Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elárulná valaki hogy mi...

Elárulná valaki hogy mi értelme az életemnek? Én már nem tudom.

Figyelt kérdés

3 éves koromban , elváltak a szüleim...anyával maradtam , és nem voltam hajlandó hétvégén se elmenni apához..mindig anyuval akartam maradni..6 évesen , kiderült hogy van valami anyu fülével..egy rutin műtét , pár nap pihi , és minden ok...a műtét lezajlott...anyát kitolták a korterembe..és otthagyták , nem várták meg amig felébredt...anyának leállt a légzése , és túl későn értek oda...meghalt...nekem hetekig nem tudták hogy mondják meg..csak annyit tudtam hogy kicsit még a korházba kell maradnia maminak..aztán..apuval vásárolni voltunk..és csörgött a telefon...a nővérem volt az (féltesó , felnőtt)..és hívott hogy menjünk át...egész úton arról áradoztam , hogy meglepetés buli lesz , amin majd ottlesz anya , és tökjólesz minden...apa tudta miért megyünk...teljesen beleéltem magam , hogy több hét után , végre láthatom..odamentünk..ottvolt pár rokon..égett pá gyertya...én még ekkor is azthittem , hogy ez a "beugratás" , és mingyár előjön Anya...beszélgettünk kicsit..aztán nővérem sirni kezdett..és közölte: "Mesike , a Mami nem jön már haza soha". Sírni kezdtem , szinte fel se fogtam...apunak nem volt munkája , ezért nővéremékhez kellett költöznöm , vidékre...2 évig ott laktam , aztán apának lett munkája , lakása , és végre vele lakhattam..de ő folyton dolgozott/dolgozik...reggeltől esteg..ha éppen otthon van,üvölt..nagyon durván , több éve.../pl. olyanakot hogy: te tetves szemé*láda, te mocs*os féreg,menj a pics*ba,ku*va any*dat. , és ilyeneket pl. azért , mert elölhagytam egy tányért..., tudom nemkéne..dehát ez van..gyerek vagyok , és nem hiszem hogy ez akkora bűn..én próbálok rendes lenni..,..az üvöltözés után kb. 1 órával , zokogva jön oda hogy bocsássak meg neki ,de rettentő ideges a munka miatt...megértem Én..de mindig rajtam csattan az ostor..naponta háromszor-négyszer el kell viselen , hogy ilyen durván üvölt..idegességembe elkezdek enni...amiatt mostanra nem vagyok "túl vékony"..emiatt piszkálnak a suliba ,szintén nagyon durván , egy barátom sincs , mert ha bárkiis szóba állna velem , "az osztály menői" őt is kiutálnák...magányos vagyok , érzékeny , elkeseredett...az egyetlen aki éltet , a cicám..Bagira..1 éve kaptam , egy ismerőstől..azóta ő jelenti nekem az életet..ha nem lenne , már rég egy autó elé ugrottam volna...és 2 hete..elszökött..ugyérzem nincs értelme élni..elegem van ...tisztában vagyok vele ,hogy vannak akiknek nincs mit enni , betegek...stb. de mindenkinek a saját gondja a legnagyobb...

mit tegyek most..ugyérzem lassan megölöm magam..

12,5/L


2010. nov. 1. 18:16
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:
bocsi kicsit hosszú lett..:S
2010. nov. 1. 18:20
 2/44 anonim ***** válasza:
100%

Ne add fel és hidd el, hogy lesz majd jobb is!

Részvétem. Nagyon nehéz lehet most Neked.

Apukádra ne legyél mérges amikor így ordít veled, higgadt állapotában próbáld meg elmagyarázni neki, hogy mennyire rossz neked, hogy ilyeneket vág a fejedhez.

A cicád meg lehet megkerül lehet nem. Tudod hogy a macskák mennyire eltudnák mászkálni. Remélem azért visszatér hozzád. Nincs lehetőséged arra, hogy új háziállatod legyen?

Próbáld meg kiírni magadból, hogy mi rossz ért egy nap. Meglátod könnyebb lesz. Én is így szoktam.

Egyébként, ha gondolod írhatsz nekem privátba. Nekem sem olyan jók a családi körülményeim. Én is számtalanszor gondoltam arra, hogy mi értelme élnem? Nem lenne egyszerűbb véget vetni mindennek? Keress egy jó hobbit, ami elterelheti a gondolataidat egy kis időre!

Remélem hamarosan jobb lesz neked.

:)

2010. nov. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%

18:26-os vagyok.

13/L

2010. nov. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
30%

Erre egy dolgot tudok mondani: ne hisztizz. Tudom, hogy csúnyán hangzik, és azt várod, hogy vigasztaljunk, de neked nem arra van szükséged, hogy mézesmázos szavakat sugdossanak a füledbe, hanem hogy megértessék veled: nem szabad feladni.

