Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy illendő ebben az esetben?

Pirates kérdése:

Hogy illendő ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Az egyik osztálytársam barátja meghalt és nem tudom eldönteni, hogy elmenjek a temetésére és/vagy a misére.

Az elhunytat én is ismertem, igaz nem közelről.

Elmenjek a misére és a temetésre is, elég csak az egyik? Hova mit illő vinni?

Más kérdések válaszaiban olvastam, hogy ha fiatal személyről van szó fehér rózsát ajánlanak fekete szalaggal.

Kérem, írjanak minél többen, hogy tisztában legyek ezzel.

Köszönöm!


2010. nov. 3. 23:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha úgy érzed, hogy valmi miatt menned kell, akkor menj el a temetésre és a misére. Ha csak az illendőség vezérel, akkor szerintem csak a misére menj el. De ha még oda sem mész el az se nagy gond.

A temetésre a kedvenc virágát vinném, ha tudom, hogy volt ilyen, ha nem akkor a fehré rózsa nagyon jó. A misére nem szokás vinni semmit.


Szerintem, ha tényleg nem ismerttek egymást annyira, akkor az megoldás, hogy amikor legközelebb a temetőben jársz viszel a sírjára virágot.

2010. nov. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A temetésre menj el a barátod kedvéért. Megjelenésed némi támaszt adhat neki. Az teljesen mindegy, milyen virágot viszel, senki sem fogja figyelni.
2010. nov. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!