Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, a következő...

Mit tegyek, a következő helyzetben? Hazaköltözzek vagy ne? Adjatok tanácsot.

Figyelt kérdés

Hello

21 eves lany vagyok es az a problemam, hogy eleg szegeny csaladban nottem fel, a faterom egy alkoholista (minden ezzel jaro mellekhatas!) volt es anyam a mai napig vele el.Az apam, allandoan terrorizalt, es amikor 18 lettem, egy hettel a szulinapom elott szo szerint (!) kidobott a hazbol. :(

Akkor a nagymamamhoz mentem lakni es rajottem, hogy o a legjobbfej a csaladban es jobban szeretett mint barki, es en is nagyon szeretem ot, mert csak o torodott velem egesz eletemben. :)

Viszont o mar idosebb, es hat mivel otthon nem nagyon jottunk ki anyagilag, most lassan egy eve, hogy kijottem kulfoldre dolgozni.A problemam az, hogy probalok sporolni es hazakuldeni egy kis penzt, nem csak mamimnak hanem arra is, hogy mondjuk majd vegyek egy lakast meg ilyenek.De mivel itt "jol" keresek, es soha nem volt penzunk semmire, mindig azon kapom magam, hogy elkoltottem az osszes penzt hulysegekre (laptop,DVDk,ruhak,kirandulasok,stb.) es nem tudok neki hazakuldeni.Es mindekozben nagyon lelkiismeret furdalasom van emiatt is, meg azert hogy tudom hogy mama orul hogy itt vagyok es legalabb meg tudok elni+suliba jarok, de ahanyszor beszelunk mindig sir, hogy nagyon hianyzom neki (papam mar nem el). :( :( :(

Es tegnap mar azon gondolkoztam, hogy hazamegyek, mert mi van, ha egyszer tortenik vele valami es nem vagyok ott mellette...ertitek!?Szoval mar hetek ota gyotor ez a dolog es egyre rosszabb...persze mamam mindig ellenkezik amikor ezt szobahozom, mert azt mondja, hogy otthon nagyon nehez lenne megelni es itt legalabb egyetemre jarok, meg ilyenek.Legyszi adjatok valami tanacsot vagy ha valaki tapasztalt mar hasonlot!

Lehet hogy a kerdesem nem teljesen illik ebbe a temakorbe, de itt szoktam a legertelmesebb valaszokat olvasni!

Elore is koszi a segitseget!

Bocsi, hogy hosszu lett...


2009. jan. 7. 14:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Megertem a problemat, es nagyon sajnalom a kialakult helyzetet. En ugyanezt az utat jartam vegig, csak alkoholista apa nelkul, de en is a nagyimnal eltem egy ideig, majd kulfoldre jottem. Ugyanezen a dilemman mentem keresztul, mig vegul maradtam. A nagyim azota nem el, es nagyon, de nagyon banom, hogy az utolso honapjaiban, eveiben nem voltam mellette azok utan, amit o ertem tett. Ugy erzem, ezt sosem fogom tudni maradektalanul feldolgozni magamban.


Ha ujracsinalhatnam, hazamennek, ezert neked azt tanacsolom, hogy koltozz haza, iratkozz be itthon egyetemre (ki tudja, talan meg hasonlo szak is van itthon, es tudsz beszamittatni tantargyat), legy mellette, mert ha ugy jarsz, mint en, nagyon banni fogod. A kulfoldi eletre - foleg ilyen elozmenyekkel - evek mulva is minden lehetoseged adott lesz, a nagymamad viszont nem el orokke. :(


Sok erot kivanok a donteshez!

2009. jan. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Nagyon sokban hasonlít a sorsunk, engem is mamámék neveltek fel, és én is elmentem több alkalommal is külföldre, vidékre dolgozni. Hasonló rossz érzésem volt, hogy amikor neki lenne rám szüksége, nem vagyok mellette. De hidd el, mamád nagyon szeret téged, és neki az okozza a legnagyobb boldogságot, hogy látja, meg tudsz állni a lábadon, többre vitted, mint a szüleid. Az időseknek nincsenek extra igényeik, apróságoknak is örülnek. De ha tényleg olyan jól keresel, gondolj Rá is minden hónapban!! Nem kell nagy dolgokat vásárolni, inkább csak apróságokat, és figyelj arra, hogy mindene meglegyen, amire igénye van.

