Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tesztek ha barátotok...

Mit tesztek ha barátotok olyan dolgokat csinál, ami nektek nem elfogadható, nem szimpi?

Figyelt kérdés

Felnőttkori barátságra gondolok és 2 nő közöttire.

Van egy barátnőm, kapcsolatunk több mint jó ismerősség, inkább barátság. Jól elbeszélgetünk sokszor, programokat csinálunk együtt stb. de újabban fény derült számomra olyan dolgokra amik nekem nem tetszenek. (agresszív a gyerekeivel,másokkal, túlzottan sértődékeny,féltékeny.) Beszéljek vele hogy ez nekem nem szimpi? Vagy hagyjam az egész kapcsolatot a fenébe? Az is igen kellemetlen lenne, mert egy helyen lakunk. Így viszont mások is azt gondolhathák, én is olyan vagyok, vagy egyetértek vele, holott nem.


2010. nov. 8. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha igazi barát és jól ´tálalod a dolgot,elfogadja a kritikát.Ha nem változik,hanyagold.
2010. nov. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát attól tartok hogy megsértődne, mint írtam sértődős is, szóval nagyon kell vigyázni hogyan tálalok neki egyes dolgokat...

Az a baj hogy nem nagyon van a környékben barátnőm, szóval akkor én is egyedül lehetnék megint egész nap (pontosabban a gyerekemmel) .

2010. nov. 8. 11:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy barátnak szerintem kötelessége megmondani, ha valami nem úgy működik a másiknál, mint kellene. Ha beszélsz vele, próbáld úgy tálalni, hogy el is mondd a lényeget, de képes legyen sértődés nélkül befogadni, amit mondasz. Szerintem amúgy sem lenne értelme a barátkozásnak, ha ennyire nem tetszik a viselkedése. Előbb-utóbb amúgy is elidegenednél tőle.
2010. nov. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát lehet igazad van...:(
2010. nov. 8. 11:46
 5/6 anonim ***** válasza:

A barátság nem azonos azzal, hogy egy helyen laksz valakivel és jól elbeszélgettek. Elmondásod alapján ti nem vagyok olyan nagyon közeli kapcsolatban. Az agresszivitás vagy a sértődékenység nem olyan tulajdonságok, amik több évi, elmélyült ismeretség után derülnek ki.

Ettől még persze alakulhat köztetek barátság, és egyébként sem kell mindig jó képet vágni, ha valami nem tetszik. De ha idővel kiderül, hogy nem vagytok igazán egy hullámhosszon, azért ne legyél nagyon csalódott!

2010. nov. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen furcsa ez mert erre a kapcsolatra nincs jó szó...mivel több mint egy ismerős, sok mindent elmond nekem magáról, én kevesebbet magamról, de ez más dolog. De barátság alatt én se ezt értem, mivel ha valaki igazi barátom az fokozatosan alakul ki úgy hoyg rossz és jó tulajdonságait is elfogadom. De az ő esetében ez nem így van, mert egyes rossz tulajdonságaira most derült fény fokozatosan amiket viszont én nem tudok elfogadni.:(
2010. nov. 8. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!