Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Születése előtt elhagyta az...

Születése előtt elhagyta az apja, érdemes-e felkeresnie őt?

Figyelt kérdés
Ismerősöm jelenleg 20 éves és azt tervezi, ha meg lesz az egzisztenciája talán akkor felkeresi őt, hogy lássa miből maradt ki. Van valakinek hasonló tapasztalata?(remélem nincs)Illetőleg érdemes-e egyáltalán felkeresni?
2009. jan. 7. 19:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Engem is elhagyott az apam...es amikor 21 eves voltam megkerestem ot. Semmi nem valtozott meg bennem iranta, es benne sem. Talan ha utana harom negyszer beszeltunk telefonon akkor sokat mondok. Es talan ketszer talalkoztunk. Nem talaltuk a kozos hangot.

Azt mondta hogy kerdezhetek tole barmit...de egyszeruen nem erdekelt. Nem igazan volt meg a szikra aminek kellett volna lennie.

Nem ereztem hogy hu na o az apam...

Nem mondom hogy az ismerosod nem jarhat jobban...de jarhat ugy is mint en.

Megprobalni erdemes...es en csak a legjobbakat kivanom.

2009. jan. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Aki születése előtt vagy csecsemőként elhagyja az "apja" az nem tekinthető, egyébnek , csak biológiai apának, olyan mintha (bocs) spermabankból lenne .

Minek megkeresni?

Apává attól válik az ember , hogy felneveli, szereti, együtt van a gyerekével!

2009. jan. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Akkor keresse fel, ha fel van készülve a kínos hallgatásokra és arra, hogy utána sem lesz az apja az a személy, akinek lennie kellett volna. Ne kergessen illúziókat. Az ilyen kapcsolatok a legritkább esetben szoktak felnőtt korra rendbe jönni.
2009. jan. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Érdemes. Lehet, hogy (kölcsönösen) megkedvelik egymást. De azért ne nagy reményekkel keresse... ha pedig nem jön be, akkor nem találkoznak többet.
2009. jan. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Nálunk anya volt így, huszon évesen megkereste az apját, de nem igazán találták a hangot! Sőt az "apja" másból se állt ki csak a mamát vagyis anya anyukáját szidta, hogy így anyád meg úgy anyád... na mondanom se kell, hogy nem beszéltek többet!


Akkor párom is így járt... az apja akart vele találkozni, de mondanom se kell, mi az hogy húsz év múlva eszébe jut, hogy jajj van egy fiam!! NA mindegy nem is lett volna ez olyan gáz, ha nem valami csicskát küldött volna az apja , hogy na az apád találkozni akar veled, legyél ekkor meg ekkor itt és itt. Teszem hozzá. hogy az apja nagyon jó módú meg minden, de el se ment párom a találkozóra, mert még ha vette volna a fáradtságot, hogy személyesen megkeresi akkor talán, amúgy akármikor mehetne hozzá, de minek ??? tuti, hogy segítene anyagilag, lehet, hogy egyből tolná alá az autót, meg a házat, de ezzel elkésett azt hiszem, ezzel nem kompenzál semmit, az tuti!!!! Szóval nem tudom, én nem tudok pozitív esetet ilyenekkel kapcsolatban! De jó lenne itt ilyesmit olvasni! DE az a szülő, aki valaha is elhagyta a gyerekét... akár férfi, akár nő az nem érdemli meg a szülő nevet , nekem ez a véleményem!!! Mert van sok megoldás, persze lehet, hogy olyan helyzetbe kerül az ember, hogy ne adj isten ideiglenes szülőkhöz kerül, hogy rendeződjenek az anyagiak, de akkor sem tiltja meg senki a látogatást, vagy vannak anyaotthonok, na szóval a lényeg az ,hogy mindent meg lehet oldani, nem az a megoldás, hogy eldobjuk a gyereket!

És szerintem akit így elhagyott a vérszerinti anyja vagy apja az, ezt soha nem fogja elfelejteni, megbocsájtani!!!