Biztosan nehéz neked, de tudod te, hogy hány és hány ezer ember van még rosszabb helyzetben? Hány embernek él az anyja, és van otthon az apja - és mindeközben ütik-verik őt, éhezik, le sem szarják, gyűlölik és megvetik?

Tudod, hogy hány veled egykorú van, akinek esélye sincs egy normális életre? Akinek nincs még apja sem, se háza, se étel a szájában?


Az életed egyedül te alakítod és nem a külső körülmények. Ha te igyekszel az élet jó oldalát nézni, megtalálod, akármennyi gond vegyen körül.

De ehhez abba kell hagyni a siránkozást, és tenni! Keresni a jót, akarni megváltozni. Kövér vagy? Hát fogyj le! Apukád veszekszik veled, Hát maradj te türelmes!


Tűzz ki célokat és próbáld megvalósítani, ahelyett hogy azon keseregsz, hogy megölöd magad. Ha másnak megy, neked miért ne sikerülne? Az életed értelmét neked kell tudnod, nem nekünk.

2010. nov. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%

Húúha. Neked aztán komolyan nincs könnyű dolgod. Szomorú a történeted, részvétem anyukád miatt. Figyelj, apoukád kiabál veled, de hidd el, neki sem könnyű. Felnevelni téged, pénzt keresni... Próbálj meg minél többet segiteni neki. Azzal senkinek sem lesz jobb, ha megölöd magad, ahogy már irtad. Magadnak sem lesz jobb. És kit érdekelnek az osztálytársak!!! A kis plázacicák az osztály menői! Ne figyelj rájuk! Ha észreveszik, hogy már nem idegesit téged, amit mondanak, akkor békén hagynak. Ne foglalkozz velük. Ha pedig zavar a súlyod, akkor

tornázz, és ha ideges vagy, akkor ne egyél, hanem menj ki futni, meglátod, gyönyörű alakod lesz. De őszintén én pszihológust ajánlok, egy ilyen fiatal gyereknek nem könnyű feldolgozni ennyi szörnyűséget. De fontos: ne kezdj majd el inni, cigizni, drogozni ezek miatt! Attól nem lesz jobb! Nincs skype-d, myvip-ed, facebook-od? Ott is beszélhetnénk, elmondhatnád, ha valami baj van, én segitek. Remélem jobbra fordul a sorsod :)

2010. nov. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim válasza:
100%

Jaj szegénykém :( nagyon sajnállak, hogy az életed egyetlen értelme is elszökött tőled.. Tudom, hogy most úgy érzed, már nincs értelme élned. De hidd el, hogy VAN.

Előtted az élet, lebegjen a szemed előtt az, hogy ennél már csak jobb lehet.. nem véletlenül születtél meg, még van dolgod a világban. Hidd el, én is voltam olyan ponton az életben, hogy már úgy éreztem , nem akarok élni.

Aztán rájöttem, hogy ez mennyire hülyeség. Ha már egyszer itt lehetünk, élvezzük ki minden percét!

Gondolj arra, hogy milyen jövőt szeretnél magadnak, és ha nagyon akarod sikerülni fog ;) Nekem bejöt.... és próbáld az élet napos oldalát nézni!! Sok sikert!

2010. nov. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

18:26os ...nagyon köszönöm (: :S

Én is reménykedem , hátha visszajön a cicám...:S egyébként 4 éve könyörgök , és 90% hogy karácsonykor kapom yorkit...ennek örülök..de igy hogy elvesztettem Bagirát..nem teljes már az öröm..mert ő jelentette nekem az életet szinte..:S :'(


18:27..nem , nem hisztizek..csak..elegem van :S

és tisztában vagyok vele , hogy több millió embernek rosszabb sokkal a helyzete mint az enyém , de mindenkinek a saját gondja a legnagyobb...és..jópárszor beszéltem már apuval..és mindig megigéri hogy törelmes lesz..és soha nem az...és próbálok türelmes maradni , de ennyi év után az idegeim nem birják már ..:'(

és hogy kövér vagyok? fogyak le? hát igen..többször próbálkoztam..de az idegességet nem birom , csak evéssel levezetni...:'(



:S

:'(

2010. nov. 1. 18:34
 8/44 A kérdező kommentje:
*be
2010. nov. 1. 18:38
 9/44 anonim ***** válasza:
Amikor úgy érzed, hogy nincs értelme, akkor is lehet és kell találni valamit, ami hasznos és élvezed csinálni. Sokan a lakótelepek körül élő kóbor cicáknak járnak enni adni. Sok fiatal a kedvenc tantárgyából eljár versenyezni, utánanéz olyan dolgoknak is, amik nem szerepelnek a tananyagban. Az igaz barátság rég kihalt, ne sajnáld, hogy senki se játsza meg előtted magát barátnak, mert annál nagyobb kín, amikor cserbanhagy a bajban. Sok kitartást kívánok neked!
2010. nov. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
100%
Rendben, bejelöllek, és ha bármi baj, van, irj, megpróbálok segiteni.
2010. nov. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!