Az, hogy nem tudsz mellette lenni, sajnos tényleg nem a legjobb. Mi lenne, ha fizetnél egy gondozónőt, aki ránéz, törődik vele, főz rá? Ha nem is mindennap, de legalább valaki lenne mellette. Mert így te is nyugtalan vagy, hogy mi van vele, és tudom, hogy ez nagyon rossz érzés. Nem tudom, mennyiért vállalnak ilyen gondozónői munkát, de esetleg érdemes megkérdezni. Vagy vannak olyan szervezetek, akik kifejezetten házi idősgondozással foglalkoznak, őket is meg lehet kérdezni.

Minden jót Neked és Mamádnak!!

2009. jan. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hat mamam o 72 eves de nagyon fitt, tehat ha valaki gondozni akarna ot azt jol feneken billentene, hogy o tul fiatal meg ahhoz... :D :D :D

5kor kel, kapal,piacra jar arulni,stb...es jo egeszsegben van...de tudjatok sosem lehet tudni, hogy kinek mikor jon el ...es en az o tamogatasara is jottem ide, mert azt mondta hogy szeretne tudni, hogy van egy lakasom van egy vegzettsegem, mert o ezeket nem tudja megadni nekem.Tehat ezert is ellenkezik a hazamenetel ellen szerintem.Es meg ha nem is lennek ilyen kis hulye hogy mindenre elkoltom a penzt akkor is, tudom hogy vannak dolgok amiket nem lehet penzzel megvenni...hogy telen minden este egyedul ul otthon nezi a TVt...hogy nincs akire fozzon, akit hazavarjon,stb...

2009. jan. 7. 15:25
 4/14 yuda ***** válasza:
100%

Belegondolva a helyzetedbe én még maradnék és igyekeznék a szűkösebb időkre mégiscsak gyűjteni,mert valószínűleg egyszer csak hazaköltözöl és itt tényleg nehezebb.


Mamádra,ha itthon volnál sem tudnál folyamatosan vigyázni,mert el kellene járnod dolgozni és a baj megeshet így is ,úgy is.Remélhetőleg még lesz jó pár évetek együtt,mert sok idős ember nem ritkán még 80 évnél is tovább él-az a generáció még jobban bírja,mert egészségesebb életük volt sok tekintetben-szóval én még maradnék amíg lehet a helyedben.

2009. jan. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én nagyim is ilyen volt ennyi idős korában. Aztán egyszer kapott egy agyvérzést és kórházba került. De felépült csak nem maradhatott utánna egyedül többet. Ezzel arra akartam utalni, hogy ebben a korban bármikor történhet valami. De ha nincs baj, akkor maradj még és próbálj meg félretenni. Ha van lehetőséged, akkor nyiss egy számlát és arra tegyél be pénzt minden hónapban, amikor megkapod a fizetésedet. Nem sokat, csak mégis, hogy ne szórd el az összeset. De ahhoz ne nyúlj hozzá. Az nem lenne jó, ha hazaküldenéd neki, mert úgysem fogadná el.

Aztán majd ha már gondoskodásra szorul és nem lehet egyedül, akkor ráérsz hazamenni. Addig tanulj, gyűjts pénzt, hivd fel sokat telefonon a mamádat és küldj neki rendszeresen kézzel irt levelet, képeslapot. Én mindig küldtem az enyémnek, mert én is külföldön élek és olyan boldog volt. Nem nagy dolog, de tudja, hogy gondolsz rá. Ő attól lesz boldog, ha téged annak lát.

2009. jan. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Haza nehogy koltozzel, nem lenne mit csinalnod.

A nyari szunetben menjel haza, es legyel a mamaddal.

Persze hogy sir, hiszen felt es szeret tegedet, es unatkozik, egyedul van.

De adjal halat a sorsnak azert, hogy a gyermekkorod ellenere ilyen eros vagy, es kulfoldon jarsz egyetemre, valamint ugyesen feltalalod magadat!!!!!