2009. jan. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%
szerintem igen, érdemes.mindenkinek szuksége van arra ,hogy ismerje a "gyokereit".ezt már a pszihológusok is kimutatták. komoly lelki problémákat okoz, ha nem tudjuk honnan származunk, honnan jottunk.ha nem teszi ezt meg akkor egész életében rágódni fog rajta. ha szuletése elott hagyta el lehet ,hogy nem is tudja az apa , hogy o létezik?még egy kérdés:az ismeros véletlenul nem te vagy ?csak nem merted megírni?
2009. jan. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!Azt hiszem egyetértek ezzel: Apává attól válik az ember , hogy felneveli, szereti, együtt van a gyerekével! Ha majd egyszer netán találkoznak azt gondom neki is hasonló élmény lesz2 idegen ember találkozása, akik idegenként is távoznak hidegen...

Lényegtelen hogy rólam van szó vagy egyismerősömről mert no name az oldal. Én fiú vagyok ő meg lány.Engem valahogy nagyon érdekel a pszichológiája, és kíváncsi voltam mások hogyan élték meg.

Anyja csak annyit mesélt neki hogy milyen reakciókat váltott ki a terhesség: minek kellet ez a gyerek!? Azt monda anyukájával tabu a téma és ő se szeret róla beszélni egyáltalán. Nem érez semmi konkrétat az ismeretlen apa iránt hisz ismeretlen. Viszont anyukájával nagyon szoros a kapcsolatuk. Anyuka nem keresett új férjet/pasit mert az ő lánya az egyenlete, mindene.

Vajon az elhagyó nem érez megbánást X-év után? Nem változik meg? Előfordulhat, hogy később már mer családot vállalni? Eddigiek alapján azt gondolom nem.

Még egyszer köszönöm a válaszokat..

2009. jan. 9. 10:37
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
kedves kérdezo!ha még érdekel a téma olvasd el ezen a fórumon a 2008.12.01-kor feltett kérdést ami úgy kezdodik, hogy :26 éves vagyok és most ismertem meg édesapámat - pozitív példaként, nekik sikerult rendbehozni a kapcsolatukat, azért írtam, talán érdemes lenne megismerni az apát. negatív példa az én bátyám .o házasságon kívuli kislányát életében nem látta, és még velem sem nem beszél mióta én 17 éves korában megismertem a lányát.ilyen emberek és életek vannak.azóta én is bele vagyok betegedve.
2009. jan. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
még annyit akarok hozzá tenni , hogy soha nem késo, ha úgy állnak hozzá.nálunk szlovákiában a stv 1 sugároz egy musort /pošta pre teba/az a címe lefordítva," meghívó levélben", amelyben a musor készítoi felkutatják a rég nem látott barátokat, szerelmeket, gyerekeket, apákat stb.ebben a musorban ma is szerepelt egy 65 év koruli apa, aki most látta életében eloszor 42 éves fiát és o azt állította, hogy annak idején o elakarta venni az anyját, csakhogy az máshoz ment feleségul, így véget ért kapcsolatuk stb.ebbol azt akartam kihozni /nem tudom rólad vagy ismerosodrol van-e szó/, hogy 20 év után az egyik fél elmondása szerint csak az egyik oldalról látjuk a helyzetet.én a másik oldalra is kíváncsi lennék./és meg is tettem, mert én elmentem és megnéztem,megismertem a bátyám lányát .egy életre szóló élmény volt/
2009. jan. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
6 éves vagyok és most ismertem meg édesapámat -- ez tanúlságos történet + a kommentek. Azt hiszem döntő momentum hoyg ki keresi fel a másiakat, bár eddig csak egy ilyen esetet olvastam mégis bíztatóbb, hogy jó kapcsolat alakúlhat ki ha az apa akrar találkozni mintha betoppanna hozzá egy idegen leányzó. SZÓVAL AKI LEHAGYTA A GYEREKÉT EKRESSSE MEG,
2009. jan. 14. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!