Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, a következő...

Mit tegyek, a következő helyzetben? Hazaköltözzek vagy ne? Adjatok tanácsot.

Figyelt kérdés

Hello

21 eves lany vagyok es az a problemam, hogy eleg szegeny csaladban nottem fel, a faterom egy alkoholista (minden ezzel jaro mellekhatas!) volt es anyam a mai napig vele el.Az apam, allandoan terrorizalt, es amikor 18 lettem, egy hettel a szulinapom elott szo szerint (!) kidobott a hazbol. :(

Akkor a nagymamamhoz mentem lakni es rajottem, hogy o a legjobbfej a csaladban es jobban szeretett mint barki, es en is nagyon szeretem ot, mert csak o torodott velem egesz eletemben. :)

Viszont o mar idosebb, es hat mivel otthon nem nagyon jottunk ki anyagilag, most lassan egy eve, hogy kijottem kulfoldre dolgozni.A problemam az, hogy probalok sporolni es hazakuldeni egy kis penzt, nem csak mamimnak hanem arra is, hogy mondjuk majd vegyek egy lakast meg ilyenek.De mivel itt "jol" keresek, es soha nem volt penzunk semmire, mindig azon kapom magam, hogy elkoltottem az osszes penzt hulysegekre (laptop,DVDk,ruhak,kirandulasok,stb.) es nem tudok neki hazakuldeni.Es mindekozben nagyon lelkiismeret furdalasom van emiatt is, meg azert hogy tudom hogy mama orul hogy itt vagyok es legalabb meg tudok elni+suliba jarok, de ahanyszor beszelunk mindig sir, hogy nagyon hianyzom neki (papam mar nem el). :( :( :(

Es tegnap mar azon gondolkoztam, hogy hazamegyek, mert mi van, ha egyszer tortenik vele valami es nem vagyok ott mellette...ertitek!?Szoval mar hetek ota gyotor ez a dolog es egyre rosszabb...persze mamam mindig ellenkezik amikor ezt szobahozom, mert azt mondja, hogy otthon nagyon nehez lenne megelni es itt legalabb egyetemre jarok, meg ilyenek.Legyszi adjatok valami tanacsot vagy ha valaki tapasztalt mar hasonlot!

Lehet hogy a kerdesem nem teljesen illik ebbe a temakorbe, de itt szoktam a legertelmesebb valaszokat olvasni!

Elore is koszi a segitseget!

Bocsi, hogy hosszu lett...


2009. jan. 7. 14:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
50%
Nekem egyből az jutott eszembe hogy a nagyid miért nem megy ki veled?Ha már senkije sincs.Rossz lehet ez a lelkifurdalás,mert ő volt az egyetlen aki akkor is ott volt melletted mikor már senki más.Próbáld meg rávenni hogy éljen veled.
2009. jan. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is ez jutott az eszembe h. kivihetnéd, bár tudom idős emberek már nehezen mozdulnak. Azt nem írtad, hogy hogyan tartjátok a kapcsolatot, de ha eddig még nem alkalmaztátok, talán jól jönne egy webkamera. Azon láthatna téged, és az is több mint a semmi, nem? Elég lenne egy egyszerűbb számítógépet venni, ha nincs neki, annyit simán keresel, párezerért itthon össze lehet rakni egy gépet, és egyszerűbb dolgokra meg lehet tanítani a nagyit. Látogasd meg, ahányszor csak tudod. Én is azt gondolom, hogy ő is annak örül, ha te boldogulsz, amit otthon nem tehetnél meg, viszont ha már külföldön vagy, mindenképpen spórolnod kellene valahogyan, mert oké hogy jólesik most megvenni mindent, amit eddig nélkülöztél, de gondolnod kell a jövődre is!
2009. jan. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
a webkamera tényleg jó otlet.én csak annyit tennék hozzá, hogy a barátnok sokszor csak arra vannak , hogy az o nem létezo problémáikat te hallgasd meg ,viszont ha neked van valami érzelmi problémád azt még felfogni sem képesek nemhogy meghallgatni vagy egyuttérezni veled. szerintem maradj ahol vagy.azzal tartozol mamádnak, hogy tanulsz és megpróbálsz saját lábra állni és egy kis odafigyeléssel és akarattal ! a pénzt is be tudod majd osztani.akkor mamád tényleg boldog lesz és buszke lesz rád.sok sikert!
2009. jan. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Koszi az otleteket, de ahogy mondtatok is mamam az mar 40 eve el ott ahol most, es meg az utcajukbol sem koltozne el! :)

Most az van, hogy telefonalunk, meg irok Neki levelet amikor tudok, meg kuldok fotokat, meg amikor tudom meglatogatom.

De meg most is olyan, hogy ha nem hivom vasarnapig akkor mar betegre aggodja magat es egybol hiv, hogy mivan!

Pedig lehet csak epp foztem vagy valami :D

Na mindegy, most ugy dontottem, hogy maradok amig o is jol van, megprobalok minel tobb penzt felretenni, meg az egyetemet lehuzom itt, aztan ha ez megvan akkor lehet hazamegyek.Majd meglatom.De ha beteg lenne vagy valami nem gondolkoznek egy percet sem, huznek haza az elso geppel!

De remeljuk erre nem kerul sor!

Koszonom a sok segitokesz valaszt, es a "baratnommel" azota sem meg ezutan sem fogok beszelni mert egy HP es nagyot csalodtam benne!

Koszi mindenkinek!

2009. jan. 12. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!