Vigyazz a mostani eletedre, es tanulj jol, legyen jo szakmad, soha ne menjel haza, nem lenne jo neked semmi abbol!!

A mamadnak neha kuldjel csomagot, edesseget, vagy amit szeret, es hivjad fel nagyon sokszor, de ne menjel haza Magyarorszagra!!!!!

2009. jan. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Az otodik válaszolóval egyetértek teljesen. Lelkiismeretfurdalásod ne legyen, mert ilyen lehetoséged itt nincs, hogy ezt-azt megvegyél magadnak és kirándulj, világot láss!! Hidd el, hogy a mamád is ezt szeretné! Amikor adódik alkalmad látogasd meg és hívd fel gyakran, neki az a legfontosabb, ha téged boldognak lát!

Minden jót!

2009. jan. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha hazamesz, a nagyod fogja magat kenyelmetlenul erezni, mert tudni fogja, hogy miatta mentel haza. Ha ido kozben tortenik valami, te nem fogod magadnak megbocsajtani, hogy nem voltal mellette. Ordogi kor. A helyedben inkabb a haszontalan dolgok helyett a surubb hazalatogatasra koltenem a penzt. (Bar nem tudom mennyire vagy messze Magyarorszagtol.) A nagyidnak fontos a te jovod, meg ha nehez is neki egyedul. Az en nagyim nem engedne, hogy hazakoltozzek miatta, kifejezetten rosszul erezne magat, mert ugy fogna fel, hogy a jovombol csip le egy darabot.
2009. jan. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se gyere haza ha kint megvan mindened, és jól érzed magad. Mi lenne, ha nem elszórnád a pénzt, hanem befizetnéd a nagymamádat, hogy meg tudjon látogatni téged? Ismerek hasonló korú nagymamát, aki félévente ingázik Ausztrália és Magyarország között, mert az egyik gyereke itt él, a másik meg ott...
2009. jan. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Jaj, koszonom Nektek ezt a sok segitokesz valaszt! <3

Jo tudni, hogy vannak akik hasonlo szituacioban vannak!

Ma beszeltem az unokatestveremmel es azt mondta, hogy szerinte mamam kiakadna, ha hazamennek, mert tudna hogy miatta mennek es akkor nagyon szomoru lenne, hogy "miatta" hagyok itt mindent amit eddig osszeszenvedtem.

Szoval ahogyan az egyik kedves valaszolo is irta, arra gondoltam, hogy tenyleg megemberelem magam es minden honapban amikor megkapom a penzt hazakuldo neki egy x osszeget.Ugyse koltene magara ugyhogy ahogy ismerem elrakosgatja Nekem, szoval ez amit kedves utolso valaszolo irtal, hogy inkabb hivjam el neha egy jo otletnek tunik.Szoval arra gondoltam, hogy mondjuk par honap mulva amikor mar jobb ido lesz, veszedk Neki egy repulojegyet es eljohetne hozzam! :)

Elviszem kirandulni meg ilyenek.... :)

Nagyon koszonom Nektek a tanacsaitokat, mar nem is tunik annyira nyomasztonak ez az egesz...igaz amit mondanak, hogy neha csak beszelni kell a problemarol es maris jobban erzed magad.

Nagyon lelkiismeret furdalasom van neha, hogy eljottem Magyarorszagrol, de komolyan volt olyan hogy ennivalora nem volt penzunk, pedig nem szortuk!

Nagyon rosszul esett amikor hazatelefonaltam az egyik legjobb baratnomnek ezzel a szamomra tenyleg nagy lelki problemaval es szo szerint leoltott, hogy milyen jo nekem hogy "csak" ennyi bajom van es hogy ne jatszam mar meg magam innen kulfoldrol, hogy ez a legnagyobb problemam.Pedig o aztan tenyleg nem ertheti mirol beszelek hiszen ugy nott fel, hogy mindent megkapott...nem hiszem hogy tudna milyen erzes az amikor mar tenyleg nem latsz mas megoldast csak ha elmesz egy masik orszagba.

Koszonom Nektek a segitseget, ki fogok talani valamit hogy mamam is meg en is boldogok legyunk!!! :)

Koszi :)

2009. jan. 7. 23:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!