Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor akartál először elköltöz...

Mikor akartál először elköltözni? Miért?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy ki hány éves korában gondolt komolyan az elköltözésre és mi volt az indoka. Nem a tinédzserkori "nem akarok a szülőkkel élni" dologra gondolok, hanem arra, amikor mondjuk megtette az első lépéseket is a költözés felé. Mi volt az okod rá?
2011. szept. 23. 17:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen, amikor elkezdtem dolgozni. Merthogy "most már komoly, felnőtt ember vagyok". :)) Aztán 21-22 évesen, amikor már 1-2 éve együtt voltam exemmel, és szerettünk volna összeköltözni. Végül 25 évesen jöttem el, de már nagyon ideje volt.
2011. szept. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy dolgozni kezdtem, 20 évesen. De egymagam nem sokra mentem volna...

Aztán mikor megismertem a párom, tudtam, hogy hamarosan összejön a dolog. Most már együtt élünk.

Okom az volt, hogy túl sokan voltunk otthon, míg együtt éltem a szüleimmel, sokszor pokol volt az életem... Két tesóm is otthon volt, nem tudott az ember nyugodtan lenni, mindig összekaptam velük. Mióta különélünk, egész más. Apám is olyan kedves, mint még soha...

22L

2011. szept. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
19 évesen fősuli végett..
2011. szept. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen költöztem el. Mivel 18 évesen befejeztem a sulit, és utána nem mentem továbbtanulni, és komoly munkám sem volt, ezért 20 évesen úgy döntöttem, hogy na majd most megmutatom :D Nem akartam tovább élősködni, be akartam bizonyítani mindenkinek, de főleg magamnak, hogy egyedül is talpon tudok maradni. Hasraütés szerű volt az egész dolog. Csak gondoltam egyet és költöztem a fővárosba. Még munkám sem volt, csak úgy jöttem, hogy majd lesz vmi.
2011. szept. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
19 evesen kaptam egy lakast anyutol, nem akartam elkoltozni, de gondoltam kiprobalom. Es nagyon jo volt a magam ura lenni,azt csinalni amit akarok. :)
2011. szept. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen azért,hogy bizonyítsak,és hogy megszabaduljak a szülői ellenőrzés alól.Az volt a baj,hogy még akkor suliba jártam,és nem jött volna össze hosszú távon.Azóta is itthon élek,nem bántam meg,anyu nem szól bele,hogy mit csinálok szabad időmben otthon,tesómmal pedig jó a viszonyom.25/N
2011. szept. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen költöztem el, mikor már rendesen dolgoztam is. A párom akkor volt 26. Jó döntés volt :)
2011. szept. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%

17 évesen, mikor megkaptam a lakásomat, sokat filóztam azon, h milyen jó lesz majd elköltözni.

22 évesen sikerült, addig anyum lakásában laktam a mostohatesómmal, anyum meg a pasijával.

okom különösebben nem volt, talán csak annyi, h ne kelljen a suttyó külvárosban élnem, és buszoznom órákat. pont múltkor számoltam ki, h évente kb 25 napnyi órát töltöttem utazgatással, amiatt, h szar helyen laktam. hihetetlen. ez majdnem egy hónap. sztem ez elég nyomós indok a költözésre :)


soha többet nem laknék se külvárosban, se agglomerációban, mert utálom azzal pazarolni az időmet, h BKV-n ülve nézzem a sok prolit.

2011. szept. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Akarni elég régóta akartam,sok volt otthon a bajhé meg a családon belüli erőszak, nem rég 25 és fél évesen szedtem össze a pénzügyi hátteret meg a bátorságot hozzá

És baromi jól érzem magam.

2011. szept. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 yuda ***** válasza:

20 évesen, mert valahogy akkora érett meg bennem valami egészséges önállóságra való törekvés, mármint hogy megálljak a saját lábamon, ne eltartott legyek.

Szerintem teljesen normális, hogy egy felnőtt ember feleszmél, öntudatra ébred, hogy kinőtte a szülőkkel való együtt lakást.

Nem kell rosszban lenni velük, ez az egészséges felnőtté válás döntő lépése. Abszolut normális.

2011. szept. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!