Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a helyes, mit tegyek?...

Mi lenne a helyes, mit tegyek? Kíváncsi vagyok a véleményetekre!

Figyelt kérdés

Van egy csodaszép két éves lányunk, de a férjem nem igazán foglalkozik vele, sem velem. Munka után vagy elmegy focizni, amivel nincs bajom, vagy leül a gép elé és játszik. Sokszor panaszkodtam, hogy legalább a gyerekkel foglalkozzon, mert naponta max 10 percet játszik vele és kész. Amikor visszamentem dolgozni, azt mondta, fog segíteni, de ez persze nem történt meg, csak a játék megy álladóan. Amúgy családi házban lakunk, ami még nincs teljesen kész, azon is kellene dolgozni, nyáron lett is volna rá lehetőség, de amíg én nem álltam neki, addig nem történt semmi! Nekem most hétvégén is kell dolgoznom, szóval elég fáradt vagyok, de nekem felüdülés munka után játszani a gyerekkel, neki meg mintha nyűg lenne. Tegnap este, mikor hazajöttem, megjegyeztem, jó lett volna, ha felporszívóz, erre megsértődött, majd mikor fél 11kor elmentem volna aludni, jött magyarázni, majd ordítozott. Ma meg megkaptam, hogy rossz anya,háziasszony és feleség vagyok! Persze a házaséletünk sem valami jó, sőt! Kis odabújások nincsenek, a romantika abszolút eltűnt! És őszintén szólva nem is nagyon van kedvem hozzá!

Megtehetem-e a lányommal,hogy külön menjünk? Neki lenne igénye az apára, de futkároznak 3 kört a lakásban és az apja már megy is el. És amúgy szereti az apját, csak...

Anyagilag valamennyire függünk, mivel hitel van a házon, így az én fizum nem fedezi a hitelt és a rezsit, és akkor még nem ettünk. Eladni nem lehet, mert egy telken lakunk a szüleimmel, őket nem költöztethetem ki!

Amúgy próbáltam már sokszor megbeszélni a dolgot, de igazából soha nem tudtunk semmit normálisan megbeszélni! Egyébként ő 33, én 31 éves vagyok!


2010. nov. 7. 23:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Rugd ki a pasit fizese a gyerek tartást dijat a szüleidel közösen meg tudjázok oldani a dolgokat.
2010. nov. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én mindent megtennék a házasságomért és hidd el, nem szégyen segítséget kérnetek. Ez gyakorlatilag 0 mennyiségű információ, ez alapján ítélni nem lehet. Én elmennék párterápiára, veszíteni valótok nincs és mégiscsak a legfontosabb dologról van szó, a családodról. Szerintem megér ennyit.
2010. nov. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

sztem egyelore probalkozz a megbeszelessel tovabbra is

ha kirugod az csak a gyereknek lesz rosszabb, mast nem nagyon tehetsz :(

2010. nov. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Már én is mondtam, hogy kérjünk külső segítséget, de nem hajlandó "agyturkászhoz" menni!
2010. nov. 7. 23:49
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát akkor mondd meg neki azt, hogy el fogod hagyni, ha nem változtattok ezen a dolgon. Akkor majd beparázik :)
2010. nov. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül agyturkász kell, hanem párkapcsolati tanácsadó. Amúgy nekünk is két éves a lányunk, és nagyjából ez van nálunk is, leszámítva, hogy nálunk nincs veszekedés, orditás, meg semmi hangos megnyilvánulás, csak néha szótlan durcáskodás. De sok aggódnivalónk van amúgy is, sok a feszültség, de mindketten úgy gondoljuk, meg fogjuk tudni oldani.
2010. nov. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem parázik be,mert nem hiszi el! Ma este azt mondta, karácsonyig elköltözik, addig próbáljunk normálisan meg lenni, de ezt inkább olyan lelki terrornak szánja, nem gondolja komolyan.
2010. nov. 7. 23:52
 8/16 anonim ***** válasza:

Tudod az igazság az, hogy nagyon rohadt világot élünk és ez a rengeteg anyagi és munkahelyi stressz is okozhatja ezt.

Ha ő tud lelki terrorban tartani akkor te is. Okozz lelkiismeretfurdalást, mondd el az érzéseidet, hogy rettenetesen megbánt a viselkedésével, te a lelked kiteszed, minden követ megmozgatsz, neked ők a legfontosabbak és egykor nagyon szeretett téged.

Ha ettől nem fogja magát szemétnek érezni akkor fogalmam sincs mi hatna rá.

2010. nov. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem hajlandó elmenni tanácsadásra, már mondtam neki ezt a dolgot de ő úgy gondolja, az hülyeség. És jön az egyik ismerősünkkel, akik jártak,mégis elváltak.

Leginkább a számítógépezés zavar,mert azzal órákat el tud tölteni, de a családjával akkor miért nem?

Annyira idegesítő, hogy mikor odamegy hozzá a gyerek kérdezni vagy mutatni vmit és szólni kell, hogy figyeljen már oda vagy reagáljon neki valamit! Vagy amikor kicsit szaladgálnak, aztán tényleg három kör után otthagyja és a gyerek várná, hogy kergesse, ehelyett leül a gép elé!

2010. nov. 7. 23:58
 10/16 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy számítógép függő. Ez ugyanolyan függőséget okoz, mint a játékgép. Szembesítsd ezzel és ha tagadja kérd meg, hogy hagyja abba X időre. Hátha akkor változna a helyzet.
2010. nov. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!