Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék elköltözni itthonról...

Szeretnék elköltözni itthonról, de nem tudom hogy kezdjek bele. Vannak valamiféle tanácsok, amikkel segíteni tudnátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy 19 éves fiú vagyok, még gimnazista (5 éves tagozaton tanulok, idén érettségizek), és szeretnék elköltözni itthonról.

Hogy miért, az eléggé összetett: habár mindkét szülőmnek van munkája, egyikük sem alkoholista, se nem szerencsejátékos vagy egyéb káros szenvedéllyel bíró ember, de mégse szeretek itthon lenni. Az utóbbi időben elolvastam a "Mérgező Szülők" c. könyvet Susan Forwardtól és rengeteg dologra rájöttem.

Például, hogy azért nincs önbizalmam, mert mindig anyáméknak akartam megfelelni, akik viszont nem támogattak érzelmileg semmiben (sokszor abba akartam hagyni a zenélést, mert sohasem hallgatták meg ahogy játszom), sőt, apám sokszor számomra teljesíthetetlen elvárások elé állított - aztán ha nem tudtam őket teljesíteni jól le is szidott.

A testvérem lassan 26 éves, és még mindig velünk él az alsó szinten. Rá főleg anyám tekint úgy mint egy istenségre, elvégre nálam is durvábban diszlexiás, és mégis lediplomázott - ezzel szemben én arra nem voltam képes, hogy megtanuljak úszni (mindig így ócsárolnak). Ezen kívül a tesóm mindig kihasznált, nevetségessé tett a barátai előtt, és manipulált engem is ugyanúgy, ahogy az egész családját és környezetét.

Apám egy végtelenül racionális ember, én pedig inkább érzékeny művészlélek vagyok. Ebből is sok konfliktus van, sokszor úgy érzem már hobbijának tekinti, hogy leszólja azt amit én kedvelek (zenélés, írás, újságírás stb.). Anyám tönkretette az előző párkapcsolatomat; amikor építkeztünk állandóan sírt amikor át akartam menni az akkori barátnőmékhez, hogy kettesben legyünk. Én barom mindig bedőltem anyámnak, aminek az lett a vége, hogy az akkori kapcsolatom, életem első igazi szerelmem megcsalt, majd el is hagyott, feltehetőleg azért mert se testileg se lelkileg nem tudtam kielégíteni.

Csak hogy megértsétek, nem alaptalan önsajnálatból írom ezeket a sorokat:

több kineziológus kezelése, három pszichológi kezelés és több önismereti tanfolyam (agykontroll, Helling féle családállítás) után jutottam erre a döntsésre. Anyámat is próbáltam elrángatni a pszichológusomhoz, segített eleinte hogy beszélgettek, később visszaesett az egész ugyanarra a szintre. Tavaly karácsonykor nem volt pénzem ajándékra, és anyámnak sírva írtam egy levelet, amiben annyit kértem tőle, hogy ne haragudjon rám, a hibák miatt amiket elkövettem, és fogadjanak el olyannak amilyen vagyok - semmi haszna nem volt, csak annyi, hogy elárulva éreztem magam.

Szóval én mindent megtettem úgy érzem, hogy jobb legyen a helyzet, de olyanok mintha a falnak beszélnék - hallják amit mondok de nem értik...

Ezért szeretnék elköltözni itthonról, és ezért várok tanácsokat tőletek. Köszönöm, hogy elolvastátok ezt a hosszúra nyúló történetet!:(


2010. nov. 2. 15:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Annyira tudatosnak tűnsz, ahogy bemutattad magadat. Akkor egy elköltözést már csak meg tudsz oldani. Egyik ismerős, mikor a 18. szülinapi tortát megették, elrámoltak, stb, azt mondta a szülőknek: Most, hogy 18 lettem, úgy döntöttem elköltözöm itthonról, önálló életet kezdek. Addigra már össze volt készítve minden, csak fogta a motyót, és elment. A szülők meg csak néztek, de nem lett semmi keresztbetevés...
2010. nov. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Szia! Nem egyszerű dolog ám az elköltözés. Mivel most fogsz érettségizni, tanulj tovább egy távolabbi fősulin. Ott akkor a megoldás is megvan. Kollégium vagy pár fiatallal közös albérlet. Közben rájössz jobb e ez neked. Ha igen nem is kell hazaköktöznöd, csak látogatóba járhatsz. Suli mellett lehet dolgozni, na meg nem a legjobb, de élhetsz a diákhitellel is. Ha nem akarsz tanulni akkor viszont munka, míg össze nem gyűlik egy biztonságos összeg a költözésre. Én biztos csak úgy mennék albérletbe, hogy nem egyedül a költségek miatt. Szóval jól gondold át. Ha vannak barátaid beszéljéték meg ki merre akar továbbmenni, hátha más is költözne.
2010. nov. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Vagj bele, de esszel. A "mergezo szulonel" a nulla szulo is jobb. De azt ne felejtsd el, hogy itt ebben a helyzetben csakis te tudsz tenni valamit, a szuleid SOHA nem fognak megvaltozni. A helyedben keresnek valami melot, amibol meg lehet elni, elkoltoznek, aztan a tobbi adodik magatol. Ja igen, a konyvet azert a kezukbe adnam es megmondanam nekik, hogy kedves anya, apa, szeretlek, de ti ezt tettetek velem. Csak a miheztartas vegett.
2010. nov. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én csak a saját példám tudom leírni :) Engem anyám tett tönkre... fél év kellett mire hajlandó voltam egy tojást feltörni, annyira nem volt önbizalmam miután megszabadultam tőle...

