Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem látom értelmét az életemne...

Nem látom értelmét az életemnek. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

19 éves, egy meglehetősen érzékeny lélekkel megáldott maximalista vagyok. Szüleimmel élek, akik szeretetét egyáltalán nem érzem. Olyannyira el vannak foglalva a saját dolgaikkal (borzalmas házasélet, munkahelyi stressz, anyagi gondok stb.), hogy felém se néznek. És ha igen, akkor is csak szidnak vagy üvöltöznek velem. Szigorúak is: nem mehetek este ki, nem lehet barátom stb. Evési problémákkal küzdök negyedik éve (bulímia). Felületes barátaim vannak, de valódi akivel mindezeket megoszthatnám egy sincs. Egy elég zárkozott ember vagyok, nem tudok megbízni senkiben sem. Életem egyetlen öröme a vásárlás. Iszonyatosan sok ruhát, táskát, cipőt stb. halmoztam fel az utóbbi években. Nincs életcélom, nincsennek álmaim, nincs miért éljek vagy mit megéljek. Gyűlölöm azt az embert, akit a tükörben látok, és mindent megadnék, hogy cserélhessek valakivel.


Családommal az életem egy pokol, elmenni tőlük nem tudok (anyagiak), senki nincs az életemben akihez segítségért tudnék fordulni (nincs nagyszülőm vagy bácsikám/nénikém), bizalmam nincs senkiben. Nincs hittem a jövőmben.


2011. szept. 3. 19:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Emós plázacica hibrid?
2011. szept. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Magadnak is köszönheted hogy nincsennek igaz barátaid. Én elhiszem hogy nem lehet megbízni akárkiben, de azért ennyire ne zárkózzunk már el mert túl sok értelme nincs. És ha csalódsz akkor mivan? Semmi, az élet megy tovább, minden ember csalódik a barátjában/párjában legalább 1X. Ebből tanul az ember. A saját hibájából.
2011. szept. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok emós. Ha látnál, valószínű nagyon megdöbbenél. Nagyon csinos vagyok. Rengeteg fiú érdeklődik irántam (üzenetek, meghívások ide-oda).
2011. szept. 3. 19:40
 4/14 anonim ***** válasza:
Én a szerelmemben csalódtam. akivel 2 évig voltam együtt. Mit kéne tennem? Depresszióba zuhannom? Hát egy ilyen gyökér miatt nem fogok. Élem tovább az életem, habár nehezen nélküle, de bízom benne hogy idővel jobb lesz.
2011. szept. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ha barátaim is lennének.... minek? Mit tudnának segíteni? Akárkinek meséltem a családomról, magamról, nem nagyon érdekelte. Meghallgatott, oké, de semmi több. Egyáltalán mit tudna kezdeni velem?? Semmit. Ha meg mégis, valami pasi felajánlja a segítségét.... nincs még egy olyan dolog mint egy ingyen ebéd.
2011. szept. 3. 19:43
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)

Teljesen megértelek, ami az embergyűlöletedet illeti. Legalábbis én így nevezem.... Egyszerűen mindig rájövök, hogy nem szabad senkiben megbízni, mindig csalódok mindenkiben, néha rosszul vagyok a körülöttem élőktől. Nem vagyok tökéletes én sem, sőt állati nehéz természetem van, de nálam magtól értetődik, hogy egy jó barátnak (vagy akárcsak jó ismerősnek) azonnal segítek, ha baj van, nem várom, amíg kéri, hanem felajánlom. Nem adom tovább a dolgait, ha valamivel nem értek egyet a szemébe megmondom, de a háta mögött megvédem. Szerintem az emberek 80%-ának nincsen rendes, őszinte emberi kapcsolata. Egyetlen igaz barátnőm van, benne totálisan megbízom, ha esetleg eltávolodnánk, akkor is tudom, hogy 20év után bármilyen problémával felhívhatom, és segítene.

Ezt csak azért írtam le, hogy ne hidd, hogy csak te vagy ennyire szerencsétlen. A szüleid miatt sajnállak, szörnyű lehet, ha a saját szüleid nem szeretnek (legalábbis nem mutatják ki). Nálunk is rengeteg a probléma, de bármit megtennének értem.

Esetleg próbálj meg új helyekre járni. Ahol esetleg más beállítottságú emberekkel találkozol :) Megéri ezerszer is csalódni, ha a végén találsz egy igaz barátot :)

2011. szept. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Megint én, most olvastam amit írtál. Hidd el, ha nem is tud valaki tanácsot adni, nagyon jól esik, hogy van aki meghallgatja, és igenis van, akit érdekel is! Ne pasit keress, előbb próbáld magadban helyre tenni a dolgokat. (persze ez csak az én véleményem)
2011. szept. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Akkor meg miért rinyálsz hogy nincsennek barátaid ha úgy vagy vele hogy "minek"??? Nem vágom, kezdelek kevésbé sajnálni. Az igaz barátok nagyon is fontosak is ha kell segítenek, beszélgetnek veled. Úgy látom benned semmi reménykedés nincs, nem is akarsz változtatni, hát megérdemled hogy nincsennek barátaid...

No comment...

2011. szept. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy rendbe tedd az életedet, először magadban kell rendet tenned.

Hogyha tudod, mi a bajod magaddal, akkor azt is tudod, min kell változtatnod!

2011. szept. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2011. szept. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!