Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme van az életemnek?...

Mi értelme van az életemnek? Leszek valaha boldog?

Figyelt kérdés

Leszögezem az elején, hogy amit leírok, az így is történt. Nem kamu belőle semmi. Kezdem azzal, hogy nem kívánt gyerekként születtem. Édesanyám alkoholista volt. Állandóan ivott, éheztem, nem foglalkozott velem.Majdnem intézetbe adott. 6 évesen apuhoz kerültem, akinek hálás vagyok,hogy felnevelt,de amint 15 éves lettem, bekeményített, és lelki terrorral tönkretette az idegeimet. Nem engedett el sehova. Nem járhattam emberek közé, emiatt nem alakult ki baráti társaságom. Gyakorlatilag a mai napig nincsenek barátaim. Visszahúzódó lettem, önbizalom hiányos, reményvesztett. Pár éve titokban pszichológushoz jártam, de nem sokat segített, bár az öngyilkosságról le tudott beszélni. Ami a párkapcsolatokat illeti: 3 komoly kapcsolatom volt eddig. Az elsővel 4 évig voltam együtt, de utolsó évben megcsalt. Megbocsátottam neki, mondtam, felejtsük el, és még ezután ő hagyott el... A második kapcsolatom a munkanélküliségről szólt, ismét éhezős időszak. De kitartottam mellette. Fizettem a felhalmozódott számláit, amennyire tudtam. Elmentem alkalmi munkákra is 2000-3000Ft/napért, csak enni tudjunk. Ő meg otthon számítógépezett. Amit "cserébe" kaptam, az ismét hűtlenség, és egész egyszerűen lelépett külföldre dolgozni. Előtte úgy volt, hogy együtt próbáljuk meg, de egy nap közölte, hogy pakoljak, mert egyedül akar kimenni... A harmadik kapcsolatommal már eljutottunk az eljegyzésig, összeköltözésig is. Pár hónapig azt hittem én vagyok/leszek a legboldogabb ember a világon, csak ahogy telt-múlt az idő, a vőlegényem inni kezdett. Illetve ÚJRA elkezdte, amiről nem is tudtam, hogy ilyen gondjai voltak. Napi szinten ivott, elég sokat. Agresszív lett, sokszor megvert, megpofozott, belém rúgott, kék-zöld-lila voltam minden héten. De nem adtam föl ezt sem olyan könnyen. Próbáltam segíteni neki, orvoshoz vinni, de ő nem akarta. Végül felbontottam az eljegyzést, és hazaköltöztem. Otthon persze folytatódott "kislány, el lehet menni itthonról" című dolog....Úgyhogy se barátaim, se párkapcsolatom, se megértő családom. Az unokatesóm is rajtam röhög, hogy minden kapcsolatom tönkremegy. A családom meg közölte, hogy utálnak (a sok balhé miatt, mert a szabadságomért próbáltam küzdeni). Rengeteg sírós-üvöltözős balhé volt otthon. Menekülnék innen is, de mindig haza kell költöznöm. Miért kapom ezt az élettől? Mikor mindigis hűséges voltam a páromhoz. Kitartottam a rosszban is mellettük. Mások már rég leléptek volna a helyemben... Miért használnak ki?? Miért nem érdekli az édesanyámat, hogy egyáltalán élek-e még? És apu mikor fogja megérteni, hogy felnőttem, és nem 10 éves vagyok? És lesz-e hűséges párom, aki megbecsül, és nem megaláz? :(

(Bocsi, hogy hosszú lett). 27L


2011. aug. 24. 10:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
nehéz dolog. szerintem ilyenkor van az, hogy meg kell próbálni új életet kezdeni. menj ki külföldre, dolgozz, amikor összekaptad magad, pedig vegyél egy házat magadnak, vagy itthon, vagy kint. a párkapcsolataidon pedig gondolkozz el, hogy mégis miért mehetett tönkre. az utolsó nekem egyértelmű. tudom, hoyg a pénz nem minden, de próbálj oylan férfit keresni, aki művelt, esetleg jól keres, mert tehetséges a unkájában. ha egy férfi megbecsülést kap (akár a munkahelyén) ő is könnyebben becsül másokat (akár a magánéletben) Válogass! ne gondold azt, hoyg neked már le kell kötnöd magadat valakivel. próbáld elrejteni előtte a sérelmeidet, és erősnek, magabiztosnak tűnni. és ahogy telik az idő, azzá is fogsz válni.
2011. aug. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
38%
Nem olvastam végig, ne haragudj, de a kérdésre tudok válaszolni: kizárólag rajtad múlik. A múltat már nem tudod megváltoztatni, abból kell a lehető legtöbbet kihozni, ami most van. Ha megteszed, lehetsz boldog és lehet szebb a jövő. Ha nem teszed meg, csak keseregsz, akkor nincs esélyed a boldogságra.
2011. aug. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A családod olyan, amilyen, ezt fel kell dolgoznod, erről nem tehetsz. Sajnos nem mindenkinek adatik meg a szerető családi légkör, sokan vannak így ezzel sajnos.

