Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék a feleségem...

Hogyan tudnék a feleségem gyerekeinek a kedvében járni?

Figyelt kérdés

Már egy éve együtt vagyunk, van egy gyönyörű 3 hónapos kislányunk, a párom gyerekei viszont nem bírnak elviselni. Nem is értem, hogy miért. Például fél órája lent reggeliztünk a feleségemmel, lejött a lánya, mert éhes volt, meglátott engem, és fogott egy tálkát emg egy zacskó müzlit és felvitte a szobájába. Mindent megtesznek azért, hogy elkerüljenek. Ha az anyjuk kérdezi, hogy elmennek-e vele és velem sétálni, habozás nélkül rávágják, hogy nem. Én már jeleztem nekik, hogy ez nekem nem esik jól, sőt, ajándékot is adtam nekik, a kislányt (legkisebb) fuvarozom, ha az anyja nem ér rá, de mégse akar elviselni. Ha hallja, hogy följövök, bezárja a szobája ajtaját. Hogyan tudnám elérni, hogy csak legalább fogadjanak el?

Mellesleg a legidősebb 17 (majdnem 18) éves fiú, van egy 14 éves fiú és egy 11 éves kislány.


2010. nov. 1. 09:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%

Az ügyed szempontjából a lehető legrosszabb korban vannak, kamaszok. Nagyon türelmesnek kell lenned, folytasd ezt a vonalat, próbálj a kedvükben járni, és sose veszítsd el a türelmedet, és ne tégy olyat, ami ront a helyzeten (ne durranjon el az agyad a viselkedésük miatt).


Majd megszoknak.


Mióta éltek együtt?

2010. nov. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megfogadom a tanácsot. Eladtam a lakásomat szeptember elején, de előtte is inkább náluk aludtam, mert úgy adódott, hogy az ő városukba kell bemennem dolgozni.
2010. nov. 1. 10:02
 3/25 anonim ***** válasza:
84%
Kamaszok, meg kell szokniuk, lehet hiányzik nekik az apjuk, Talán annyit tudsz még tenni hogy nagyon megértő leszel velük, nem cseszed le őket, mert akkor jön az a szöveg hogy TE nem is VAGY az apám. érted miről beszélek nem? A gyerekekkel szervezetek sok közös programot. Sok sikert! 17L
2010. nov. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is. Sosem piszkálom őket semmiért, inkább meg se szólalok. Közös programra nem mennének el, szerveznének valamit haverokkal/barátnőkkel.
2010. nov. 1. 10:10
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

És ha anyukkal szerveznéd? Tud meg hogy mit szeretnek csinálni... Lassan itt az idő jégkorcsolyázásnak..

Mozi, egy kis vársárlás a lányokkal.. egy kis buli.. hát remélem tudtam segíteni, mert látom észre vettem az írásodból hogy nagyon bánt ez téged. 17L

2010. nov. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy a lány és a 14 éves fiú szeretnek korcsolyázni, a legidősebbről nem sokat tudok, szinte csak hétvégén van itthon, egyébként enni, fürödni és aludni jár haza. (Félreértés ne essék, szerintem az jó, hogy az anyja engedi élni, bulizni a fiát. Persze enm éjjel-nappal bulizik. Jár kondiba, ju-jitsuzni, haverokhoz, csajozni.)

Ebben a hónapban kétszer is mentünk volna együtt Kanizsára a húgomhoz, de nem akartak jönni. 23-án volt a születésnapom, hoztam haza a húgomtól tortát, a gyerekek ettek belőle, de meg is köszönték. Csak egyszerűen nem keresik a társaságomat.

2010. nov. 1. 10:21
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Idősebbek lesznek akkor már megfogják tudni hogy mennyit tettél értük a másik meg ott van a 3 hónapos kislányod ő imádni fog téged!!!
2010. nov. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2010. nov. 1. 10:24
 9/25 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem hagyd oket egy kicsit meg beken es csak akkor kozeledj, ha esetleg mar ok is igenylik.

Edesanyamnak is volt egy parkapcsolata, sajnos en is pont abban az idoben kezdtem elni a kamaszkorom, ami borzalmas volt, nagyon hibasnak erzem a mai napig magam abban, hogy akkor ok szetmentek.

Ugyanigy viselkedtem( majd idovel roszzabbul), mint a te nevelt gyerekeid. Egyszeruen bennem volt a tudat, hogy valaki elakarja venni tolem az edesanyamat.

Ez ellen egyelore biztosan nem tudsz semmit tenni.

Legyel turelmes, kitarto es ne akard raeroszakolni magad rajuk, mert idovel ugyis ok maguk fogjak igenyelni a tarsasagod, csak ehhez egy kicsit fel kell noniuk.


Semikepp ne veszekedj es ne mu8tasd ki, ha esetleg megbantanak, felidegesitenek, mert az csak oil a tuzre.

Nagyon sok kitatast es turelmet kivanok neked!!!

2010. nov. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Nem látszik rajtuk (ettől függetlenül lehetsége) hogy azt éreznék, hogy el akarom venni tőlük az édesanyjukat (eszembe nem jutna ilyesmi), főleg azért gondolom így, mert elég sokat veszekednek, és utána nem békülnek ki, csak megy minden tovább. Szerintem egyébként nem viselkednek rosszul, csak elkerülnek. Tegnap vettem a kislánynak egy kulcstartót (szívesen vennék a fiúknak is ajándékot, de még nem sikerült kiismernem őket 1 év alatt), szépen megköszönte. A születésnapomon is felköszöntöttek, amikor a tortából ettek, azt is megköszönték, amikor megyek el valahova, vagy ppen jövök meg, akkor is köszönnek. Udvariasak, ha muszáj, csak nem érzik magukat jól velem, elkerülnek.
2010. nov. 1. 10:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!