Életem szerelmétől folyamatosan el akart szakítani, az a fél év alatt amikor már tudott róla, soha nem akart elengedni otthonról. Ha kimaradtam, akkor folyamatosan telefonálgatott milyen hülye ribi vagyok...

Aztán meguntam. Mindent megbeszéltem a párommal, anyám elé álltam, és közöltem vele hogy holnap költözöm, jönnek értem. Összecsomagoltam, és azóta nem hallottam felőle. Viszont végre megtaláltam önmagam :D

Szóval ne félj eléjük állni, ha kell búcsúzz el egy szóval, vagy beszéld ki magadból mi bánt, de mindenképpen lépjél :)

2010. nov. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kezdetnek jelentkezz kollégiumba.
2010. nov. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Fősuli: az az igazság, hogy diszlexiás vagyok, amiről papírom is van, ez pedig a megszerezhető nyolcvan pontból ötvenet jelent a mai pontszámításban. Magyarul annyi pontom van, hogy Pesten is szinte bárhova felvennének, anyámék pedig nem támogatnak albérletkérdésben (pedig szívesebben járnék vidékre, mint a stresszes fővárosba).

Itt jön a meló, amit írt is itt valaki: a problémám az vele, hogy szívesen elmennék dolgozni, de nem tudom mennyire kemény az egyetem, bírnám-e egyszerre a kettőt - amúgy se, plusz a diszlexia miatt is, ami miatt jóval nehezebb (több energia, idő és koncentráció) tanulnom. Magyarul félek, hogy egyikben sem állnám meg a helyemet.

És még az is bonyolít a helyzetemen, hogy anyámék megfenyegettek: ha egyszer elköltözök otthonról, akkor azután már csak a vasárnapi ebédre vagyok hivatalos, többé vissza nem várnak - talán ez az, amiért nem mernék lépni.

Még egyszer köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget, ha még van valakinek tanácsa azt is szívesen meghallgatom, megfogadom.:)

2010. nov. 2. 21:51
 7/12 anonim ***** válasza:

Na ez most kegyetlennek fog tűnni, de ha az én anyám mondana ilyet, akkor bizony még a vasarnapi kegyelem-ebédekre sem mennék el. Egy két év alatt észrevennék, hogy elveszítették a fiukat.


Lépj. Minél gyorsabban, annaál jobb. Ne aggódj, attól hogy diszlexiás vagy, találhatsz magadnak munkát. Az egyetemet lehet nem erőltetném, de egy munkahelyre szükséged lesz mindenképpen.

2010. nov. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a választ!

A diszlexiában az a "vicces", hogy kétszer voltam IQ teszten, és messze az átlag felett állok - csak ahogy egy tanulási szakember mondta nekem egyszer: "A diszeseknek az óra járásával ellentétesen forog az agyuk, a normális embereknek meg vele megegyezően - de mindkettőről le lehet olvasni mennyi az idő..." Szóval nem érzem magam hülyének, csak sokszor tapasztaltam, hogy végesek az energiáim (bár mindenkinek).

Esetleg azt meg tudnátok mondani, hogy egy kommunikációs szak mennyire nehéz?

Köszönöm mindenkinek tényleg!!!

2010. nov. 3. 09:52
 9/12 anonim ***** válasza:
Pályázhatsz ösztöndíjra, vagy támogatásra mint önellátó, korrepetálhatsz...
2010. nov. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Még otthon kezdj el dugipénzt gyűjteni. Nyiss bankszámlát, amihez csak te férsz hozzá.
2010. nov. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!