Ami a párkapcsolataidat illeti: úgy tűnik, tudat alatt rossz embereket választottál, és akkor is velük maradtál, amikor már rég nem kellett volna - ha nem akartál volna mindenáron szeretetet kapni, érezni, racionálisan döntöttél volna, rég elhagytad volna őket. Nem szabad, hogy a lelki traumák az ítélőképességedet így befolyásolják, mert mint már te is tapasztaltad, csak saját magaddal tolsz ki.

Elhiszem, megértem, hogy sok rossz dolog történt veled eddig, de fel kell ismerned azt, mi miatt alakult így, átgondolni, és ha már ezekkel tisztában vagy, tudatosan kerülni tudod az ilyen helyzeteket, embereket. Ha folyamatosan félsz meg rettegsz a boldogtalanságtól, akkor pont az ellenkezője történik, bármilyen kis csalódás miatt rögtön arra fogsz gondolni, hogy na már megint, nekem milyen rossz. A gondolkodásmódon kell változtatni. Próbálj meg túljutni ezeket, ne legyél megkeseredett. Barátkozni és megfelelő társat keresni csak egészségesebb lelki világgal tudsz majd.

2011. aug. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szerintem először az alapokat kell rendbe tenni. Egy tisztességes állásra van szükség, és albérletre, hogy ne kelljen hazamenni. Ha már biztos a dolog, és gyűjtögettél is, akkor meg kell szakítani ezekkel a kapcsolatot, mert csak lehúznak. És ha már nincs, aki akadályozzon, akkor kell keresgélni új kapcsolatot. Nyilvánvaló, hogy a link, alkesz, hűtlen gyökereket vonzod, ezen kell változtatni. Ha valami rossznak tűnik egy emberben, akkor az általában rossz is, nem kell valaki mellett éveket lehúzni, csak mert talán majd megváltozik. Érezze a férfi, hogy ha nagyon kókler, akkor el fog téged veszíteni. Ha azt látja, hogy te akarod erőnek erejével összetartani a kapcsolatot, csak még kóklerebb lesz, és tesz az egészre.

Ha pedig valaki megrugdos téged, akkor az legyen az utolsó cselekedete a szabad világban, a következő reggelit a Gyorskocsi utcában kapja már.

Meg kell erősödnöd lelkileg, a béklyókat(család, kárörvendők) lerázni, és büszke nőként viselkedni, aki tudja, mit akar, és tudja, mennyi az elég.

2011. aug. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok pofont kaptál az élettől. De kibírtad, tehát van reményed bármire, mert a pokolból is fel tudtál állni.

Nem írtál arról, milyen iskolát végeztél, mit dolgozol, van-e most munkahelyed, stb. De próbálok néhány tippet adni.

Azt már te is látod szerintem, hogy a boldogságod nem függhet mástól, csakis önmagadban kell keresned. Én a helyedben a következőt tenném:

1. Keresnék munkát egy másik városban (hacsak nem nagyon szereted azt a munkát, amit most csinálsz, már ha van), elköltöznék, kivennék egy olcsó albérletet, akár csak egy szobát, ha többre nem futja. Esetleg pl. az egészségügyben dolgozóknak van nővérszálló, talán más helyen is akad olcsó, munkahelyhez kötődő szálláslehetőség, utána kell nézni.

2. Az új munkahelyen tiszta lappal indulsz, találhatsz barátokat, akikkel elmehetsz akár szórakozni, moziba, kávézni, bármi. Sosem tudhatod, hol futsz össze a nagy Ő-vel, talán a melóhelyen, talán egy kávézóban, a strandon... De ha meglátsz egy férfit, aki tetszik, légy óvatos, körültekintő. Lehet vele randizni, elmenni ide-oda, de várj az összeköltözéssel, eljegyzéssel és hasonlók. Ismerd meg jól. Adj sokat magadból és várd el te is ugyanezt. A jó kapcsolathoz két ember kell, tiszteld, szeresd, becsüld, támogasd, de ő is téged!!! Csak így működik!

Biztos vagyok benne, hogy megtalálod a boldogságot, ha eddig kitartottál, légy még egy kicsit erős! Szakíts az eddigi életeddel és minden nap többször is nézz bele a tükörbe és mondd ki hangosan: értékes ember vagyok, lehet engem szeretni, tisztelni. Szeresd magad! Csak az az ember szerethető, aki képes önmagát szeretni. Bármilyen keserű a múlt, te a jövőbe nézz, bizakodva és tettrekészen, hidd el, az álmok valóra szoktak válni, ha az ember igazán akarja.

Van egy kedvenc idézetem, sokáig az íróasztalomra volt kitéve: Álomból valóság, pokolból mennyország úgy lesz, ha van hozzá elég erőd!

Ezt az erőt kívánom neked tiszta szívből.

