Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 17 évesen van lehetőségem...

17 évesen van lehetőségem elköltözni otthonról? Ki nem állhatom a szüleimet.

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
persze, gyorsan kijelentkeztetnek téged otthonról, utána érettségi nélkül, szakma nélkül mehetsz árulni a tested az utcára.
2011. aug. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A törvény szerint 18 éves korodig a szüleid felelnek érted.

Lehetőséged van elköltözni,hiszen van két lábad,és mehetsz.A kérdés az,hogy a szüleid mennyire tolerálnák,hogy leléptél.Ha ellenzik akkor nyugodt szívvel szólhatnak a rendőröknek,hogy vigyenek haza.

HA nagy ívben tojnak rád,akkor még örülni is fognak hogy leléptél.Te tudod milyenek a szüleid.

2011. aug. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
nem kell mindig a legrosszabra gondolni...keerss olyan sulit ahol kolis lehetsz és akkor nemkell oskatz otthonlenned..ne költözz elegyből.....se szakma sesemmi ugy b*szhatod :/
2011. aug. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Tinker Bell ***** válasza:
100%
Ezek az "utálom a családom" érzések általában két hétig tartanak. De ha még sem, akkor mégis hogyan gondoltad? Elmondod? Hova? Miből?
2011. aug. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

18 éves korodig nem. De ha el is mennél valahova lakni, miből élnél? Mit ennél? Miből fizetnéd a számlákat?

Vagy azt gondolod akkor is eltartanának a szüleid? Mert én biztos nem adnék ebben az esetben egy fillért sem a gyerekemnek, ha ő így gondolkodna rólam, mikor mindent megadok a gyerekemnek. Mert gondolom, nem kell dolgoznod, kapsz enni, nem kell fizetned otthon számlákat.

Azért a helyedben ezt jól gondold át , esetleg beszélj a szüleiddel , h neked mi nem tetszik és közösen próbáljatok rá megoldást találni.

2011. aug. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
miért utálod őket?
2011. aug. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Amikor ennyi idős voltam, mint te énis hasonlóképpen éreztem. Igazából ha belegondolsz már csak 1 vagy maximum 2 éved van hátra a középiskolából, így ha ezt a 17 évet kibírtad akkor az az 1-2 év már nem jelenthet gondot. Utána jelentkezz egyetemre másik városba, vagy ha nem szeretnél továbbtanulni akkor csak simán keress munkát és költözz el otthonról, felnőttként már megteheted majd. Ez az egy év már belátható idő, próbáld meg megtervezni, hogy hova mennél, mennyi pénzből jönnél ki. Ha időd engedi (tehát jó tanuló vagy és nem parázol az amúgy nem túl nehéz érettségi miatt), akkor vállalhatsz suli mellett diákmunkát, és tedd félre a pénzt, hogy könnyebb legyen a kezdés, amikor már majd mindent neked kell megvenned. Szóval ez amúgy sem megy egyik percről a másikra, viszont már nem kell sokat várnod, amíg a magad ura lehetsz...

Az is igaz, hogy tinikorban sokan éreznek hasonlóan és sokaknak később magától megjavul a kapcsolata a szüleivel, amikor elmúlik ez a kicsit zűrös időszak. De például az én esetemben az javított nagyon sokat a szüleimmel való kapcsolatomon, hgy elköltöztem otthonról. Azóta rájöttem, hogy a szüleim egészen jófejek is tudnak lenni, de nem tudok velük együtt élni, egyrészt mert csak így voltak képesek elfogadni, hogy felnőttem és hogy nincs joguk az életem minden apró részletébe belerondítani még akkor sem, ha ők ezzel jót akarnak. Továbbá eléggé más a normális életről alkotott elképzelésünk is, de így, hogy mindenki éli a maga életét nem okoz ez sem súrlódásokat többé a hétköznapokban.

Szóval én bátorítanálak, de ne meggondolatlanul vágj bele, hanem ésszel.

2011. aug. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ha azt írtam, hogy ki nem állhatom a szüleimet, akkor nyílván nem azért, mert nem vettek meg nekem egy százezres telefont.

De csak ízelítő: Állandóan káromkodnak, és ez nem a "hülye"-ben merül ki. A rendmánia annyira jelen van, hogy véletlenül a polcon hagytam 1 poharat, meg még valami kis apróságot, erre apám kiborította a szemetesláda tartalmát a szobámba, merthogy én úgyis szeretek disznóólban élni, hát akkor ezt is biztos szeretni fogom.

Segítek a bevásárlásban, a házimunkában, mégis a fejemhez vágják, hogy mihaszna vagyok, semmiben nem segítek. Ha elmegyek itthonról, akkor húzzák a szájukat, ha viszont itthon vagyok, akkor meg lusta dög vagyok, mert nem mozdulok ki.

Semmi hála nincs azért, amit megteszek, ellenben hálátlanság azért, amit nem teszek meg. Higgyétek el, nem egy idegbajos kis takony vagyok, és ha azt mondom, hogy ez már évek óta megy, akkor az évek óta megy, nem 2 hete.

2011. aug. 11. 13:37
 9/9 anonim ***** válasza:
ha már évek óta megy, akkor még ki fogod tudni bírni azt az egy évet, akkor aztán mehetsz, ahova csak bírsz. sajnálom, hogy ilyen kapcsolatban vagy a szüleiddel. egy év már nem sok idő a 17hez képest, hidd el...
2012. jan. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!