Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan tudja az ember ha...

Honnan tudja az ember ha szeretik? Miből lehet azt érezni?

Figyelt kérdés
Családtagoktól jövő szeretetre is gondolhatunk, de a barátoktól jövőre is.
2010. nov. 4. 21:30
 1/10 A kérdező kommentje:
Sok mindenkivel jóban vagyok, de pl soha senki sem hív fel hogy mi van velem, max szülinapkor. Ha én nem hívom őket/írok nekik, akkor ők nem keresnek...Nem jelölnek be a közösségi oldalakon, nem hiányolnak sehonnan. Akkor nem szeretnek? Miért vajon? Kedves vagyok, bár elég zárkózott, önbizalom hiányos...Ez lehet a baj?
2010. nov. 4. 21:32
 2/10 anonim ***** válasza:
Mikor anyám kétszer állcsúcson pattint... abból érzem a szeretetet
2010. nov. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés,ezen én is gondolkodtam már...

Nem tudom de várom a válaszokat.

2010. nov. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Pedig bizony a szeretet leginkább tettekben nyilvánul meg.
2010. nov. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

A zárkózottság elborítja az ember elmélyét, főleg ha nem mozdul ki otthonról... És ahogy mindod, ha csak te keresed őket, de ők nem téged, akkor ez energia szívás a másiktól... Te szereted ha lehúznak energia ügyileg? Tudom, hogy ez hülyén hangzik, de a szeretet nem más, mint adok és kapok... Ha érzed hogy valaki akar adni valamit, akkor azt fogadd el, amjd viszonozd...


Most itt érzelmekről beszélek nem pénz ajándék meg egyebek... Persze ez is beletartozik a dolgokban, de ennek több oldala van...


Szoval adj és remélj, hogy kapsz... Persze, ha többet vagy kint a nagyvilágban, akkor nagyobb eséllyel kapsz valamit... Ha csalódtál, akkor az is energiaveszteség... LEhet, hogy a szülök, vagy bárki lehúz energiailag ezért nem tudod mit tegyél...

2010. nov. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

:)

Olvastam egy nagyon jó könyvet, az a címe, hogy a Egymásra hangolva, a házasság 5 szeretetnyelve. Van ugyanez gyerekekre is vonatkoztatva, meg kamaszokra, stb.

Na de a lényeg.

Minden ember másból érzi azt, hogy szeretik. Olyan, mintha ebben is más-más nyelvet beszélnénk. Meg kell ismerni egymás szeretetnyelvét ahhoz, hogy jól működjenek a kapcsolatok. 5 fő nyelv van: az elismerő szavak, a minőségi idő, ajándékozás, szívességek, testi érintés.

Mondok példákat.

Van aki abból érzi, hogy szereti a barátja, ha az sok időt tölt vele. Van akinek nincs szüksége erre, de jól esik neki, ha néhanap egy csokival beállít vki. Van akinek az a szeretet, ha átölelik a vállát, hogy bátorítsák egy dolgozat előtt. Van aki a bókokat kedveli, és tudja ha vki megdicséri a ruháját, az kedveli őt. És van aki azt szereti, ha megtesznek neki egy-egy szívességet. Pl. ha mész a büfébe hozol neki is egy szenyót, hogy ne kelljen lemennie.

Ezek kombinációival mind kifejezhetjük a szeretetünket, és általában többféleképp i szoktuk. Viszont mindenkinek van 1 az 5-ből, ami számára a legfontosabb. És ha abból keveset kap, akkor elbizonytalanodik a másik érzései felől, hiába kap a másik 4-ből sokat.

Mondok erre is példát. :)

Az férjem elsődleges szeretetnyelve a szívességek. Ő szereti, ha megcsinálom a kajáját, összevágom a savanyúságot, hogy neki ne kelljen, és minden más apróság, amit más totál ugráltatásnak venne. :) De én tudom, hogy neki ez jelenti azt, hogy szeretem. Hogy a kedvvért megteszem ezeket. Ugyanakkor tudja, hogy nekem a testi érintés fontos és akárhányszor elmegy mellettem mindig hozzám ér. Megsimogatja az arcom kapok egy puszit, vagy csak egy csttanósat rávág a s**-re. :) (Na mondjuk ezt nem szeretem annyira, na de nem ez a lényeg. :D)

Ha nem tenném meg neki ezeket a szívességeket, csak beszélgetni szeretnék vele jó sokat, meg moziba menni, vagy vacsizni, hogy minőségi időt töltsünk együtt, akkor tuti szeretetéhsége lenne, mert nem értené. Viszont és se lennék "kielégítve", ha hazahordana 20 kg rózsát, de csak reggel és este nyomna egy csókot a fejemre, oszt jónapot.


Remélem elég kimerítő választ írtam. És hogy érthetőt is. :D


Ezt a barátaidra is lehet sztem vonatkoztatni. Lehet ők más nyelvet beszélnek, lehet másképp fejezik ki irántad a szeretetet, mint amit te elvárnál. Talán beszélhetnél is velük erről.

2010. nov. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

rossz a kérdés.

ezt nem lehet valahonnan tudni, és nem lehet valahonnan érezni. ha szeret valaki akkor azt TUDOD és ÉRZED, ha meg nem, akkor nem. ilyen egyszerű.:)

2010. nov. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

most olvastam a kommentedet.

ha erre vagy kíváncsi, szerintem azok akikkel még csak nem is találkozol nem tudnak igazán szeretni, hiába a rokonaid esetleg.

nem szerethetsz valakit, akivel nincs is kapcsolatod!


gondolkodj el rajta: te szereted őket???

2010. nov. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a szeretetnyelves könyvet én is olvastam, még ZH-t is írtam belőle :D


nos, az hogy anyum szeret, azt abból érzem, hogy: mindenben támogat, de lebeszél, ha hülyeséget akarok csinálni. voltam már nagy xarban, kihúzott belőle. mindig elmondja, h mennyire fontos vagyok neki, és büszke rám.


a párom: segít ahol tud, néha kedveskedik nekem apróságokkal, vagy csak eljön értem kocsival, ha sok a cuccom, és sötét van, és hideg :D

elvisz kirándulni, utazgatunk amikor csak pénzünk és időnk van rá. gyakran mondja, hogy szeret. bármiről tudok vele beszélgetni.


a legjobb barátnőm: a lelki életünket mindig megtárgyaljuk, az sem gáz, ha hajnali kettőkor felhív, hoyg segítsek neki.

ha van egy kis pénzem, és épp magamnak veszek ruhákat, akkor neki is szoktam venni egy szép fölsőt, mert annyira ismerem az ízlését és a méretét, hogy nem tévedhetek :D

csomószor adtam már neki pénzt úgy, hogy nem vártam, hogy visszadja, mert tudom, hogy nehéz körülmények közt élnek.


szóval én érzem, hoyg szeretnek, és én is tudok szeretni. ha nagyon megkedvelek valakit, abban bízom. egészen addig míg meg nem próbál visszaélni ezzel.

2010. nov. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Aki mellett értékes embernek érzed magad, az szeret.
2010. nov. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!