2011. aug. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Apum 14 evesen jott fol Szabolcsbol Pestre. Iszakos mostohaapja utotte/verte. Karosszeria lakatos volt, aztan 25 eves fejjel tanult tovabb. (Ma 4 diplomaja van es egy gyonyoru csaladja. Kesobb segitett a tesoknak is "elindulni".)


37F

2011. aug. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
De aranyosak vagytok hogy próbáljátok bennem tartani a lelket. Köszönöm....
2011. aug. 24. 11:12
 8/17 anonim ***** válasza:
azt nem tudom,milyen iskolai végzettséged van,vagy hogy van e munkád.a legfontosabb az lenne,hogy tudj egy kicsit félretenni,elköltözni otthonról,ha más nem ,albérletbe.kezdj el emberek közé járni.Aztán szerintem kezdj el ismerkedni,de ne kezdj vele azonnal kapcsolatba,ismerkedjetek sokáig,járj utána esetleg kicsit alaposabban,hogy milyen volt a múltja.Talpra tudsz állni,és lesz férjed,gyerekeid,csak neked kell magadban hinni!Leszel boldog,ha te teszel érte!Ne gubózz be,ragdj meg minden lehetőséget!
2011. aug. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

halgasd meg ezt !!!!Replika - Boldog élet

http://www.youtube.com/watch?v=zapM5JM2PMk


" száguldás egy hosszú úton

Az út a pokolba tart

Lepkének születtünk, belerepülünk a tűzbe

Büszkén megmutatjuk, milyen egy értelmetlen élet


Elindulunk, tovább megyünk

Az érzelmek tengerén, ó az érzelmek tengerén

Egymásban keressük, ami hiányzik belőlünk

Egymás nélkül nem élhetünk


Ez minden amim van, tudom kevés neked

Száguldás az úton, nézd üres a két kezem

Nincs senkim, sincs semmim csak a kérdés, miért élek

Amit látok, amit érzek, csak azt adhatom értsd meg


Csak a pénz, a pénz és a pénz, ezért mindent megtennél

Hogy biztonságba élhess, és hogy csak azt élvezd

Ami mindenkinek jár, a szex az alvás, az étel

Csak rágod, amit már megrágtál, azt hiszed ez a boldog élet


Ez a boldog élet ó ez a boldog élet


Pénz, pénz, pénz pénz, pénz, ezért mindent megtennél

Hogy biztonságba élhess, hogy te is azt élvezhesd

Ami az állatoknak is jár, a szex, az alvás, az étel

Ha csak ezért akarsz élni, csak egy állat vagy nem ember


Azt hiszed ez a boldog élet

Boldog élet! "


F/24

2011. aug. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Szervusz! Nagyon sok fiatallal beszélgettem ezekről, és nem vagy egyedül ezzel a problémával. Sokan szenvednek sajnos a családtól, az elvetettség érzésétől, attól, hogy senkinek sem kellesz. Egy valaki az, aki segíteni tud! Tapasztaltam, átéltem és láttam mások életében is. sokan írták láttam, hogy fel kell állni, meg munkát keresni, meg jön minden majd magától. de tudom jól, hogy ez nem ilyen egyszerű, és én nem is ezt tanácsolnám neked. Hogy önmagad és életed értelmét megtaláld, és fel tudj valósággal állni, ehhez először Istennel kell rendbe hoznod az életed. Nem tudom, hogy vele próbálkoztál e. Az élethez nagyon is emberfeletti erő kell, és az ember csak csodálkozik hoyg túlél dolgokat. Istennek van egy tökéletes terve az életed felől, méghozzá mindazok ellenére amik történtek és történnek veled. De ezt a tervet akkor fogod megérteni, illetve abba beleállni, ha hittel keresed Őt. Ő teszi a zűrzavart renddé az életedben, békességet ad, és áldásokat.:) Aki még ezt nem élte át nem is tudhatja milyen vele az élet, de egyet mondhatok! az én zűrös életem , akkor kezdett helyreállni, szerelmem megtalálni, hivatásom, szolgálatom, mikor Istent engedtem belépni az életembe. Ő nem egy olyan Atya aki elvetne, ő nem olyan mint testi apáink. Hidd el sokak élete a környezetemben is, akkor jött helyre, mikor már nem volt más lehetőség, öngyilkosságon gondolkodtak, és akkor találkoztak az Úrral. Hallottak róla, és az akinek elsőként kellett volna megadni a segítés lehetőségét, végül utoljára hagyták. de Ő nem tett szemrehányást, hanem felemelte ezeket az embereket :) Drog, prostitúció, alkohol, elvetettség, szeretetlenség... mindből egyedül Ő tud kiemelni:) Ha nem nevetsz ki és valóban elgondolkoztál ezeken a szavakon, akkor keress egy Bibliát és olvasd el a János evangéliumát. Ott több mindent találsz, hogy ki lehet az életedben Jézus, és mik a tervei veled :) Ha kinevetsz, én csak segíteni próbáltam :) a döntés a tiéd! ;) Isten áldjon meg! És imádkozni fogok érted, hogy megtaláld az utad :)
2011. aug. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!