszott hogy eltelt 20 év. Bizony ugyanúgy megdobogtatta a szívemet!

2010. nov. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!